WAKACJE NAD MORZEM

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Gosia25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gosia25 »

tez lubię słodycze.. dziękuję Wam bardzo :) dzisiaj jadę na zakupy a jutro wyjazd !!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

ruda52 pisze:Ja zabieram jeszcze małego Smakusia
Masz na myśli soczek z napisem "produkt bezglutenowy"? można go gdzieś jeszcze kupić? całe już wieki go w sklepie żadnym nie widziałam... <hmm>
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Najczęściej kupuję Smakusie podczas wakacji w Limanowej - sieć sklepów IMA.
Nie wiem jak w tym roku, w zeszłym były wszystkie rodzaje łącznie z pomidorowym.
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Tak, właśnie takie kupuję. Mogę je otrzymać tylko w sklepie Społem PSS. Z datą przydatności do 11.2009, czyli producent nie wycofał się z produkcji. :)
Gosia25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gosia25 »

Właśnie wróciłam!! muszę wam się pochwalić że dałam radę!! znalazlam nawet knajpkę w której robili mi bezglutenową rybkę (szokiem było dla mnie to że właściciel i dziewczyna która tam pracuje wiedzieli o co chodzi z celiakią) :) wyjazd przebiegł bez żadnych problemów, z jednym wyjątkiem: pieczywo.. niestety chyba trzeba brać jednak swoje.. a na drogę wzięłam makaron (oczywiście bezglutenowy) z truskawkami, owoce i sonko ryżowe z czekoladą :)
Znalazłam DW Alga i tam chyba nie gotują ludziom "z zewnątrz" tylko swoim gościom.
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

No to super, że wyjazd się udał, pierwsze koty za płoty :)
Odnośnie DW Alga - tam nie gotują bg nawet swoim gościom - tym pojedyńczym, tylko grupom zorganizowanym (tak poinformowano mnie przez telefon).
Ja miałam ogromny problem ze znalezieniem kwatery nad morzem z wyżywieniem bg, tym bardziej, ze moje dziecko zdiagnozowano niedawno, i dokąd zadzwoniłam, tam nie było już wolnych miejsc.
Gosia25, proszę o namiary na knajpkę z rybką, będę stosunkowo niedaleko, z moim małym wędrowcem chętnie bym tam zajrzała :)
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Cieszę się,że pobyt Ci się udał -"Nie taki diabeł..." No niestety, chleb musimy brać i to jest zawsze dodatkowa torba. :)
Gosia25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gosia25 »

No właśnie liczę się z tym że na wyjazd trzeba brać swój chlebek (wzięłam nawet toster żeby chleb był świeższy) :) Teraz nie było większego problemu ze zrobieniem oddzielnej rybki, bo jeszcze sezon się nie zaczął, mam nadzieję że w sezonie będą dbali o nas tak dobrze jak teraz..
Okalina bar nazywa się Laguna i jest w Karwi na rogu ulicy cichej i kolorowej (taki żółty budyneczek), musisz wziąć oczywiście własną bułkę tartą bezglutenową, i przypomnieć im że robi się rybkę na oddzielnej patelni, bardzo miła atmosfera tam panuje, naprawdę polecam!!
A gdzie dokładnie nad morzem będziesz?
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

W tym roku padło na Tupadły ;) , to jest na tyłach Jastrzębiej Góry. Jest tam ośrodek, gdzie maja pojęcie o celiakii, trzeba mieć tylko parę podstawowych produktów.
Tak, jak pisałam, nie miałam specjalnego wyboru, okaże się jak jest naprawdę w sierpniu.
A Lagunę odwiedzę na pewno, dzięki :)
Gosia25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gosia25 »

życzę Ci udanego wyjazdu, ciekawe jak wygląda zrobienie jedzonka w sezonie (wtedy kiedy jest dużo ludzi i wszystkie knajpki są bardzo oblegane), poza sezonem jest rewelacyjnie :) mój następny wyjazd nad nasze piękne polskie morze prawdopodobnie będzie we wrześniu :)
mama Marty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 lip, 2009 16:04
Lokalizacja: Chojna

Post autor: mama Marty »

Jeśli ktoś z was nie wie jak miło spędzić bezglutenowe wakacje to polecam skorzstanie z oferty turnusu lub kolonii organizowanej przez stowarzyszenie osób chorych na celiakię i inne zespoły złego wchłaniania z gorzowa wlkp. ja juz od trzech lat jeżdże na turnus z ta organizacją i jestem zachwycona. własnie w piatek wróciłam z Ustronia morskiego gdzie spędziłąm dwa tygodnie. oprócz diety zapewniono nam moc atrakcji: wycieczki, zajęcia dla dzieci, warsztaty edukacyjne na których oprócz teorii doskonaliliśmy swój warszta kulinarny pikąc chleb, lepiąc pierogi, smażąc naleśniki i gofry. moja 8- letnia córka nie chce nigdzie indziej jeżdzić niż na wakacje z ,,Pania Wiesią", czyli organizatorem turnusu. naprawde gorąco polecam- ja za rok napewno skorzystam poraz kolejny z takiego wyjazdu. szczegółowe informacjie można uzyskć na stronie stowarzyszenia. pozdrawiam.
MagdaFka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 sie, 2009 17:44
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: MagdaFka »

Hey! A ja byłam na zielonej szkole w 1 klasie gimnazjum w 2003 roku w Jarosławcu. Wzięłam ze sobą całą torbę pieczywa, ale i tak mi brakło. Wiecie co zrobił właściciel? Pojechał do miasta i kupił mi taki zapas, że jeszcze do domu wzięłam :) Gotowali specjalnie dla mnie i to nawet smaczniej niż innym :D Kiedy inni wcinali makarony ja dostawałam ryż. Kotlety czy ryby opiekali tylko w jajku - nigdy nie było żadnego problemu. To był mój pierwszy taki wyjazd bez rodziców i miałam żal do mamy, że wcześniej w podstawówce nie puściła mnie na zieloną szkołę. Nie róbcie tego swoim dzieciom. Takie stawianie problemu sprawia, że czujemy się jak ufoludki "inni" i nic nam się nie należy.
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Ja swoją córkę puszczam na zieloną szkołę zawsze i na wycieczki też.
Od stwierdzenia celiakii czyli od 7 roku do dzisiaj do 12roku życia Ania jeżdzi.
Nie wyobrażam sobie, żeby jej nie pozwolić , bo byłaby bardzo nieszczęśliwa.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: WAKACJE NAD MORZEM

Post autor: kaczmi »

Czy ktoś z Was był lub słyszał może relację kogoś, kto przebywał w Akces Medical Spa w Dźwirzynie? W internecie właściwie same dobre opinie, ale wiadomo, jak to jest w sieci...
ODPOWIEDZ