Restauracja "Oliwka" - supernews dla Warszawiaków!

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ach, jak ja Wam zazdroszczę takiego miejsca! :D Niech no tylko śniegi spłyną, to zjawię się w Stolicy na wielkiej degustacji! Już zbieram kasę. Mam tylko nadzieję, że dla "gryczanych pożeraczy" też coś mają... A póki co - smacznego! :lol:
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Małgorzato, o twardym cieście w pierogach nie wspomniałam, bo też i o wrażenia pytana nie byłam. Zdaje się, że kelner się mnie bał :wink: pojęcia nie mam czemu, bo wcale na groźną nie wyglądam, upierdliwa też nie byłam - myślę, że kelner był po prostu nowy, bo miał trudności z wymówieniem z pamięci słowa "bezglutenowy" - wychodziło mu z tego "bezglutaminowy", a po moim delikatnym poprawieniu go, stanęło na "bez... no, właśnie" :D
Następnym razem trzeba będzie chyba rzeczywiście uświadomić właścicielkę, chociaż obawiam się, że może to zaowocować podniesieniem kosztów produkcji, a w wyniku tego i ceny pierogów czy pizzy, bo mąka kukurydziana jest tańsza od bezglutenowych mixów...
Kabran, gryczany pożeraczu ( :lol: fajne określenie), w menu widziałam tosty na chlebie gryczanym, ale proponuję zadzwonić po prostu do restauracji i zapytać się, czy on na pewno dobry dla ciebie i co możesz tam jeść jeszcze. W końcu głupio byłoby nastawić się na super wyżerkę, przyjechać i się rozczarować, nie? Ja tak się właśnie nastawiłam, zwłaszcza na te pierogi, bo pierogi uwielbiam a sama robić nie mam cierpliwości, i przyznam, troszeczkę się rozczarowałam tym ciastem. Jakbym była nastawiona trochę mniej entuzjastycznie, pewnie wrażenia byłyby dużo lepsze (inaczej mówiąc, jak się nastawiło dziewczę na pierogi podobnej jakości, jak te made by moja mamusia - innych bezglutenowych nie znam - to samo sobie to dziewczę winne :wink: ). To tak ku przestrodze tych, co jeszcze nie byli, a po lekturze tego wątku zamierzają natychmiast rzucić się wygłodniale na produkty z "Oliwki". W końcu, tak na logikę, to pierwsza taka knajpa, a nie od razu Kraków zbudowano...
Awatar użytkownika
olga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 12:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: olga »

Kabran- wydaje mi sie ze ciasto bananowe rowniez bylo z maki gryczanej bo bylo bardzo ciemne...ale oczywiscie trzeba by sie zapytac kucharza..
pozdrawiam
wierzę w Słońce, nawet kiedy nie świeci:)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ciasto z mąki gryczanej jest ze swej natury ciemne, ale bananowe też - trudno poznać... Ale dzięki za pamięć! :D Na wiosnę sprawdzę organoleptycznie. :lol:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

witam, ja właśnie wróciłam z kolacji w Oliwce...
testowałam pizzę nr III
dodatki pyszne, ale rzeczywiście ciasto bardzo gumowe i ciężko-krawalne :wink: mam wrażenie, że o ile pizza zwykła jest robiona tam na miejscu, to ta "nasza" z gotowych spodów po prostu, co nieco się odbija na jakości.
bardzo miła atmosfera, miła obsługa, takie przyjazne miejsce, ale rzeczywiście jak dla mnie od wielkiego dzwonu, bo za dwie pizze i do tego po kieliszku wina wyszło nam 60 zł :roll:
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Co Wy na to, żeby się spotkać w "Oliwce" któregoś dnia (najlepiej wieczorem w tygodniu, wtedy nie ma tam tłumów)? Może niekoniecznie na degustacji, ale choćby kawie czy herbacie? :wink:
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, a niektóre osoby wyrażały taką chęć, jakąś formą współdziałania dla dobra wszystkich bezglutków moglibyśmy zrobić choćby małą burzę mózgów :D .
Serdecznie wszystkich którzy mogą i chcą zapraszam i proszę o kontakt - ustalimy jakąś datę.
Kabran i inni spoza Warszawy - strasznie mi przykro, że mieszkacie tak daleko...
:(
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Małgorzato, świetny pomysł! Ja jestem za spotkaniem na kawę/ herbatę w tygodniu - jak dla mnie najlepiej by było w jakiś poniedziałek, wtorek lub środę. Pytanie, jak inni?
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wybierzmy więc wstępnie wtorek o 18.00 (może być środa, jeśli wolicie).
Bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych na wspólną debatkę przy herbatce/kawce o wesołym życiu celiaków :D
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

A ja bardzo proszę, może ktoś weżmie z sobą laptopa i spróbuje wciągnąć na debatkę tych, co mają za daleko [-o<
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ech życie! Ale chociaż będę z Wami myślami!!! :D No i mam nadzieję, że zdacie na Forum relację! pozdrawiam...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
olga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 12:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: olga »

hmmm worek o 18.00....mi raczej pasuje choc tak naprawde to nie wiem jeszcze dokladnie jak beda wygladaly moje zajecia na uczelni...nie mam ulozonwgo planu do konca, ale juz jutro postraram sie go ulozyc i dam odpowiedz.
wstepnioe sie zgadzam:)
wierzę w Słońce, nawet kiedy nie świeci:)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Zrobimy raport ze spotkania :D i zdamy pełną relację.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Małgorzato, uściślam - czy mówimy o najbliższym wtorku, tj. 21 lutego o 18:00?
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
olga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 12:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: olga »

ok juz wiem na pewno- wtorek 18.00 mam wolny, jesli spotkanie sie odbywa przyjde
wierzę w Słońce, nawet kiedy nie świeci:)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Tak, proponuję najblizszy wtorek, tj. 21 lutego o godz. 18.00.
Zarezerwuję największy stolik, ale gdyby nas było więcej chyba nie będzie problemu, w tygodniu nie są tak oblegani.
Do zobaczenia :D
ODPOWIEDZ