NIEMCY

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

NIEMCY

Post autor: edyta »

Witam po długiej nieobecności. Właśnie chciałam się z Wami podzielić tym co ostatnio widziałam i jestem w głębokim szoku.
Kiedyś już pisałam, że często robię zakupy w Niemczech, i zazwyczaj coś zawsze w normalnym sklepie byłam w stanie kupić. Ale u nich wybuchła jakaś rewolucja ostatnio. W zwykłym Kauflandzie i Realu nawet w najmniejszym jest cały asortyment na dokładkę pojawiły się 3 !!! dosłownie nowe firmy, ze wszystkim nie to że jeden produkt, tylko chleb mąka makarony ciastka i co tam jaszcze ktoś chce a te wszystkie znane nam glutano i schary w całym asortymencie. Nie będę Wam nawet pisać o cenach bo Was trafi!
Ostatnio zmieniony czw 17 lip, 2008 11:09 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

duża różnica cenowa?
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

hmmm powiem jedno jak już w innym wątku o tym pisałam - 100 lat za murzynami jesteśmy...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

ehh.... tak myślałam... no nic, pod koniec sierpnia wybieram się na tour de Europe więc poszukam jakiegoś jedzonka na zaś :) 8)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
Lucik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt 07 cze, 2005 09:57
Lokalizacja: Slowacja, Preąov

Post autor: Lucik »

Aktualnie mieszkam w Niemcach - juz miesiac. Naprawde, nie ma tutaj problemow kupic cos bezglutenowe. Jesli chodzi o ceny, to maka kosztuje kolo 5 eur, ciasteczka kolo 3 eur. Dla nas duzo, dla Niemcow zaden problem, troszeczke drozsze niz zwykle.
Krzyże w życiu pełnią podobną rolę jak krzyżyki w muzyce: podwyższają
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Preceliki 1 Euro w kauflandzie, mąka 1,90 na bochenek (pół kilo), ciastka wafelki 1,50 wzwyż, makaron 1,50 wzwyż duży (750 g) i pyszny, musli dla dzieci z glutano 2 Euro u nas w sklepie internetowym dobrze ponad 10, itd
a co najważniejsze jest w zwykłym sklepie bnez problemu, w dodatku wiekszy wybór jak w naszym którymkolwiek specjalistycznym a chwilami nawet internetowym.

Tak mnie to denerwuje bo tam wchodzisz i kupujesz w byle dziurze a tutaj ostatnio toczę tylko walki bo chcę a nie ma, zamówię a nie włożyli, wiedzą ale jeszcze nie sprowadzili :evil:
mamuśka Mariuszka
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

tak zachwalacie zaopatrzenie w Niemczech, że niechybnie wykorzystam wyjazd mojej rodziny do Berlina! jako przerywnik w zwiedzaniu zabytków zorganizuję im zwiedzanie supermarketów :D z tego co piszecie to kaufland i real. a może jeszcze jakieś inne, w którcyh ktoś z Was robił zakupy? choć z tego co pisze edyta, to w każdym większym noramlnym sklepie. .....nóż się otwiera jak pomyślę o krażeniu wśród półek w naszych sklepach, gdzie skład produktów owiany jest tajemnicą :evil:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Lucik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt 07 cze, 2005 09:57
Lokalizacja: Slowacja, Preąov

Post autor: Lucik »

mozesz sprobowac tez w sklepach ze zdrowa zywnoscia (zapomnialam, jak sie nazywa, jutro sprawdze jak bede w centrum :D ).
Krzyże w życiu pełnią podobną rolę jak krzyżyki w muzyce: podwyższają
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

A i w normalnych sklepach nie sugeruj się że wszystko będzie stało na półkach ze zdrową żywnością. To chyba zależy od kierownictwa, bo w tych sklepach co ja znam to albo stoi tam gdzie zdrowa żywność, w drugim tam gdzie żywność dietetyczna, razem z jedzeniem dla cukrzyków, a kauflandzie po prostu tam gdzie makaron zwykły to i taki, tam gdzie chcleb i i ten, płatki sniadaniowe tam gdzie zwykłe, masę dań tam gdzie gotowe zwykłe (a znalazłam pyszne bezglutenowe kluseczki dobre na wyjazdy firmy Muller oczywiście z przekreślonym kłosem), a chipsy miedzy chipsami. Po prostu dopóki nie poznasz zasad w sklepie patrz się wszędzie i szukaj znaczków, po prostu oglądaj wszystko co cię zainteresuje i to dokładnie bo ja ostatnio znalazłam jeszcze dwie nowe firmy o których nawet nie słyszałam. Przy czym jest jedna firma która pakuje wszystko w bure opakowania z niebieskimi napisami żadnych obrazków, więc łatwo przegapić a są naprawdę tani i smaczni. Powodzenia w zakupach :P
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Lucik pisze:mozesz sprobowac tez w sklepach ze zdrowa zywnoscia (zapomnialam, jak sie nazywa, jutro sprawdze jak bede w centrum :D ).
Sieć sklepów Reformhaus
Awatar użytkownika
Lucik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt 07 cze, 2005 09:57
Lokalizacja: Slowacja, Preąov

Post autor: Lucik »

Bingo!!! Dziekuje. Znalazlam tam duzo fajnych rzeczy.
Krzyże w życiu pełnią podobną rolę jak krzyżyki w muzyce: podwyższają
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Tak Mariusz ma rację. Ja w sklepie Reformhaus kupiłam mieszanki Schar-mix B - chleb do pieczenia. Mieszanki A i C to są już rarytasy i nadają się do pieczenia ciast itp. Z mieszanki B piekłam naleśniki - pyszności. Można tam też kupić gotowe ciastka- smakowały mi. przy zakupie 10 paczek dostałam rabat 10 % i zapłaciłam ok 35 EURO. Chlebek jest smaczny i polecam :wink:
przemq19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 cze, 2006 21:18
Lokalizacja: Internet

Post autor: przemq19 »

A ja w Reformhaus widziałem PIWO bezglutenowe .. oczywiscie z ryżu :D
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Wiecie może czy we Frankfurcie nad Odrą można kupić żywność bezglutenową? Czy jest tam np. Reformhaus? Nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Nastka pisze:Wiecie może czy we Frankfurcie nad Odrą można kupić żywność bezglutenową? Czy jest tam np. Reformhaus? Nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat.
Pierwszy sklep po przekroczeniu granicy polsko/niemieckiej jest sklepem ze zdrową żywnością, gdzie jest pełno jedzenia BG:) dosłownie przejedziesz granicę i po 10metrach po prawej stronie bedzie taki "ciąg"sklepów". i pierwszy sklep to będzie ten z żywnością BG.

P.S. przynajmniej w zeszłym roku jeszcze tam był:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
ODPOWIEDZ