Anglia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

mada1124
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 03 lis, 2009 19:27
Lokalizacja: birmingham

Post autor: mada1124 »

no ja widze ze musze przeszperac lodowki w sklepach bo do tej pory najbardziej mi brakowalo typowego junk food. za pizze to bym sie dala pokroic:)

a chleb kupuje w tesco ale nie jest to chyba wyrob tesco. nie mam teraz zeby sprawdzic, ale wg mnie b. smaczny i nie rozpada sie jak np. bezglutenowy chleb z polski z ktorym meczy sie moj tata.

no ale ogolnie naprawde jesli chodzi o dostepnosc produktow w Anglii to jest super. moja siostra ktora mieszka w stanach ma co prawda wiecej bezglutenowych rarytasow. najbardzije wspolczuje tacie ktory utknal na diecie w polsce i tylko narzeka.
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Czesc bazglutenki

Post autor: Ania24 »

Dawno tu nikogo nie bylo i mam nadzieje ze ktos sie pojawi. Mowicie o chlebie z Tesco cz A. ale mnie te produkty nie smakuja a moze smaluja jak klej. Dowiedzialam sie o produktach na recepte i musze stwierdzic ze sa wspaniale, chleb, bolki, makaron, maka, krakersy, ciastka, pizza. Wszystkie te produkty sa wspaniake i mozna wybierac miedzy producentami. Recepta koszuje £104 na rok i mozna brac z apteki ile sie potrzebuje zywnosi oraz lekarstw. Polecam to ogromna pomoc finansowa.
Karolina_KR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 13 sty, 2010 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Karolina_KR »

Witam, Wybieram się z końcem lutego na weekend do Londynu. Mam nadzieję że przy okazji uda mi się przywieść coś dobrego. Znacie jakieś Londyńskie smakołyki bezglutenowe na które warto zwrócić uwagę?:)
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

Produkty w Anglii sa niezle, polecam Tesco i ich wyroby albo firme Mrs Crimbles, maja fantastyczne slodycze (np Bakewell slices) znajdziesz je tez w Tesco. Milego pobytu. A i jesli lubisz piwo to znajdziesz tu wiele do wyboru, owocowy Cider no i oczywiscie whiskey.
Filut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 16 gru, 2008 17:42
Lokalizacja: Glasgow

witam bezlepki

Post autor: Filut »

Jestem w Szkocji, to tutaj zdiagnozowano mi chorobę, w Polsce cierpiałem 28 lat,bylem w szpitalu gdzie po licznych badaniach wmówili mi inne choroby a dolegliwości jak były tak były. Po 2 tygodniowej nieustającej biegunce, totalnym odwodnieniu i otarciu sie o smierc, wylądowalem w szpitalu, po 5 dniach i 28 kroplówkach i przywróceniu mnie do stanu używalności, zrobiono mi różne badania i biopsje. Stwierdzono jednoznacznie...CELIAKIA. Potem wyszły do tego osteopenia, anemia, suche oczy, sucha skóra i nie wiem co tam jeszcze we mnie siedzi. To w skrócie jak to wyglądało.
Teraz mam co pól roku wizytę kontrolna w klinice specjalistycznej oraz z wizytę z dietetykiem, ciągła pomoc no i oczywiście o czym była mowa wyżej...darmowa żywność (chleb, makarony, mąki a nawet ciastka) i lekarstwa na receptę. Do tego już w szpitalu zapisali mnie do stowarzyszenia osób chorych na celiakię, skąd otrzymuję co roku książkę z produktami bezglutenowymi dostępnymi na rynku oraz co kilka miesięcy czasopismo. Do tego lista ta co miesiąc jest aktualizowana. Podsumowując: doskonałą pomoc i opieka. Oby to wprowadzono do Polski (bo tam wracam ma się rozumieć). Darmowe pożywienie odpada to nierealne ale lista wszystkich produktów bezglutenowych mi się marzy.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BEZLEPKÓW
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Bezlepek - fajne słowo:)
Też pozdrawiam:)
Filut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 16 gru, 2008 17:42
Lokalizacja: Glasgow

