WAKACJE NAD MORZEM

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

WAKACJE NAD MORZEM

Post autor: Jola-Gabrysia »

http://www.podgrusza.nadmorze.com/- chyba dobra kwatera długo szkałam dobrej ofert blisko plazy i z kuchnią .Jedziemy w sierpniu może ktoś z bezglutkiem do nas dołączy .
Moja córka ma 11 lat.
:053:
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

My jesteśmy mniej więcej w tej samej sytuacji. Od lat jeździłyśmy nad morze tyle, że do Pustkowa, malutkiej miejscowości koło Pobierowa. Tanio i fantastyczna gospodyni, tyle że nie ma kuchni, a kiedy Liwia zachorowala na cukrzycę a potem zdiagnozowano celiakię kuchnia to podstawa.
Zawsze jeździłysmy w lipcu w tym roku ku mojemu ubolewaniu urlop wypadł mi w sierpniu, ale nic to. I też szukam czegoś odpowiedniego. Moja Liwia też ma 11 lat, a w zasadzie za półtora miesiąca będzie miała 12. Przyjrzę się tej kwaterze z uwagą. Ale my jesteśmy tylko we dwie, a to chyba za mało na taką kwaterę.
Aha jeszcze jedno pytanko: jak tam jest daleko do morza?
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Jedziemy od 6 sierpnia , jest nas troje . Do morza 200m . Fajnie by było .
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Byłam na początku kwietnia nad morzem, z moją córką - żeby nawdychać się jodu. Mieszkałyśmy w Karwi w pensjonacie Aleksander. Ponieważ to było przed sezonem, więc nie tak bardzo drogo (60 zł od dorosłej osoby z dwoma posiłkami, śniadanie i obiadokolacja, do dyspozycji coś w rodzaju apartamenciku: sypialnia, salonik przechodni z telewizorem, łazienka. Można z psem.
Panie bardzo życzliwe, gotowały "pod dyktando" - dieta bezmleczna, bez kurzych jaj i oczywiście bez glutenu - więc wyższa szkoła jazdy. Musiałam tylko przywieźć jajka przepiórcze, mąkę kukurydzianą, chleb. Wiedzą już, że jak smażyć, to na osobnej patelni ;)
Do plaży dosłownie 200m, przez drogę i lasek. Ludzi mało o tej porze roku, drogą przejeżdża góra 5 samochodów na godzinę, więc jest idealnie, ale w wakacje podobno jest dużo dużo gorzej. Panie zapraszają wszystkich na diecie, ale raczej nie w szczycie sezonu, bo mają tam horror. Choć wtedy na śniadanie jest szwedzki stół, więc myślę, że można coś wybrać.
Ja byłam u nich już 4 razy, przyznam, że zawsze poza sezonem i jestem bardzo zadowolona.
Mają stronę internetową: www.pensjonat-aleksander.pl
Aha, wzięłam swój toster do chleba.
MONIA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 maja, 2005 13:58
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: MONIA »

Witam.
W tym roku wybieram sie na turnus rehabilitacyjny do Jarosławca - Sanatorium Panorama Morska. Ponieważ jadę pierwszy raz nie wiem jak jest na miejscu tzn jak daleko do plaży, jakie warunki zakwaterowania, atrakcje. Jedno wiem. Dopłaciłam do turnusu za dietę dla córci. Skontaktowała się ze mną ich pani dietetyk- jej motto "mały alergik musi unikać alergenów- wtedy jest zdrowy i szczęśliwy, jego rodzice również". Przekazałam listę dozwolonych produktów i ich producentów.
Wrażenia po powrocie.
Monia
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

MONIA pisze:W tym roku wybieram sie na turnus rehabilitacyjny do Jarosławca - Sanatorium Panorama Morska
Można spytać kto jest organizatorem tego turnusu?
MONIA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 maja, 2005 13:58
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: MONIA »

Witam.
To nie jest jakiś specjalny turnus. W styczniu przypadkiem natknęłam się na ich ofertę. Zadzwoniłam, uzgodniłam szczegóły. Mają stronę internetową www.sanatorium-panorama.pl. Przesyłają na adres domowy katalog i płytę CD z ofertą.
Monia
Awatar użytkownika
Paulina:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 cze, 2007 17:56
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post autor: Paulina:) »

