dla bezmlecznych

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

dla bezmlecznych

Post autor: Magdalaena »

Byłam wczoraj w nowej kawiarni w Alejach Jerozolimskich (w dawnej IKEI na miejscu McDonalds`a), która nazywa sie Waynescoffee. To takie miejsce w typie Greencoffee czy Mercers - mnóstwo rodzajów kawy i dodatków. Miedzy innymi było do wyboru mleko 0,5 % tłuszczu, mleko 3,2 % tłuszczu i MLEKO SOJOWE. Nie dopytałam się dokładnie, ale moze to pierwotnie miała być oferta dla wegan ? Generalnie: sprawdźcie drodzy bezmleczni !
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
pyssia405
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 18:34
Lokalizacja: Białowice

Post autor: pyssia405 »

Mleko sojowe jest nie do wypicia !!! wczoraj bylam na zakupach w Niemczech i kupiłam sobie mleko ryżowe :D jest lepsze niż sojowe :)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Pysiu zalezy jakie alpro jest bardzo dobre sante tez było dobre :)
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

A ja uwielbiam mleko sojowe. Chyba nawet jestem od niego uzależniona. :P Natomiast ryżowe mi nie smakuje.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ja własnie zamówiłam z allegro pierwszy raz i drżę o smak ... :027:
Elzbieta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 cze, 2006 16:44
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Elzbieta »

Witajcie ,jeżeli jesteście na diecie bezmlecznej to w Tesco można zakupić mleko o obniżonej zawartości laktozy.Ja podaję memu dziecku i sprawdza się <brawo>
Elżbieta
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tia, tylko że się sprawdza w wypadku nietolerancji laktozy, a nie w przypadku uczulenia na białka mleka krowiego. Tak więc optymizm - tak, ale ograniczony. :)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
izaradom22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 15 mar, 2008 22:34
Lokalizacja: radom

Post autor: izaradom22 »

witam tu wszystkich tez mam alergie na mleko od paru ladnych lat i doszlo jeszcze teraz dieta bez glutenowa nie zawsze daje ze wszystkim rade ciekawe co teraz wyjdzie jak pojde na badania esh coz za zycie fatalne:( najlepsze jest mleko sojowe naturalne polecam
Ostatnio zmieniony śr 26 mar, 2008 14:37 przez izaradom22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Skoro temat wskoczył na górę - napiszę, że widziałam też mleko sojowe w tschibo.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
izaradom22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 15 mar, 2008 22:34
Lokalizacja: radom

Post autor: izaradom22 »

A tego nie wiem Słowackie mleko sojowe jest tez dobre o smaku wanilia ale tam jest po 200gr opakowan wole po 500gr kupowac lepiej sie oplaca na miesiac prawie starcza
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

izaradom22 pisze:A tego nie wiem Słowackie mleko sojowe jest tez dobre o smaku wanilia ale tam jest po 200gr opakowan wole po 500gr kupowac lepiej sie oplaca na miesiac prawie starcza
chodziło mi o mleko sojowe podawane w kawiarni (waynescoffee i tschibo) do kawy i jako składnik napojów.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

a ja piję kozie i sojowe - da się przeżyć na nim :). a jak serki kozie smakują, jak innych nie mozna
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Lekarz zalecił mi dietę bezmleczną na co najmniej miesiąc. Dopiero 2 dni nie jem nabiału i już mi go bardzo brakuje. Mam w związku z tym pytanie, czy mleko sojowe (w proszku, plynne) nadaje się do np. ugotowania kakao? Czy mleko sojowe może całkowicie zastąpić mleko krowie? A przy okazji spytam, co bezmleczni kładą na kanapki zamiast sera żółtego? Z czym zrobić kanapki do pracy? Dla mnie ser, to była podstawa kanapki;) Mięso nie bardzo mi smakuje. Tofu - też nie mój smak :( Same warzywa??? Czym w ogóle posmarować kanapkę, jeśli serka i masła nie można??
I refleksja ogólnej natury - sama wyłącznie dieta bezglutenowa nie sprawia mi w zasadzie żadnych problemów (wyjątek: tzw. jedzenie na mieście, zorganizowane wyjazdy). Wystarczyło dorzucić jeszcze dietę bezmleczną i okazało się, że nie mam co jeść:( ;) Troszkę przesadzam oczywiście, ale to faktycznie wielkie wyzwanie przestrzegać obu tych diet i nie dopuścić do niedoborów składników odżywczych.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

-ania- pisze:Mam w związku z tym pytanie, czy mleko sojowe (w proszku, plynne) nadaje się do np. ugotowania kakao?
Tak, można zrobić kakao dodając mleka w proszku. Najlepiej rozpuszcza się w ciepłej wodzie, nie zimnej. Można też ugotować na mleku sojowym z kartonu.
-ania- pisze:co bezmleczni kładą na kanapki zamiast sera żółtego?
Co do kanapek polecam ten wątek: topics36/z-czym-jadacie-chlebus-vt1424. ... ht=kanapki
Ja najczęściej kładę mięsko z dodatkiem warzyw, kupuję również sery sojowe przypominające ser żółty. Niestety, przy diecie bezmlecznej, moim zdaniem mięso i soja to podstawa.
Zamiast masła- margaryna, np. roślinna albo "gogreen" firmy Raisio z dodatkiem kwasów Omega 3 i 6.
-ania- pisze:Wystarczyło dorzucić jeszcze dietę bezmleczną i okazało się, że nie mam co jeść:(
Niestety- normalka. Przy dwóch dietach (wola Boża jak dwie, a nie więcej), kreatywność w kuchni jest niezbędna, żeby się nie zniechęcić i nie zagłodzić. Ale jak zwykle- potrzeba czasu.
-ania-, mam przygotowaną taką listę- menu swojej roboty, dla bezglutenowca, bezmlecznego i bezjajecznego, mogę ci przesłać jeśli chcesz. Jajka sobie dorzucisz ;)
Ostatnio zmieniony czw 11 wrz, 2008 23:43 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Dziękuję za odpowiedź. Napisałam do Ciebie Nastko na pw.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