Post autor: Filut »

bezlepkowe to bezglutenowe w Czechach. Natknąłem się na to w sklepie z zdrową żywnością. Fajne, śmieszne, typowo czeskie :) teraz tak na mnie w rodzinie mówią, bezlepek hehe POZDRAWIAM
Sparrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 23 lut, 2010 16:36
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Sparrow »

kazik78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 14:45
Lokalizacja: Uk

Post autor: kazik78 »

Hejka no to wstepnie ostre objawy mam od listopada bylem dwa razy u lekaza twierdzil ze wirus na drugim spotkaniu jednak skierowal mnie na badanie krwi wyniki za dwa tygodnie powiedzial se mysle porabana anglia wszyscy maja czas no ale po dwoch tygodniach czyli tydzien temu pan doktor mi powiedzial "celiakia" teraz czekam na gastroskopie i biopsje zeby potwierdzic ale kazal mi dla pewnosci wykluczyc gluten i jestem naprawde w szoku ile tu jest produktow, wczesniej nawet niezwracalem uwagi na te polki a teraz w Sainbury Asda i TESCO sa cale alejki z produktami nie tylko bez glutenowymi ale bez soi mleka zwane helth food w polsce jestem dwa razy w roku co wizyta standar do lekarza wyniki wyniki slabe lekarz mowi anemia watroba i trzustka itd nikt nigdy nie "wpadl" na to ze to moze byc cos takiego tym bardziej ze mam 32lata waze 65kg przy 183cm jak skoczek narciarski i mam problemy ze skora po prostu masakra "co z ta polska"pani dermatolog na piv wizycie powiedziala ze to lojotokowe zapalenie skory ktorego sie wyleczyc nie da! mozna podleczyc i tyle. Wiec konczac juz moje uzalanie sie ta nasza polsa sluzbe zdrowia reasumujac jestem na diecie piec dni waga idzie do gory lojotokowe zapalenie skory znika polecam zycie w Aglii jest prostsze.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

kazik78 pisze: zycie w Aglii jest prostsze.
Myślę jednak, że nie na tylee prost, by nie obowiązywały w nim przecinki, kropki i wielkie litery :) Zaraz któryś z moderatorów zareaguje, ostrzegam :P
aisza2266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 sty, 2010 22:49
Lokalizacja: ŁOWICZ

Post autor: aisza2266 »

Witam! W Wakacje wybieram się do Anglii i czy ktoś z was nie orientuje się czy w Birrmingam jest jakiś sklep z żywnością bezglutenową???
Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

A ja mam pytanie na temat tych recept na bezglutenowe produkty Jak to dostać??
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

Po recepte idziesz do swojego GP, najlepiej miec jednego do ktorego chodzi sie systematycznie, ktory bedzie Cie znal jesli bedziesz przychodzic zeby dodac cos do recepty, nie bedzie problemyw. PPC kosztuje £140 rocznie. Musisz wejsc na strone https://www.ppa.org.uk/ppa/ppcdd/patient.do, wypelnic zaplacic i wyslac, dostaniesz ja w ciagu kilku dni. Naprawde warto, niesamowicie to pomaga z kisztami tej choroby, nie tylko jedzenie ale jakiekolwiek leki na recepte. Poza tym jedzienie jak chleb czy makaron z recepty jest o wiele smaczniejszy. Wejdz na strone producentow takich jak Juvela, Glutafin itp. zarejestruj sie a oni przysla Ci koszyki z jedzeniem na probe, potem tylko zamawiasz to co lubisz w aptece z recepta. Jesli masz ptyania moje gg 10925690. Powodzienia
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

Aha, jest tu ktos z okolic Oxfordu?
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

Sorki, recepta kosztuje 104 rocznie
ODPOWIEDZ