Menu bez glutenu..

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Menu bez glutenu..

Post autor: dmx »

Czy w informacjach o lokalach, które dołączyły do Menu bez glutenu (a są takie informacje podawane na forum przez osoby z administracji/moderatorów) znajdą się informacje odnośnie tego, czy:
- lokal serwuje dania mięsne bezglutenowe czy tylko i wyłącznie dania wegańskie/wegetariańskie (często ze składników naturalnie nie zawierających glutenu)?
- które z dań są zawsze/prawie zawsze dostępne każdego dnia?


Przykład z zeszłego roku. Dwudniowa wycieczka na Dolny Śląsk. Na mapie lokali znajduję taki, którego menu wygląda w miarę ok. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że owszem - dania w menu są - ale żeby je zjeść, trzeba zamówić z jednodniowym wyprzedzeniem.
Przykład kolejny. Idę coś zjeść do restauracji która jest wymieniona w Menu bez glutenu jako serwująca kuchnię bezglutenową. Na miejscu w menu znajduję same bezmięsne potrawy. Idę do kolejnej (dania bezglutenowe w ofercie) - to samo.


Co do lokali które nie są w Menu bez glutenu.. Lokal dostaje informację, że gościem weselnym będzie osoba na diecie bezglutenowej. Co zatem podają do jedzenia? Zupę krem (idzie przeboleć, wybaczam brak rosołu i makaronu), jakieś dziwne danie przypominające okrągłe kotlety z sosem (szczęście, że na stole lądują ziemniaki a później frytki), kasza podana z pomidorami, dwa 'szaszłyki' z warzyw i pieczarek.
Z tego wszystkiego zjadłem zupę, kawałek kotleta, ziemniaki, frytki. Pozjadałem owoce, a dużego wyboru nie było.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Menu bez glutenu..

Post autor: Leeloo »

strona MENU BEZ GLUTENU podaje najważniejsze informacje i zarys lokalu, nie jest w stanie śledzić każdej zmiany w każdym miejscu i o każdej godzinie - w gastronomii jest to niesamowicie zmienne, zależy od personelu, transportu, czy nawet awarii, pogody, "pecha".
Dlatego polecam wyszukiwać konkretów na stronie MBG, a bieżących szczegółów i update'ów na profilach wybranej restauracji. Nie dziwią mnie powyższe sytuacje, może dlatego, że mam duże doświadczenie z gastro, dlatego ZAWSZE przed wyjściem do lokalu upewniam się i sprawdzam telefonicznie wszystkie szczegóły jak np. godziny zamknięcia, oferta, menu, możliwość braku miejsc (zdarzają się duże rezerwacje).


Co do restauracji spoza MBG - uważam, że upolowałeś naprawdę niezłą ilość.
ODPOWIEDZ