Restauracja "Oliwka" - supernews dla Warszawiaków!

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Restauracja "Oliwka" - supernews dla Warszawiaków!

Post autor: Małgorzata »

W Galerii Ursynów przy stacji metra Natolin otwarto restaurację z menu...dla osób na diecie bezglutenowej i bezmlecznej! Nazywa się "Oliwka", serwuje kuchnię włoską: pierogi, pizzę, makarony, nawet ciasto - jutro idę obadać, zdam pełną relację. Mają nawet kącik zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią i całkowity zakaz palenia.

Czyżby światełko w tunelu? :D
Ostatnio zmieniony ndz 16 kwie, 2006 22:21 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

normalnie jeśli to prawda a nie sen, to pojedziemy z Nataszą na wycieczkę krajoznawczą do Restauracji w Warszawie!!!!!! z nieciepliwośćią czekam na relację!!!

pozdro
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Byłem, widziałem jeszcze przed otwarciem :wink:
Potwierdzam: naprawdę warto!
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Aż mi sie wierzyć nie chce....ale pojadę i sprawdzę.... :D

Daj znać czy można tam urządać urodziny....bo córka chętnie zaprosiłaby tam swoich znajomych
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

o mateczko myslalam ze nie dożyję ... jak tylko będe w okolicach napewno zajrzę i skosztuję ...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Moi Drodzy, to się może wydawać snem nie jawą, ale naprawdę istnieje restauracja, w której jest menu specjalnie dla bezglutenowców!!! Właśnie tam byłam, dzieci są zachwycone.

Ale po kolei: jest to włoska restauracja, serwuje głównie pasty, pizze, sałatki, ale i przepyszne desery i kawkę. Osobne menu jest stworzone dla osób na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezjajecznej, a w nim np. pierogi z kapustą i z grzybami, pizza prosto z pieca z dowolnymi dodatkami, chleb gryczany-tosty, mięsko grillowane, makarony, zawsze jakaś bezgl.zupa, ciasto bananowe, lody sorbetowe. Wszystkie dodatki np. do pizzy ustala się bezpośrednio z kucharzem (!) - każdy komponuje pizzę z tego co może jeść. Byłam nawet w ich kuchni - mają oddzielny piec do pieczenia bezglutenowego, wszystko przygotowują w bezpieczny sposób. Właścicielka jest super, przemiła i co najważniejsze bardzo otwarta na wszelkie uwagi dot. menu, które chce rozszerzać w miarę zapotrzebowania (sama ma dzieci na diecie, więc wie o co chodzi). Obsługa bez zastrzeżeń. Ceny umiarkowane. Jest to restauracja rodzinna, więc nikogo nie dziwią dzieci szalejące w pomieszczeniu stworzonym specjalnie dla nich (wspaniała zjeżdżalnia), nie wolno palić, lokal jest mały, więc trzeba rezerwować stoliki - w weekendy jest oblegany. A teraz coś super - można urządzać wszelkie imprezy, także urodziny dla bezglutków - jest wspaniały tort bezgl.!
Jednym słowem - miejsce nie tylko warte ze wszech miar polecenia dla wszystkich na diecie, dużych i małych, ale jednocześnie jakieś prawdziwe światełko w tunelu - w końcu zaczynamy być zauważani i szanowani jako wartościowi i pełnoprawni konsumenci. Oby takich miejsc zaczęło przybywać! Mam nadzieję, że kiedy już będzie głośniej w mediach o potrzebach celiaków, kiedy wyjdziemy z cienia i producenci i restauratorzy nas dostrzegą - będzie lepiej, zobaczycie.
Pozdrawiam wszystkich! :D

Restauracja "Oliwka" na tyłach Galerii Ursynów (metro Natolin) tel. (22)409-29-60.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Wspaniała informacja, miałam nadzieję że w końcu powstanie taka restauracja. Gratulacje dla założycielki.
margolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 10:15
Lokalizacja: barczewo

Post autor: margolcia »

Jestem pod wrazeniem:)) przyznam sie ze mieszkam ew bloku galerii ursynow i wiedzialm o powstaniu owej restauracji, ale do glowy mi mysl nie przyszla, ze moge tam zjesc porzadny obiad bez obaw czy nie zaszkodzi to mojemu brzuszkowi.. jutro lece sie tam rozejrzec, to zdam relacje czy warto:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ale super! :D Na pewno też tam pójdę najszybciej, jak się da :D
Pytanie do tych, co już byli - na jaki poziom cenowy mam się nastawiać? (z kasą ostatnio u mnie trochę krucho...)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Do Olgi - Jak to mówią - najciemniej pod latarnią :D
A co do cen - pizza 19 zł, pierogi z kapustą i z grzybami chyba troche mniej, sznycel z grilla 20 zł, zupa 6 zł, więc nie są jakieś zawrotne. Jak to w restauracji - nadrabiają sokami po 4zł, ciachem, kawką itd.
margolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 10:15
Lokalizacja: barczewo

Post autor: margolcia »

wow, nie jest chyba tak zle:) myslalam ze ceny beda bardziej wygorowane..dziekuje za wiadomosc:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja rowniez dziekuje :D

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:31 pm ]
Małgorzato, telefon do restauracji, który podałaś, nie odpowiada - ciągle włącza się faks. Pogrzebałam w Googlu i znalazłam inny telefon: 0 22 649 17 36. Ten działa na pewno, bo właśnie tam dzwoniłam zamówić stolik na jutro :D Dam wam póżniej znać, jak było :D

A, przy okazji, jakby kogoś interesowało, info o restauracji i telefonie do niej znalazłam tu:
http://serwisy.gazeta.pl/cjg/1,33253,3143227.html

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:52 pm ]
Byłam, zobaczyłam, pożarłam :D I mogę zdać relację.

