Tęsknoty za pizzerią

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

tak, właśnie ją do naszej listy dodałam :) napisałam ten post, bo wszyscy się żalą, a nie ma o co :) ile kosztuje taki spód u nas w kraju? bo zastanawiam się, czy nie lepiej będzie je zabrać zza granicy?? muessli np. kosztuje chyba 2,65 a czekoladowe 2,95. opłaca się? pizza ok. 3 z tego co pamietam.
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

huilisti pisze:muessli np. kosztuje chyba 2,65 a czekoladowe 2,95. opłaca się? pizza ok. 3 z tego co pamietam.
Nie wiem jak sie ma sprawa z musli, ale spody do pizzy około 6 zł (2 lub 3 szt) w zależności od firmy.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Nie wiem, czy w ogóle da się zrobić dobrą pizzę bezglutenową. Czy ta miękkość, elastyczność pizzy jaką pamiętają osoby zdiagnozowane w wieku dorosłym, to nie jest wprost efekt zastosowania glutenu ....
Tak samo przecież jest z pieczywem - niby można zrobić zupełnie znośny chleb bg, ale taka pyszna kajzerka z elastycznym ciastem w środku i chrupiącą skórką jest nieosiągalna. ;(
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

...ta miękkość, elastyczność pizzy (...) taka pyszna kajzerka z elastycznym ciastem w środku i chrupiącą skórką
Ojejej! *jestem głupi* żywieniowa!! i to jaka ekstra! :P :D :D :D
Ostatnio zmieniony pt 31 sie, 2007 23:53 przez Joanna P., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aga 32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 12:59
Lokalizacja: Włochy

Post autor: Aga 32 »

A ja znalazłam taką stronę oczywiście włoską oni się specjalizują w pizzy Gdzie jest parę miksów farin (mąk) m. in. właśnie do pizzy http://www.celiachia-food.com/start/frame.asp?l_ingua=0 (trzeba kliknąć po lewej stronie na farina i się pojawią)
Tylko miłość jest wieczna i przekracza granice czasu.
-------------------------------------------------------
Moje córeczki- Weronisia i Martusia!!!!!
Celiaczek;-(
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 29 wrz, 2007 20:43
Lokalizacja: Chełmek

Post autor: Celiaczek;-( »

Ehh Normalnie Nie moge mam 11 ;( lat na ta chorobe juz choruje 4lata nie moge nic z tej maki tesknie za pizza hamburerami chociaz bulki z makki kukurydzianej mam ale to nic nie daje! Wkurza mnie to jestem rozwalony zalamie sie ;(

//moderowane: wykrzykniki i emotikony
Ostatnio zmieniony ndz 30 wrz, 2007 06:59 przez Celiaczek;-(, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Celiaczek;-( pisze:Ehh Normalnie Nie moge mam 11 ;( lat na ta chorobe juz choruje 4lata nie moge nic z tej maki tesknie za pizza hamburerami chociaz bulki z makki kukurydzianej mam ale to nic nie daje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wkurza mnei to jestem rozwalony zalamie sie ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( :( :(
Może powtórzę to co napisałam w poprzednim wątku, ale

- Pisz staranniej. Kropki, przecinki, ortografia. Mniej emotikonów. To poważne forum dyskusyjne a nie czat.

- czy naprawdę chorujesz od 4 lat ? a może tylko wtedy Ci zdiagnozowano celiakię ?

- Spróbuj zrobić sobie pizzę sam albo na cieście z bezglutenu. Jeśli brakuje Ci pizzy i hamburgerów jako fastfoodu na mieście, to chodźcie raczej na gyros z frytkami. A w McDonaldzie jedz wielką porcję frytek i lody w kubeczku.

- Wyobraź sobie jak marnie byś się czuł, gdybyś nie był na diecie. Nie wiem jakie Ty miałeś objawy, ale ja przez całe dzieciństwo miałam koszmarne afty, całymi tygodniami piszczałam przy jedzeniu i nie bardzo mogłam mówić. Ciągle sie zaziębiałam. Byłam strasznie nieśmiała. I cały czas nie wiedziałam, co się ze mną dzieje.
Zazdroszczę Ci, ze już tak wcześnie dowiedziałeś się co Ci jest, że możesz być na diecie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