Kraków

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Kraków

Postprzez iskra84 » N 30 wrz, 2007 10:04

Witam!
A w Krakowie? W jakich restauracjach można bezpiecznie coś zjeść? Np sałatki w Vedze albo w Chimerze- może być majonez prawda? Czy jest miejsce, które się deklaruje jako przyjazne celiakowcom?
iskra84
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kabran » N 30 wrz, 2007 11:30

Witaj! Co prawda w Krakowie nie byłam ze sto lat, ale Chimerę jeszcze pamiętam. I wydaje mi się, że jest to niezłe miejsce dla celiaka. Ale sugerowałabym raczej - po pierwsze - tworzenie własnych zestawów z dostępnych warzyw, po drugie - unikanie jakichkolwiek dressingów, z wyjątkiem czystej oliwy i octu winnego. Majonez? Teoretycznie niektóre są o.k., ale nie sposób tego w restauracji ustalić, poza tym rzadko kiedy jest to sam majonez. A wszelkie wegety itp. są już mocno podejrzane. Ale taki talerz surówkowy jak najbardziej.
O jakimkolwiek miejscu "przyjaznym celiakom" z wyjątkiem słynnej warszawskiej "Oliwki" nie słyszałam... i chyba nikt inny też... :(
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez iskra84 » Pn 01 paź, 2007 18:27

Dzięki serdeczne!
jestem właśnei po obiedzie w Chimerze w niedzielę i czułam się dobrze. Będę musiała sama szukać i przede wszystkim pewnie część jedzenia przyżądzać w domu. Nie ma rady. Dobre samopoczucie, które odczuwam jedząc właściwe od dobrego czasu tylko dodaje mi do tego energii.
Pozdrowienia
iskra84
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez malawiedzma_87 » Wt 27 sty, 2009 22:53

w ostatni weekend byłam w restauracji Kryjówka na Starym Mieście, mój chłopak porozmawiał z kucharką i zjadłam pyszny obiad w składzie: polędwica z masłem czosnkowym, frytki i surówka z marchewki jedzenie było przepyszne i nic mi potem nie było :) za obiad, herbatę i fantę do posiłku zapłaciłam 35 zł http://www.kryjowka.krakow.pl/ polecam
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kinga » Śr 28 sty, 2009 20:11

Dzieki za info-jak będę tam z córcią w lipcu to wypróbujemy obie te restauracje :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez misia » Pn 16 lut, 2009 20:51

Witam,

Mogę polecić restaurację Szabla i Szklanka na ul. Poselskiej. Informując kelnerkę, że jestem na diecie bezglutenowej od razu wiedziała o co chodzi i po konsultacji z szefem kuchni zaproponowali mi danie, które mogłam bez obaw zjeść. Niestety niektórzy kelnerzy-studenci nie byli już tak dobrze zorientowani, ale to i tak wszystko zależy od szefa kuchni.

pozdrawiam
misia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez renatka84 » Śr 04 mar, 2009 12:01

Co do kryjówki, nie do końca jest to restauracja i chyba poniżej 21 nie wpuszczają z tego co pamiętam. Mogę za to polecić restauracje "Pod Słońcem" (mają drugą nazwę dla kawiarni "Gehenowska") na rynku. Znajduje się po prawej stronie wchodząc na rynek od ul. Floriańskiej. Chodzę tam już od kilku lat i np. szaszłyk lub zestaw mięs dla dwojga jest OK. Po za tym obsługa dobrze się orientuje co to jest celiakia (a przynajmniej o co chodzi z tym że ktoś mąki nie może) i tak ostatnio po drobnym wyjaśnieniu dostałam przepyszny obiadek tyle że bez sosu :)
Ceny są niskie - za 35zł w porównaniu do kryjówki zjemy dużo więcej i lepiej (osobiście dostaje wstrętu do marchewki podanej jako surówka przy obiedzie)
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Okalina » Śr 06 maja, 2009 09:37

