Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biedronka

Post autor: Derwid »

Nie wiem czy była już o tym mowa, ale ostatnio w Biedronce kupiłem bezglutenową kaszę jaglaną oraz gryczaną ze znaczkiem przekreślonego kłosa.
Dla mnie to bomba, od dawna szukałem czegoś takiego!
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Biedronka

Post autor: Pajacynka »

Aha, tylko dokładnie przebieraj kaszę, zwłaszcza jaglaną. Już napotkałam w niej glutenowe niespodzianki ;(
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biedronka

Post autor: Derwid »

Pajacynka pisze:Aha, tylko dokładnie przebieraj kaszę, zwłaszcza jaglaną. Już napotkałam w niej glutenowe niespodzianki ;(
Mówisz o tej ze znaczkiem przekreślonego kłosa czy o jakiejś innej? :galy:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

W sklepach sieci Biedronka już niebawem będzie można kupić bezglutenowe sosy, które doskonale komponują się z pieczonymi czy też grillowanymi kiełbasami. Są to:

PL-038-105 Grillowy sos chili pikantny
PL-038-106 Grillowy sos czosnkowy z jogurtem
PL-038-107 Grillowy sos steak house lekko pikantny


Licencjonowana od wielu lat firma Roleski poleca również szeroki wybór musztard i ketchupów w wersji klasycznej i smakowej. Klasyczne produkty firmy to przede wszystkim:
PL-002-003 Musztarda stołowa
PL-002-004 Musztarda sarepska
PL-002-013 Ketchup markowy łagodny

W trosce o zdrowie wielbicieli grilla firma wprowadziła do swojej oferty jeszcze bardziej pomidorowe ketchupy z tzw. „czystą etykietą” (tj. bez konserwantów, sztucznych dodatków, barwników i zagęstników, czyli bez E-dodatków). Szczegółowy wykaz ketchupów, musztard i sosów do kiełbasek i mięs znajduje się w najnowszym wydaniu Wykazu Produktów ze Znakiem Przekreślonego Kłosa.

Produkty dostępne są we wszystkich dużych sieciach (Auchan, Carrefour, Kaufland czy Tesco), jak również w delikatesach i mniejszych sieciach handlowych (Delikatesy Centrum, Lewiatan, sklepy ABC, Euro Sklep, Groszek, Nasz Sklep, Sano, Hitpol itp.).

http://www.celiakia.pl/sosy-na-grilla-b ... i-roleski/
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biedronka

Post autor: Derwid »

@Leeloo,
Świetna wiadomość!


@Pajacynka,
Ja mówię o tych kaszach:
Obrazek

Szczerze mówiąc przebierałem te kasze ostatnio i nic nie znalazłem. Owszem, w kaszy jaglanej znajdują się okrągłe ziarna w żółtej osłonce, ale to wciąż jest proso.
Będę bronił tych kasz, bo są to jedne z nielicznych tego typu produktów z certyfikowanym znaczkiem.
Jestem nimi zachwycony.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedronka

Post autor: Adrian »

W Biedronce ponownie pojawiły się Sosy Barilla, różne rodzaje :)

Obrazek
Ekia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 23 lip, 2018 21:22

Re: Biedronka

Post autor: Ekia »

Witam
Może ktoś się orientuje, czy w każdej Biedronce jest pieczywo bezglutenowe???
Interesuje mnie Biedronka w Dźwirzynie.
Dzwoniłam na infolinię, ale nie wiedzą.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

Powinno być, ale to wszystko zależy od sklepu i jego pracowników (czy wystawią towar).
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Biedronka

Post autor: MartaKD »

W Biedronce pojawiły się z przekreslonym kłoskiem różne wędliny z serii Głodniaki.
Wcześniej były tylko parówki Głodniaki, a teraz doszły wędliny. Polecam kiełbaskę wędzoną wieprzową - naprawde dobra, a mój synek cała paczkę na raz zjada.
Naprawdę dobry skład, zero syfu!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

Oferta sieci sklepów Biedronka powiększyła się o produkty przydatne w diecie wegańskiej i bezglutenowej, do stosowania między innymi jako dodatek do kanapek i składnik sałatek.

Już od 25.06.2020 r. w ofercie sklepów Biedronka pojawiły się w sprzedaży nowe produkty bezglutenowe ze znakiem towarowym Przekreślony Kłos:

PL-038-157 Sos tatarski wegański Go Vege
PL-038-158 Sos czosnkowy wegański Go Vege
PL-038-159 Majonez wegański Go Vege

Produkty będą dostępne w ramach czasowej akcji tematycznej w całej Polsce.

Majonez sałatkowy wegański jest nowym produktem, odpowiednim nie tylko dla wegan, ale także dla osób nietolerujących glutenu.
Kompozycje o bogatym smaku i idealnej konsystencji w wersji dla wegan i osób na diecie bezglutenowej, spełnią wymagania i gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. Idealne do ziemniaków, burgerów, pizzy, sałatek czy kanapek.

https://celiakia.pl/bezglutenowe-wegans ... biedronka/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

Dostępna jest już nowość – pizza chłodzona Donatello PEPPERONI I SZYNKA, bezglutenowa i bez laktozy.

Chrupiąca, z dodatkiem aromatycznej mini pepperoni, szynki oraz z delikatną mozzarellą bez laktozy.
Osoby, które muszą wyeliminować lub ograniczyć zarówno gluten, jak i laktozę w swojej diecie, mogą wciąż cieszyć się smakiem prawdziwej pizzy.
Pizza wyrabiana jest w fabryce przystosowanej i dedykowanej jedynie do produkcji pizzy bezglutenowej przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Bezglutenowa i bezlaktozowa pizza Donatello w tej wersji jest dostępna w ofercie czasowej.

Pizza jest objęta licencją na znak Przekreślonego Kłosa (PL-038-161).

https://celiakia.pl/bezglutenowa-pizza- ... biedronka/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

Od 22 grudnia 2020 r. w ofercie sklepów Biedronka w sprzedaży nowe produkty bezglutenowe z Przekreślonym Kłosem:

PL-038-169 Chrupki smak salsa Top, 85g
PL-038-170 Chrupki smak chorizo Top, 85g

Produkty będą dostępne w ramach czasowej akcji tematycznej w całej Polsce tylko w sieci sklepów Biedronka. Chrupki o smaku salsa i chorizo są bez dodatku wzmacniaczy smaku, mają za to w składzie suszone warzywa.

https://celiakia.pl/chrupki-smakowe-z-p ... biedronce/
ODPOWIEDZ