Ja sie wybieram na turnus do MIęDZYWODZIA..moze ktos z was tez jezdzi na turnusy ze Stowarzyszenia Osob Chorych Na Celiakie i inne Zespoly Zlego Wchłaniania z siedziba w Gorzowie Wlkp.?????jade juz drugi rok i jestem bardzoo zadowolona)::)::)
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

Jedziemy do Pogorzelicy 29 lipca na dwa tygodnie. Może ktoś z Was będzie w okolicy w tym terminie. Mój Piotrek ma 7 lat i chętnie poznałby jakieś bezglutenowe towarzystwo. :)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

"Panorama " w Jarosławcu to bardzo dobre sanatorium, wyższa szkoła jazdy jeśli chodzi o rehabilitację osób/dzieci z porażeniami i podobnymi problemami, poza tym robi wrażenie "wypasionego. A Jarosławiec to przyjemne miasteczko. Dojazd do Słupska trochę uciążliwy ale w razie czego można wyskoczyć po jakieś makarony itp. Z ciekawością czekam na wieści, jak Panorama sprawdzi się w organizowaniu diety bezglutenowej.
MONIA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 maja, 2005 13:58
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: MONIA »

No i po urlopie.
Ogólnie nieżle. A w szczegółach?
Z zapewnieniem diety bezglutenowej trochę im nie wyszło. Przed wyjazdem otrzymałam telefon z Panoramy, że zakupili dla mojej córki wędlinę bg tylko u jednego producenta (Konspol) i czy mi to nie będzie przeszkadzało. Oczywiście, że nie. Jakie było moje zdumienie gdy na talerzu córci pojawiała się wędlina, której producenta nie mogłam zidentifikować. Obiady nie wzbudzały mojej podejrzliwości. Byłam parę razy w kuchni dowiedzieć się o różne szczegóły dotyczące jedzenia na talerzu córki. I co usłyszałam od szefa kuchni? Że odrywam jego ludzi od pracy, a oni mają do wykarmienia 1 300 osób. I co z tego, że dopłaciłam? Bez komentarza.
Ośrodek piękny. Czas zorganizowany pomiędzy posiłkami zarówno dla dzieci (gry i zabawy np w kalambury, jaka to melodia, zajęcia plastyczne, itp.) jak i dla dorosłych (ogniska, dancingi, zabawy taneczne) no i oczywiście zabiegi rehabilitacyjne. Jazda na koniu jest trochę przereklamowana - czas jaki dziecko spędza na koniu wynosi ok. 5 minut w ciągu całego turnusu (14 dni), przejażdżka bryczką- jedna 30 min.
1 300 pensjonariuszy. trzy zmiany żywieniowe. Nikt mnie nie poinformował, że opłata za turnus nie obejmuje opłaty za parking.
Więcej razy tam nie pojadę. Trzeba szukać miejsc gdzie jest mało wczasowiczów.
Monia
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

MONIA pisze:1 300 pensjonariuszy.
:galy: w życiu bym tam nie pojechał. Glutenowo czy bez.
Majka28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 20 paź, 2007 08:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Majka28 »

Cześć Monia! Jestem zaskoczona twoją opinią na temat Panoramy w Jarosławcu. Byłam tam z córką we wrześniu i obie jesteśmy zachwycone. Nie miałam żadnych problemów z żywnością, a przy stoliku siedziałam z Panią, która również miała dietę. Ona podobnie jak my była bardzo zadowolona z jedzenia. Powiem Ci, że jak przeczytałam Twój post to zgubiłam orientację czy Ty naprawdę piszesz o tym Sanatorium, w którym ja byłam...
Napisałaś, że przed turnusem dostałaś folder i film reklamowowy ośrodka, tak? W takim razie dziwi mnie jak piszesz, iż o parkingu strzeżonym nic nie wiedziałaś (przecież to jest napisane wytłuszczoną czcionką... :| A co myślisz o zabiegach? Jesteś zadowolona?
sylwiafiganska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 12:30
Lokalizacja: kąkolewo

Post autor: sylwiafiganska »

cześć chciałam się dowiedzieć czy gdzieś na wybrzeżu zachodnio-pomorskim znajdują się sklepy z żywnością bezglutenową .Chciałam jechać z synem nad morze , kupiłam przyczepe cempingową i interesują mnie takie sklepy.Z góry bardzo dziękuję. :) :D
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

odpowiedź powinna znajdować się tutaj: sklepy-w-waszych-miastach-vf2.htm
ODPOWIEDZ