Kraków

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Cuzco pisze:Pod baranem:
Podają jedzenie bezglutenowe ale czy w 100%? Czy ktoś wie czy kiedy używają śmietany jest ona bezglutenowa?
Przyznam sie szczerze, ze nigdy nie szukalem na smietanie informacji ze jest BG, albo posiada sladowe ilosci... Jezeli dodaja smietany to jest to zapewne jedna z wielu dostepnych na rynku.
Kelnerzy maja tam duze pojecie o glutenie, zawsze mozna ich podpytac co to za smietana i ewentualnie zamówic bez.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Byłam parę dni temu "Pod Baranem". Trzymają wysoki poziom :)
Pierogi z mięsem genialne. Nigdzie nie jadłam tak dobrych. Barszcz z krokietem tez w porządku. Pierogi kosztują teraz 15 zł - porcja duża. Krokiet z barszczem 12 zł. W sumie za obiad dla trzech osób zapłaciliśmy 126 zł, wszystkim bardzo smakowało.
Obrazek
Lucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 16:51
Lokalizacja: Kraków

Bezglutenowe słodkości

Post autor: Lucja »

Cukiernia "Słodka Manufaktura" (Kraków, na rogu Czarnowiejskiej i Urzędniczej, wejście od Urzędniczej) zapowiada na najbliższą sobotę 20.11 bezglutenowe muffinki. Jest też możliwość zamawiania innych bezglutenowych wypieków (łącznie z tortami).

Dla zainteresowanych adres:
www.slodkamanufaktura.com
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Przyznam, że nigdy jeszcze nie poszłam do Pod Baranem, chyba dlatego, ze obawiałam się porażki tych pierogów ...., częściej natomiast bywałam na przeciw, w Kompanii Kuflowej, ale ostatnio źle się czuję po jedzeniu tam, a szkoda, bo atmosfera jest super :) Więc chyba czas na prawdziwą bezglutenową restaurację!

Na razie jednak wybieram się do Słodkiej Manufaktury, już się nie mogę doczekać! :053: Dzięki Ci Lucja za posta!!!
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Dzwoniłam właśnie do tej cukiernii, bo na ich stronie nie było żadnej informacji na ten temat, a szkoda.

Potwierdzili, że robią na razie jednorazową akcję i będą piekli mufinki z zachowaniem wszelkiej ostrożności jeżeli chodzi o naszą dietę (czekolada bezglutenowa, proszek do pieczenia też no i oczywiście mąka) :)

Właścicielka powiedziała, że jak akcja się uda, to będą je częściej organizować, może nawet na stałe będzie coś w asortymecie???

Ja powiem tyko jedno, do końca życia nie zapomnę świeżo upieczonej gorącej bagietki bezglutenu kupionej na Katowickiej, jak jeszcze tam mieli siedzibę, zanim doszłam z nią do domu nie było połowy ;)
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Moi Kochani, nie wiem jak wy, ale ja byłam i zakupiłam 4 muffiny. Wg mnie rewelacja!!! Jeszcze czegoś takiego nie jadłam, mocno czekoladowe, rozpływające się w ustach, a do tego mięciutkie i wilgotne w środku. Pyyycha!
Mój mąż powiedział, że smakują jak dobrej jakości glutenowe, więc coś w tym moim przekonaniu o wspaniałym smaku musi być :)
Mam tylko nadzieję, że cukiernia nie poprzestanie na tej jednorazowej akcji i co sobotę będzie sprzedawać muffiny dla bezglutków.

Załączam Wam zdjęcie ciasteczka, które niedługo później zostało pożarte. :diabelek:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kazikkuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 16 lis, 2010 09:51
Lokalizacja: Krakow

Post autor: kazikkuta »

Dzisiaj przechodziłam obok i spytałem czy akcja będzie powtarzana. Niestety ponieważ nie było zainteresowania (przyszły tylko dwie osoby) to raczej nie. Chyba że się coś zmieni ;)

Dlatego jeśli macie ochotę na bezglutenowe muffiny dzwońcie i pytajcie się o nie. Numer telefonu na stronie: http://slodkamanufaktura.com/contact.php
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

szkoda, ze nie wiedzialem o akcji tej cukierni.
Nie bylo zainteresowania, bo jeden post w podforum Kraków to za malo. Cukiernia na jednej z przecznic od ul. karmelickiej (bodajze michalowskiego) oferuje ponoc na stale jeden rodzaj bezglutenowych chyba tez muffinów.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Zgadzam się z Tobą, uważam, ze trochę jest tu "winy" cukierni, która nie rozgłosiła tego dostatecznie ... a wielka szkoda. Może jednak więcej takich wpisów na forum sprawi, że zdecydują się ponownie na taką akcję?

