Kraków

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Ja w tą sobotę byłam z mężem i znajomymi w Krakowie i postanowiłam zrobić mały rekonesans lokali, które oferują dania bezglutenowe.
I tak jeśli chodzi o restaurację "Pod Baranem" to jestem zachwycona: lokal z klimatem, bardzo miłą obsługą, menu bezglutenowe ujęte w karcie dań, spory wybór dań głównych, deserów. Zjadłam fantastyczne "domowe pierogi" i pyszne ciasto :P
Odwiedziliśmy również Cafe Culca: miła atmosfera, przyjazny klimat, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi(wiele zabawek i atrakcj)i, pyszne jedzonko,wspaniałe smoothie, miła i zorientowana w diecie bg obsługa :D :P
Jedyne złe odczucia mam po wizycie Rodzinka Cafe na ul. Floriańskiej- kiedy zapytałam o babeczki bg panie spojrzały na mnie jak na przybysza z kosmosu :( :galy:
Ogólnie wycieczka się udała :) i dodam, że był to mój pierwszy wyjazd po przejściu na dietę bg, na który nie zabrałam ze sobą niczego do zjedzenia :D
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Pod Baranem

Post autor: kawia »

Może kierownictwo Barana czyta nasze forum i podniosło poziom obsługi ;)?
Obrazek
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

pod Baranem jest specyficznie, przynac trzeba... Niestety, tam z jednego stolika maja zamówienia nierzadko przekraczajace 100zl per osoba, wiec (czesciej niz rzadziej) zdarzylo sie, ze czulem sie gosciem gorszego sortu (mimo ze pan kelner ladnie odniósl mi odzienie wierzchnie do szafy) z moim zamówieniem: pierogi+barszcz z krokietem

Ale o dwóch rzeczach trzeba pamietac - nigdy nie miec pretensji do kelnera przed podanym posilkiem :< i dwa - ze ich krokiety bezglutenowe to prawdziwe mistrzostwo swiata (lepsze od glutenowych robionych dawno temu przez moja babcie).
A czasami mozna zjesc w sasiedztwei Andrzeja Grabowskiego ;)

I z podobnej beczki:
Nie znalazlem wczesniej wzmianki na temat cukierni RED na ul. Zarzecze, gdzie menu BG jest naprawde szerokie.
Niewiadoma pozostaje kwestia zarówno skladu, jak i sposobu wypieku ich slodkosci, w sensie czy przygotowujac ciasto BG maja w 100% wyczyszczone blaty, formy i generalnie wszystko ze zwyklej maki...
Sa blisko mojej pracy, postaram sie naocznie obadac temat ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

cukiernia RED

Post autor: polla2 »

Cukiernia RED uczestniczy w MENU BEZ GLUTENU, http://www.menubezglutenu.pl/lokal/cukiernia-red-krakow, także temat jest już obadany:)
Ostatnio zmieniony śr 30 lis, 2011 20:16 przez polla2, łącznie zmieniany 1 raz.
aniutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt 01 cze, 2010 20:49
Lokalizacja: kraków

Post autor: aniutek »

właśnie kupiłam w cukierni red na święta bezglutenową wersję czarnego lasu pysio:)bardzo miła obsługa panie oriętują się w temacie diety
Ticinese
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 22:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ticinese »

Witajcie :)

W restauracji Mamma Mia (Karmelicka 14) warto zjeść risotto, dania mięsne, a z deserów np. semifreddo :D
Restauracja jest fantastyczna, z resztą polecam recenzje na gastronautach.

Polecam też orientalny lokal Yellow Dog na Krupniczej (nie mylić z chińskimi fast foodami, tu jest serio wysoki poziom). Dostałam od nich taką odpowiedź:
Da się zjeść bezglutenowo bez problemu. Mąkę dodajemy tylko do chleba roti. Wszystkie curry są bezglutenowe i część nudli też. Najlepiej jednak zaznaczyć to przy zamówieniu to podwójnie sprawdzimy, bo gluten czasem ukrywa się nawet w sosie sojowym.
Bardzo smacznie i dobre ceny!!!

Odwiedziłam lokal Manzana, wrażenia bardzo pozytywne. Można zamówić wiele pozycji z menu zamieniając tortillę pszenną na kukurydzianą. SUper! Otwarta kuchnia, widać jak panowie gotują :)))

I na koniec.. Hotel Kossak (restauracje Percheron i Cafe Oranżeria) obiecał mi, że od maja 2012 pojawi się menu bezglutenowe! To super miejsce, miałam u nich wesele :)

Pozdrawiam!
Ticinese
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 22:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ticinese »

Pomóżcie- Cafe Oranżeria (Kraków) zastanawia się na Facebooku nad wprowadzeniem bezglutenowego menu- potrzebne wasze wypowiedzi!!!
https://www.facebook.com/RestaurantCafeOranzeria
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Ticinese pisze:Pomóżcie- Cafe Oranżeria (Kraków) zastanawia się na Facebooku nad wprowadzeniem bezglutenowego menu- potrzebne wasze wypowiedzi!!!
https://www.facebook.com/RestaurantCafeOranzeria
Dokładnie tak, kto ma konto na facebooku, niech swoim wpisem na tablicy Cafe Oranżeria, poprze ten pomysł. Mieszkańcy Krakowa i nie tylko pomóżcie <prosze> Im większy będzie odzew, tym większa szansa, że będzie to kolejne miejsce dla bezglutenowców.
Obrazek
gonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 02 mar, 2005 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Pod Baranem

