Islandia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Arapacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 19 maja, 2007 14:37

Islandia

Post autor: Arapacho »

Zywnosc bezglutenowa pokazala sie wreszcie w prawie kazdym sklepie. Za to pomocy lekarskiej nie uzyska sie zadnej. Jestem 5 miesiecy w stanie nie nadajacym sie do zycia a mimo ponad 20 wizyt u lekarza nie uzyskalem zadnej pomocy.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Słuchaj, a w jakich cenach? Jeszcze droższych od zwykłej żywności (jeśli to w ogóle jest możliwe)? I realnie we wszystkich sklepach czy np. w Bonusach albo 7/11? I jakich firm?

Z tego co pamiętam, to gdzieś wyczytałam, że jest na Islandii jakieś Stowarzyszenie Celiaków, nie miało wtedy swojej strony internetowej, zdaje się, że mieści się gdzieś w jakimś pokoiku w Rejkiawiku - jedyny kontakt, jaki wynalazłam, to to:

Samtok Folks Med Glutenopol
Reykjavik

Contacts:
Magnus Asgeisson
Logafold 15
Reykjavik IS-112
Tel. +354-675064


I jeszcze mejl: magnus@esso.is
Tylko nie mam żadnej pewności, jaka jest aktualność danych, jak byłam na Islandii w 2005 roku to jeszcze nie byłam zdiagnozowana...
Ostatnio zmieniony czw 23 sie, 2007 16:48 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Arapacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 19 maja, 2007 14:37

Post autor: Arapacho »

Kupic jedzenie bezglutenowe mozna juz prawie wszedzie np. Bonus, Samkaup, kasko, 1011, itp. Ceny sa dwukrotnie wyzsze i wybor jest jeszcze nie za duzy. Probowalem kontaktowac sie ze stowarzyszeniem w Islandi lecz odpowiedzi nie dostalem. Prawdopodobnie znajac jezyk islandzki bylo by latwiej do nich dotrzec. Lekarz w Keflaviku nie znalazl nic na temat stowarzyszenia. Z tego co mowil, to zrozumialem ze jest firma ktora sprowadza zywnosc gezglutenowa i to chyba oni zalozyli stowarzyszenie.

Jak jest naprawde nie wiem.
ODPOWIEDZ