Znalazłam w necie tę cukiernię, o kt pisałeś! Cupcake Corner na Michałowskiego.
Pomyśleć, że kiedy ją otwierali zastanawiałam się czy nie mogliby i bezglutenowych muffinów sprzedawać :)

Bazglutenowe są tylko jedne, o nazwie - czekoladowy orzech nerkowca.

Tu link:
http://www.cupcakecorner.pl/pl/meetcupcakes.shtml

Idę tam dzisiaj w takim razie testować :053:
Lucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 16:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lucja »

Misia, cieszymy się, że muffinki smakowały :-)

Chętnie powtórzylibyśmy jeszcze taką akcję, ale są pewne ograniczenia techniczne. Nie jest problemem upiec coś bezglutenowego (jeśli chodzi o sam skład produktów), ale już bezglutenowy proces produkcyjny w "zwykłej" cukierni już jest większym wyzwaniem. Na ogół robi się i piecze się przynajmniej kilka różnych ciast na raz i mimo całkiem sporych rozmiarów kuchni nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że nie będzie w trakcie przysłowiowej "latającej mąki".

Bezglutenowe ciastka możemy piec albo przed rozpoczęciem innych prac, albo po ich zakończeniu. Bierzemy odpowiedzialność za efekt i dlatego raczej nie planujemy mieć wyrobów bezglutenowych w stałej ofercie, bo na co dzień nie jesteśmy w stanie zagwarantować w 100% bezpieczeństwa. Myśleliśmy raczej o jednym dniu dla bezglutków, np. sobocie.

Macie również rację, jeśli chodzi o reklamę. Nasza jednorazowa akcja nie była specjalnie widoczna, ale jeśli macie jakieś pomysły, gdzie jeszcze można ją rozpropagować, dajcie znać.

Podsumowując: chętnie powtórzymy taką akcję nawet w najbliższą sobotę, ale wcześniej chcielibyśmy wiedzieć, czy rzeczywiście ktoś się na takową skusi. Misia powyżej podawała link do strony, więc dodam tylko, że jesteśmy też na Facebooku i to tam zawsze można znaleźć wszystkie aktualności.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Zdaję sobie sprawę z tego, że takie bezglutenowe wypieki trzeba by piec albo na początku albo na końcu pracy cukierni, zeby zapobiec przypadkowego zanieczyszcenia. Myślę że jeden dzień w tygodniu to może za dużo (zalezy od zainteresowanych) bardziej jeden stały dzień w miesiącu (sobota chyba jest najlepsza) to dobry pomysł.

Ostatnio dowiedziałam się, że w KRK jest zorganizowana grupa dyskusyjna, ale ciągle czekam na zapisanie mnie do niej :039: . Dziewczyna, z którą usiłuję korespondować meilowo, niestety długo nie odpowiada na maile :) czekam więc cierpliwie na info z jej strony.

Myślę, że taka lokalna grupa dyskusyjna to najlepsze miejsce na ogłoszeń tego typu, bo trafiają maile do wszystkich potencjalnie zainteresowanych ;) wtedy akcja muffinkowa chyba miała by sens.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

A teraz nieco o ciasteczku z Cupcake Corner.

Z bezglutenowych tylko jeden rodzaj do wyboru, o którym pisałam powyżej. Ciastka pyszne, bardzo czekoladowe i do tego orzechy nerkowca dają niesamowity posmak. CO do ceny - za jedno 6 zł, w sumie przeciętnie jak na kawiarnię, ale z pewnością są dwa razy mniejsze od muffin z Manufaktury, więc osobiście wolałabym muffiny.

Z drugiej strony wreszcie kolejne miejsce, gdzie można wybrać się z rodziną czy znajomymi na kawę i ciastko, więc ja na pewno skorzystam nie raz! :053:
Cuzco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:59
Lokalizacja: Kraków

Zapraszam na stronę.

Post autor: Cuzco »

Zapraszam na otworzoną świeżo stronę w serwisie blogger.com, która ma docelowo stanowić stałe żródło informacji nt możliwości zjedzenia bezglutenowego posiłku na terenie krakowa.

Proszę również o zgłaszanie takich miejsc, gdzie można zjeść, nawet jeżeli nie określają się jako bezglutenowe.

Strona ma mieć charakter rozwojowy i nieść możliwie czytelną treść.

Adres:
http://lajkonik-bezglutek.blogspot.com/

wybrać kategorię restauracji z listy znajdującej się po prawej stronie
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Pojawiła się nowa restauracja bg na Kazimierzu Manzana. Jak dla mnie boska! :sylwester:

Szczególy w wątku dot. restauracji bg:
viewtopic.php?p=47240#47240
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Kochani, na hasło KUKURYDZA 10% rabatu na bezglutenowe dania w restauracji Manzana od dzisiaj! Spieszcie, póki trwa promocja :)
ODPOWIEDZ