Paryż-wrażenia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meggy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 10:25
Lokalizacja: Śląsk/Wrocław

Paryż-wrażenia

Post autor: meggy »

Witam! Spędziłam 12 dni w Paryżu i jeśli chodzi o żywność bezglutenową to byłam mile zaskoczona. Jednak zanim tam pojechałam, starałam jak najwięcej dowiedzieć się z Internetu i ta stronka http://www.valpiform.net/valpiform/distribution.asp była bardzo przydatna. Po wpisaniu w Code Postal - 75 wyskoczyła mi lista sklepów z żywnością bezglutenową w Paryżu.
Wrócę jednak do konkretów. Otóż w Paryżu jest sieć sklepów Naturalia (czasem wyglądają nawet jak mini markety). Znajdują się tam produkty takich firm bezglutenowych jak: Valpiform, Allegro, Glutafin, Schar. Można tam znaleźć dosłownie wszystko: bagietki, chleby, ciastka, czekolady, gofry, jogurty, konserwy, precelki, sucharki, mąki.
Oprócz tego są też sklepy Bio, które też są dobrze zaopatrzone. Nawet znalazłam koło jednego takiego sklepu Bio Restaurant.
Jest jeszcze sieć sklepów Monoprix (są to normalne sklepy z żywnością). I w tych większych są produkty takich firm jak: Allegro, Bjork (ale to jest ogólnie firma dietetyczna, i na niektórych jest informacja sans gluten: np. na chrupkach SOcrispy o smaku pomidorowym, solonym - są po prostu pyszne) oraz innych firm dietetycznych.
W takich mniejszych sklepach sieci Monoprix jest mnóstwo produktów sojowych (min. jogurtów, które też są bezglutenowe)
Mogę polecić sklep INNO na Montparnasse (jest to taki sklep z ubraniami, kosmetykami, a na dole jest żywność), w którym jest osobny dział dietetyczny i jest mnóstwo produktów bezglutenowych.
Natomiast, jeśli chodzi o Disneyland, to co prawda znalazłam w Internecie listę restauracji, gdzie jest żywność bezglutenowa, ale okazało się, że niektórych restauracji nie ma a w innych nic nie wiedzą. Dopiero później zdałam sobie sprawę, że źle zrobiłam, ponieważ należało najpierw skontaktować się z nimi telefonicznie czy mailem. Tutaj jest strona po angielsku: http://www.dlpfoodguide.com/specialneeds.html#Diets , a tu po hiszpańsku : http://www.celiacosmadrid.org/actualidad_4.html
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

widać wszędzie jest o wiele lepiej niż u nas - czasami tracę nadzieję, że u nas cokolwiek się zmieni - że to będzie normalne, że będzie można gdzieś cos zjeść na mieście lub kupić sobie gdzieś w każdej chwili coś słodkiego a może nawet jakaś cukiernia - ach chyba to tylko odległe baaaardzo - marzenia...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

No taka już jest Polska. jeśli nie weżmiemy spraw we własne ręce to się nic nie zmieni... Musimy poprostu walczyć o swoje.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Nie wiem czy ja mialam pecha, ale bedac w wielu mniejszych niz Paryz miastach (jakies 5 lat temu i dalej) mialam powazne klopoty z kupieniem czegos bezglutenowego...w sklepach ze zdrowa zywnoscia wzruszali ramionami i mowili zgodnie "moze w Paryzu"...
ODPOWIEDZ