Anglia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

Dzięki Ania za informacje. Jestem w trakcie załatwiania. Muszę tylko umówić się z moim GP.
Powiedz mi jeszcze tylko jedną rzecz. To ta recepta jest ciągle ta sama, tzn z tą samą się chodzi do apteki co miesiąc??? Nie trzeba ciągle jej powtarzać??? I są na niej cały czas te same produkty??
anita84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 15 lip, 2011 22:36
Lokalizacja: leicester

Post autor: anita84 »

tak to sie nazywa repeat prescriptions w niektorych przychodniach nie musisz widziec sie z GP za kazdym razem bardzo czesto dostaje sie je w recepcji .ten serwis rowniez przysluguje kazdej kobiecie na diecie ktora jest w ciazy ,jes to nie odplatne i trwa az do ukonczenia 12misiecy u dziecka.
:)
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

Kuna, recepte ciagle masz ta sama, nie musisz chodzic do apteki raz w miesiacu tylko kiedy cos ci brakuje, ja chodze raz na jakies 3 mce i biore chleb, make, pizze itd. Zawsze dostajesz tedo wiecej wiec starczy ci na troche. Kazdy produkt mozna brac ok 6 razy potem musisz widziec sie z GP, dlatego lepiej miec kogos kto Cie zna bo mozna wtedy zalatwic to przez telefon a GP zostawi dla Ciebie recepte w recepcji. Pamietaj ze mozesz miec na tej recepcie rowniez leki jak np kalcjum ktore tez powinienes drac.
Po PPC musisz sie zglosic przez internet, podac swoje dane i numer kata, zwykle zajmuje to ok 5 dni zanim dostaniesz plastikowa karte, wiec musisz sobie to zgrac w czasie z` repeat prescriptions` . Musisz miec karte zanim pojdziesz do apteki bo bedziesz musial ja tam pokazac na dowod ze masz Te £104 zaplacone.
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

:)
Ostatnio zmieniony wt 19 lip, 2011 18:32 przez Ania24, łącznie zmieniany 2 razy.
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

Kuna pisze:Dzięki Ania za informacje. Jestem w trakcie załatwiania. Muszę tylko umówić się z moim GP.
Powiedz mi jeszcze tylko jedną rzecz. To ta recepta jest ciągle ta sama, tzn z tą samą się chodzi do apteki co miesiąc??? Nie trzeba ciągle jej powtarzać??? I są na niej cały czas te same produkty??


Daj znac jak Ci poszlo
Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

Ok dam znać. Ale to mi jeszcze trochę zajmie. Bo na razie jestem zajęta czym innym. No i nie wiem czy szpital przesłał mojemu GP wyniki biopsii, bo ja jeszcze żadnego listu nie dostałam. Zawsze dostaje listy ze szpitala, takie raporty co i jak, no i takie same wysyłane są do mojego GP. A pozatym z moim GP trzeba się umawiać miesiąc wcześniej, a teraz jest sezon wakacyjny i ja też jadę do Polski na 3 tyg.
Ania24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 sty, 2010 22:26
Lokalizacja: uk

Post autor: Ania24 »

No probs, Kuna, daj znac jak cos bedziesz wiedziec. Na wyniki czeka sie jakies 2 do 3 tyg. Moze wcale nie jestes chora. Powodzienia.
Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

Cześć. Mam celiakie. Jeśli chodzi o receptę to jeszcze nic nie załatwiłam bo mój GP jest beznadziejny. Nie chce mi powiedzieć jak to zzrobic. Kazał mi się w recepcji dowiedzieć!!! Tam też nikt nie wiedział, poza jedną kobietą która mi powiedziała żebym zadzwoniła pod numer na odwrocie recepty i tam poprosiła o przysłanie formularza na te pre payment certificat. Al e na razie jeszcze tego nie zrobiłam. Strasznie z tym dużo zachodu mam wrażenie. Jak się zapytałam mojego GP czy mam przyjść do niego żeby coś podpisał to mi powiedział ze on nie musi nic podpisywć. Nie wiem może mnie źle zrozumiał.
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Odwiedziłam ostatnio Anglię (wizyta u rodziny narzeczonego i zwiedzanie) i byłam poruszona ilością różności dla bezglutenowców w marketach.
Sieć ASDA ma regał Free From - ich linia - a tam chleby, makarony, ciastka, ale też lokalne smakołyki, jakieś bułeczki i placuszki do zapiekania, indyjskie chlebki pita i nan, mince pies (kruche babeczki z owocowo-korzennym nadzieniem), ale też bezglutenowy sos sojowy, którego nie mogłam sobie przywieźć z racji buteleczki, która miała ponad 10 ml zawartości, co nie przejdzie na lotnisku :(
Załadowałam jednak torbę tak, że z bagażu ok. 6 kg zrobiło mi się 12 (dozwolone 10) i musiałam zostawiać ciuchy i słodycze :P smakołyków bg nie oddałam! Przywiozłam chleb, tortille, mince pies, spaghetti, płatki kukurydziane bg.
W sieci Morrison też mają cuda, a najbardziej smakował mi biały, miękki chleb, pycha, oparty na tapioce. W ogóle te ich rzeczy nie miały skrobi pszennej, ich skład był zupełnie inny, niż naszych produktów. Czułam się zdecydowanie lepiej!
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Bylem w Londynie tylko 4 dni, wiec nie mialem okazji zbytnio potestowac, tym bardziej, ze znajomi u których nocowalem serwowali mi pyszne dania bez glutenu. ;)
Jedyne co moge dodac do powyzszych wpisów to:
Kanapki bg w sieci Mark&Spencer - jadlem dwa rodzaje: z seremi szynka. Z szynka wg mnie lepsze, bo nieco mazniete musztarda, przez co smak bardziej wyrazisty.

Raz tylko odwiedzilem restauracje "Wagamama" (jest ich kilkanascie w Londynie) polecana na angielskim forum.
Maja kilka dan stricte bezglutenowych, ale maja dodatkowe menu, gdzie przy kazdej potrawie jest opis, co wykluczyc, badz zamienic, zeby nie bylo glutenu.
chicken itame
stir-fried chicken breast with bok choi, red and spring onions,
red peppers, chilli and beansprouts. served with rice noodles in
a spicy coconut and green chilli soup. garnished with coriander,
mint and a wedge of lime
Smakowo oceniam 7/10

Czytalem tez sporo o sieci restauracji Carluccio, niestety nie mialem juz miejsca w zoladku na test :)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
ODPOWIEDZ