Post autor: gonia »

cześć,
byłam po raz kolejny na pierogach w Krakowie i ponownie były wspaniałe. Rozmawiałam z kelnerem, robią sami pierogi, pan mi powiedział, że ciasto jest trudne do wyrobienia - ale wychodzi im przez metodę prob i błędów. Pierogi przepyszne!:) Tak więc polecam. Szkoda, że w Warszawie nie ma takiego miejsca z takimi pysznymi daniami. Pozdrawiam wszystkich bezglutanowców w Krakowie.
fucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec/Kraków

Post autor: fucja »

W Krakowie na Kazimierzu jest bar wegetariański, który ma oznaczone potrawy bezglutenowe. Jedzenie bardzo smaczne, a ceny, jak na standardy bezglutenowe bardzo przystępne. Gorąco polecam, oto link do strony http://www.chili-cynamon.eu/
mana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mana »

Zapraszamy do cafe mana mana. Staramy się cały czas rozszerzać ofertę o produkty bez glutenu i laktozy, tak więc mamy lody Gelati Giuseppe, szejki i musy owocowe bez dodatków. Od września też będziemy powoli wprowadzać bezglutenowe ciasta, tortille i tosty, a także bezglutenowe piwo. :564:
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Widzę, że zakładka krakowska jakoś bez nowości od dłuższego czasu :) a to zupełnie nieuzasadnione.

Z najnowszych odkryć, mam coś dla piwoszy:

Lokal House of Beer (na rogu ul. Św. Krzyża i Św. Tomasza) ma w swojej ofercie bezglutenowe piwo belgijskie, ekologiczne, organiczne i co sobie jeszcze życzycie, w smaku bardzo dobre, smak prawdziwego piwa zdecydowanie, nazwa: BRUNEHAUT :D ostrzegam jedynie przed ceną - 15 zł za 0,33l, z tym, że jak mi tłumaczono, cena nie wynika z bezglutenowowści piwa, a z racji kraju pochodzenia - Belgii (pewnie też z tego, że jest ekologiczne).

Poniżej załączam zdjęcia piwka z Belgii.

Warto wcześniej zadzwonić lub napisać maila żeby upewnić się czy jest na stanie i potem nie odpuszczać barmanom, kiedy nie mogą go zlokalizować na zapleczu i twierdzą np. że nie przyszło (jeszcze się do "Nas" nie przyzwyczaili, czasem też proponują piwo dla diabetyków ale to nie jest to). Uczą się, więc uważam, że trzeba wybaczać i edukować, poza tym pisałam do nich i zastanawiają się nad wprowadzeniem bg Celii i Estrelli :564:

Biwo bg Celia natomiast jest dostępne w sklepie na ul. Krowoderskiej www.strefa-piwa.pl/ po krótkiej konwersacji ze sprzedawcą zasugerowano mu, aby wprowadzili to piwo do oferty pubu, który prowadzą na Kazimierzu przy ul. Józefa 6 również pod nazwą Strefa Piwa.

Smak Celii - chyba najmniej wyrazisty jak dla mnie porównując w/w belgijskie i hiszpańską Estrellę, ale to nie znaczy, że nie dobre, przy tym cena 5,20zł za 0,5l jest dosyć korzystna.

O Estrelii już pisano w tym wątku, ale może tylko przypomnę, że dostępna jest m.in. w Almie w galerii kazimierz.

smaczego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Nowe miejsce z bezglutenowymi, nazwijmy to, przegryzkami: kawiarnia nazywa się Shake&Bake, przy ul. Dunajewskiego 2 (niedaleko Teatru Bagatela).

W menu mają na stałe wiele shake'ów czy koktajli robionych z owoców, warzyw, mleka itp. w zaskakujących zestawieniach, jak i w smaku, bardzo bardzo pyszne (i na pewno zdrowe). W ofercie dnia często pojawiają się też bezglutenowe babeczki, ciasteczka czy muffiny (na słodko i na słono), ale nie ma stałej oferty, codziennie może być coś innego, polecają sprawdzać na ich stronie czy jest coś bezglutenowego.

https://www.facebook.com/shakeandbakepl

Nie udało mi się porozmawiać ani z właścicielem czy menagerem kawiarni, czy kucharzem, jedynie sprzedawca zapewniał mnie, że kucharki są zorientowane w diecie.
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

ciekawe co to znaczy "zorientowane w diecie" ;)
Ostatnio zmieniony sob 02 lut, 2013 10:35 przez polla2, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

piwo bg w pabie STREFA PIWA

Post autor: jolo72 »

Witam W Krakowie na dniach będzie Piwo Bezglutenowe w Pabie STREFA PIWA na KAZIMIERZU u. Józefa 6. PO rozmowie z włascicielem dostałem info;
Przy następnej dostawie z Czech na pewno pojawi się piwo bezglutenowe w barze. Jak tylko się tak stanie niezwłocznie o tym poinformujemy. Tymczasem każde piwo bezglutenowe zakupione w sklepie Strefa Piwa można beż żadnych opłat spożyć w barze.
Ps;Sklep strefa Piwa znajduje sie na Krowoderskiej 37. Polecam
ODPOWIEDZ