Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ewa Karpińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 18:44
Lokalizacja: warszawa

dania na zamówienie

Post autor: Ewa Karpińska »

Witam !!!
Od kilku lat prowadzę catering w Warszawie , w czerwcu tego roku dowiedziałam się , że jestem chora na celiakie . Wpadłam na pomysł rozprowadzania dań bezglutenowych na zamówienie, ponieważ zdaję sobie sprawę ,że wiele osób nie ma czasu na gotowanie obiadów.
Wystarczyłoby zadzwonić i wciągu dnia obiad zostanie przywieziony. Dania świeże i typowo domowe w tygodniu nie mamy czasu na chodzenie po restauracjach , dania można będzie zamawiać dla całej rodziny.
Ewcia
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

mozna numer lub jakis kontakt :) :) :)
martusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 06 paź, 2010 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martusia »

ja również poproszę o jakiś kontakt :) szczegóły
Ewa Karpińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 18:44
Lokalizacja: warszawa

kontakt

Post autor: Ewa Karpińska »

Witam
Podaję kontakt 696589212 :568:
Ostatnio zmieniony ndz 14 lis, 2010 20:29 przez Ewa Karpińska, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewcia
Kosta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 15 lis, 2010 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Fajna restauracja w Warszawie Stara Miłosna

Post autor: Kosta »

Ostatnio byłem w Włoskiej restauracji Trattoria Giancarlo w Starej miłosnej i zostałem mile zaskoczony jak się szef kuchni dowiedział ze mam uczulenie na gluten zaoferował mi to samo co jest w karcie tylko w wersji bezglutenowej - jadłem makaron z krewetkami na pierwsze - gorąco polecam jak by ktoś był w okolicy Starej Miłosnej.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

http://www.giancarlo.pl/?intrat
to chyba o tym mowa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

W Krakowie na Kazimierzu pojawiła się restauracja meksykańska serwująca bezglutenowe dania m.in. na bezglutenowych kukurydzianych tortillach producenta Molino z Krakowa. Restauracja znajduje się na rogu Miodowej i Bożego Ciała.

http://manzana.com.pl/

Kelnerzy bardzo zorientowani na dietę bg co mnie niezwykle miło zaskoczyło. Co prawda jeszcze nie oznaczają w menu bezglutenowych potraw ale być może to zrobią, jeżeli będzie odzew osób takich jak my. Poza tym na prawdę rewelacyjne jedzenie i w sumie nie drogo.

Być może uda mi się wynegocjować rabacik dla bezglutenowców - uczestników forum, póki co pracuję nad tym ;)

Oto treść maila jaki otrzymałam od menadżerki:

Witam,
Koleżanka przekazała mi Pani adres e-mail, abym mogła przesłać informacje na temat naszych dań bezglutenowych.
Prawie całe menu jest dostepne dla diety bezglutenowej, trzeba tylko to zaznaczyc przy zamowieniu, i zamienic tortille pszenne na kukrydziane(ktore sa robione recznie, domowym sposobem, bezglutenowe oraz bez zadnych barwnikow czy wzmacniaczy smaku).
Hamburger oraz Cheeseburger moga byc w wersji bezglutenowej, ale trzeba nas poinformowac dzien wczesniej, aby kucharz mogł wypiec bułki bezglutenowe.
Niestety menu deserowe bedzie uszczuplone, gdyz tylko Sorbet limonkowo-imbirowy i Meksykanski flan są bezglutenowe.
Za kilka tygodni bedziemy zmieniac naszą karte dań, ale napewno nie wplynie to na dostepność naszych dan bezglutenowych, wezmiemy ten temat pod uwage.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Kochani jest rabat dla forumowiczów - 10% na dania bezglutenowe W RESTAURACJI MANZANA na hasło KUKURYDZA. Korzystajcie zanim się rozmyślą ;)
eneduelike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 lut, 2011 08:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eneduelike »

Witam
może ktos z was zna jakies restauracje wolne od glutenu w miescie Łodzi?
Bedę wdzięczny za każdą informację
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Byłem wczoraj w Manzanie w Krakowie. Nadal obowiązuje rabat na dania bezglutenowe na hasło "kukurydza" :)
Magnoliah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 22 gru, 2010 01:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Magnoliah »

pawelski pisze:McDonald's:
Osttanio wrzucili w menu salatke z kurczakiem grillowanym, tj. bez panierki i bez buly.
Calkiem dobre. Dzieki temu przezylem 2 doby na Wegrzech, bo zapomnialem zabrac wydrukowanej formulki dla kucharzy ;)
Zgadza sie. Na wypadzie do Włoch, po jednej megadrogiej kolacji w pizzerii bezglutenowej, nazajutrz to danie uratowało moją kieszeń i żołądek:)

Poprawiłam cytowanie.
Ostatnio zmieniony wt 12 kwie, 2011 00:54 przez Magnoliah, łącznie zmieniany 2 razy.
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

A co sądzicie o takim rozwiązaniu. Kupuję gotowy spód do pizzy, idę do zaprzyjaźnionej pizzerii, dłuuuuuuuuugo tłumaczę na co trzeba uważać, analizuję składy dodatków i sosu. Kucharz na osobnej tacy pakuje naszą pizzę do pieca. I......szczęście mojego dziecka, na rachunku tylko dodatki. Objawów nie było... Ale wciąż mam wątpliwości, może nie pomyślałam o jakimś zagrożeniu?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Po pierwsze nie każda restauracja zgodziłaby się na coś takiego - przepisy Sanepidu zabraniają takich praktyk. Po 2. piec jest wewnątrz ubrudzony mąką, nie można mieć pewności, że nie przedostanie się ona na Twój spód. W restauracjach z produktami BG jest osobny piec do takich wypieków. Po 3. objawy nie muszą być od razu, zależy od konkretnego przypadku. Ja w każdym razie nigdy nie zafundowałbym dziecku takiej pizzy.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Jeżeli było na czystej tacy??? To co niby ten piec jest obsypany mąką i ta mąka będzie się sypać na ten nasz spód??? Ja też myślałam nad takim rozwiązaniem tylko, że w mojej ulubionej pizzerii właśnie ich ciasto mi smakowało takie mega cienkie - ja nie umiem takiego zrobić :(
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

No tak, za tym ciastem córka też tęskni, ale chodziło o coś zupełnie innego. O wspólne wyjście właśnie na pizzę. W piecu nie piekły się w tym samym czasie inne pizze. Nie ma tam termoobiegu, więc mam nadzieję, że ta mąka się jednak nie sypała. A wracając do restauracji, mamy świetne wspomnienia z krakowskiej " Pod Baranem", polecam. Faktycznie mnie- rodzicowi bardzo brakuje poczucia bezpieczeństwa w innych restauracjach, bo zawsze martwię się, że ta krótka rozmowa z kelnerem czy też kucharzem to zbyt ryzykowna sprawa. Mięso grillowane, ale czy na ruszcie nie leżało coś obsypanego mąką. Frytki? może smażone z czymś panierowanym. Na szczęście zazwyczaj jadamy w domu.
ODPOWIEDZ