Po pierwsze, wystrojem knajpy byłam pozytywnie zdziwiona. Przyznam, że nastawiłam się na knajpę w rodzaju tych często spotykanych w galeriach handlowych - tzn. plastikowe krzesełka, itd. - i bardzo miło się zdziwiłam. Mała, przyjemna, przytulna knajpka. Byliśmy z mężem w porze lunchowej - prawie nie było ludzi, rozumiem że wieczorem może być tłoczniej.

Po drugie, człowiek czuje się nareszcie jakoś bezpiecznie zamawiając jedzenie. Kelner zapytany o szczegóły jakiejś pozycji z bezglutenowego menu od razu kieruje do kuchni, na rozmowę z szefową kuchni :shock: Miła pani chyba jest nastawiona na alergików, bo na wszelki wypadek, sama z siebie, informowała mnie, że np. w cieście jest czekolada. Super, że można wszystko na własne oczy zobaczyć - na pytanie, jaką mają kawę, została mi zaprezentowana paczka tejże, i mogłam się przekonać, że jest ona ziarnista i sami mielą - czyli bez żadnych mącznych domieszek.

Muszę przyznać, że jedzenie bezglutenowe nie jest jakoś wyższe cenowo od reszty dań z karty. Z tego, co zapamiętałam: glutenowe spaghetti i pizze średnio ok. 20 zł, dania główne mięsne ok. 28 - 38 zł (wieprzowina, ryby, kurczak) do 58 zł (krewetki). Bezglutenowe pierogi faktycznie 15 zł, ale za porcję dla dzieci (= 4 pierogi). Za porcję dla dorosłych 22 zł (= 6 pierogów). Risotto 15 zł, grzanka na chlebie gryczanym też 15 zł, kawa od 5 zł (espresso w ilości włoskiej, czyli taki większy naparstek :wink: ) do 9 zł (kawa z bitą śmietaną i innymi bajerami). Poza tym mają sałatki, desery i napoje alkoholowe, ale tu już nie pamiętam szczegółów.

Jedzenie w porządku - mojemu mężowi glutenowe spaghetti smakowało, mnie moje pierogi w sumie też. Jeśli miałabym się do czegokolwiek przyczepić, to do tego, że ciasto od pierogów było troszkę grube (4 w porywach do 5 mm) i dzięki temu nieco twardawe. Chociaż zdaję sobie sprawę, że się czepiam, bo po pierwsze, pierogi były kukurydziane, a to chyba nie jest łatwy surowiec do wykonania tej potrawy, a po drugie, kurczę, pierwszy raz w życiu jadłam pierogi w restauracji :lol: I nie sądziłam, że w ogóle czegoś takiego dożyję...

Podsumowując - pomysł knajpy super, większość wrażeń pozytywna. Z jednym małym westchnieniem na tle tego, że jak dla mnie, jednak drogo - chyba nie będę mogła tam bywać zbyt często. Za dzisiejszy lunch (1 danie + kawa dla 2 osób) zapłaciliśmy w sumie 60 zł, a porcje nie były jakieś specjalnie duże. Myślę, że za pełny obiad (z zupą, deserem, jakimiś napojami) zapłacilibyśmy pewnie co najmniej ze 2 razy więcej. Czyli jednak, niestety, ceny "warszawskie" (zanim ktoś się poczuje urażony, podkreślę, że ja sama z Warszawy, ale bywam w innych miastach i jakieś porównanie mam :wink: ).
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

wielkie dzięki za te cenne informacje!
mój mąż wybiera się tam z córciami na jakieś słodkości....po czym zdamy pełną relację...
pozdrawiam wszystkich bezglutków :D
Awatar użytkownika
olga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 12:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: olga »

witam, jestem po pysznym obiadku w Oliwce.
Zareklamuje lokal z przyje,mnoscia:) Obsluga bardzo mila. Mialam przyjemnosc rozmaiwac nawet z wlascicelka bodajze... zamowilam pizze:)) rany pierwszy raz zamowilam pizze w jakims lokalu:) byla bardzo smaczna, mial tylko maly defekt:) ciasto bylo dosc twarde,lub moze powiem- gumiaste i mialam problem z ukrojeniem go, ale smak zadośćczynil wszystkiemu. na deser wzielam ciasto bananowe:0 bylo jeszcze lepsze:)
GORACO POLECAM
wierzę w Słońce, nawet kiedy nie świeci:)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Telefon do "Oliwki" faktycznie przez pomyłkę podałam ten z faksem (z emocji, świeżo po przyjściu z restauracji :)), więc właściwy to (22) 649 17 36.
Co do grubości i gumowatości ciasta na pierogi czy też na pizzę - też odniosłam podobne wrażenie. Myślę, że przy najbliższej okazji trzeba będzie właścicielce zasugerować, żeby robiono je z mąki mieszanej, nie tylko kukurydzianej. Mam nadzieję dziewczyny, że pytane o wrażenia smakowe nie omieszkałyście delikatnie o tym wspomnieć? :)
A ceny... niestety, nie jest to najtańszy lokal, no cóż, raz na jakiś czas...
Myślę, że warto dla samego poczucia bycia pełnowartościowym klientem :)
ODPOWIEDZ