Dziś otrzymałam takiego e-maila z Bezglutenu :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Okalina
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » Śr 06 maja, 2009 09:50

Bardzo pozytywna informacja :)
Boję się tylko o ceny... Jak piszą na stronie:
Wysoka jakość dań nie oznacza wysokiej ceny, bowiem średni koszt całego obiadu to zaledwie około 50 złotych.
Wolałbym coś bardziej dostępnego, nie musi być od razu aż tak ekskluzywnie.
Ale z drugiej strony jest gdzie sporadycznie wyskoczyć lub zaprosić kogoś.
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Anqula » Śr 06 maja, 2009 12:08

Też dostałam podobnego maila od bezglutenu. Ciekawe jak smakowo będzie, i przede wszystkim cenowo...
dieta od 14 października 2008r.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Magdalaena » Cz 07 maja, 2009 02:21

Rafal_tata napisał(a):Boję się tylko o ceny... Jak piszą na stronie:
Wysoka jakość dań nie oznacza wysokiej ceny, bowiem średni koszt całego obiadu to zaledwie około 50 złotych.
Zależy co rozumieją przez cały obiad - bo dla mnie 50 zł za zestaw: przystawka - zupa - drugie danie - deser - kieliszek wina to niezbyt dużo.
A drobna przekąska nie powinna wtedy przekraczać 15 zł .
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez kinga » Cz 07 maja, 2009 09:00

To wspaniała wiadomość, bo latem będę w Krakowie i
nie będę musiała się martwić o bg obiad dla mojej córci :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » Cz 07 maja, 2009 11:18

Restauracja czynna jest codziennie od 12.00 do ok. 23.00.
Link do mapy na Google
Teraz może być problem w weekendy - jest okres komunijny. Więc jeśli ktoś zamierza wpaść w którąś majową niedzielę, trzeba wcześniej zadzwonić.
Oferta BG jest na bieżąco, podobno czeka się na danie tak samo, jak na zwykłe. O ceny nie pytałem bo gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają ;)
Restauracja, co widać na mapie, znajduje się w części bliżej Wawelu, na przeciwko hotelu Royal, w moim ukochanym, Królewskim Mieście Kraków :)
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez malawiedzma_87 » Cz 21 maja, 2009 01:43

będę tam za miesiąc...juz nie mogę się doczekać :)
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez alap » Cz 21 maja, 2009 21:50

A ja już o tej Restauracji pisałam wczesniej i to chyba osobnego posta, ale gdzieś zginał bo nie mogę go zanaleźć??? niewazne.
W każdym razie ja już w tej restauracji tj,. POD BARANEM jadłam bezglutkowy obiad juz dwa razy i ceny uważam za przystępne, pamiętam że bezglutenowe pierogi z mięsem kosztowały 14PLN, a nalesniki z serem 12 PLN - no to chyba niewygurowana cena jak na lokal w Krakowie i to jeszcze koło samiutkiego Wawelu.
Jedzonko było pierwsza klasa!!! :D i to ponoć wszystko jest robione tam na miejscu, ale na mące z BEZGLUTENU.

//Moderatorka: ten post, o którym piszesz, wycięłam wczoraj, ponieważ dokładnie powielał informacje o restauracji, zawarte kilka postów wyżej. Przy wycięciu automatycznie zostaje wysłane powiadomienie do autora o przyczynie takiego wycięcia. Rozumiem, że nie korzystasz ze skrzynki na prywatne wiadomości ani również ze swojej skrzynki mailowej (co już może nieco dziwi), inaczej musiałabyś zauważyć i to powiadomienie, i prywatną wiadomość, wysłaną już jakiś czas temu. W takim razie musisz się liczyć z takim jak ten sposobem przekazywania ci informacji.
Ostatnio edytowano Cz 21 maja, 2009 22:13 przez alap, łącznie edytowano 2 razy
alap
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do Gdzie nas lubią lub nie lubią