Kraków

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Re: Kraków

Postprzez Leeloo » Cz 05 lut, 2015 20:37

hmm..to tak całkiem po ludzku. jadam w Warszawie i jest podobnie.. no ale takich mexikańskich pyszot jak Ty jeszcze na talerzu nie miałam :burger:
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez pawelski » Pn 02 mar, 2015 14:22

Przykra wiadomosc.
Mini restauracja BG "Rice-Bar" na ul. Podrzezie juz nie istnieje. Wielka szkoda. Naprawde pilnowali bezglutenowosci we wszystkich skladnikach, za 10-12 zl przyzwoite porcje.
Gdyby reklamowali sie bardziej jako "WOK TO GO" moze utrzymali by sie dluzej. Dla turystów z zagranicy to rozpoznawalna nazwa i raczej bez praw autorskich.

To druga restauracja BG w Krakowie, która zamknela dzialalnosc w ostatnim roku.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez KajaKR » So 14 mar, 2015 20:34

Dlaczego pewna cukiernia w Krakowie (będąca w programie menu bez glutenu) w tej samej lodówce trzyma bezgluteny z glutenami zaraz obok siebie? Patrząc na to ja mam w swojej wyobraźni film jak przy wykładaniu codziennie rano sypią się okruchy z jednych na drugie :/ To normalne? czy już ze mną jest coś nie tak?
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Anula80 » So 14 mar, 2015 20:41

Jeżeli nie są odpowiednio zabezpieczone, to taka praktyka jest niedopuszczalna. Najlepiej zgłoś to do zarządu Stowarzyszenia
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez rafjas » So 14 mar, 2015 23:49

W Krakowie nie ma cukierni należącej do programu Menu Bez Glutenu.
Obrazek
rafjas
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pawelski » Pn 16 mar, 2015 17:31

czy chodzi o cukiernie RED?

Przez dlugi czas mieli bezglutenowa oferte - pianki, galaretki, takie mini deserki.
Ciasta i torty piekli na zamówienie.
Teraz - nie wiem.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez KajaKR » Pn 16 mar, 2015 22:35

Tak, o to mi chodziło :) Zamawiałam tam różne rzeczy, pomyślałam o zbliżających się świętach, dlatego zapytałam czy tak w ogóle mogą robić ;) Nie spodziewałam się, że już nie robią bg.
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pawelski » Pn 09 lis, 2015 17:09

Restauracja Alibi, ul. Armii Krajowej 6

Przypadkiem dowiedzialem sie, ze oferuja nalesniki ze szpinakiem - bezglutenowe.
Z rezerwa i dystansem postanowilem zadzwonic przed wizyta. Okazalo sie, ze kucharzem jest tam wlasciciel, samodzielnie przygotowujacy posilki.
Chwile porozmawialismy, staralem sie byc nieco upierdliwy, dopytujac o czyste naczynia i patelnie przed przygotowaniem. Pana to w ogole nie zirytowalo (czego w zyciu kilkukrotnie doswiadczylem) wrecz podziekowal za rade, dodajac przy tym, ze stara sie oddzielac skladniki BG.
Zatem wybralem sie.
Kuchnia jest tuz za lada, wiec dla chcacego – mozna podpatrzec na rece :P ale uznalem, ze wczesniejsza rozmowa i potwierdzenie tuz po przybyciu u szefa kucharza, ze ja to ja, wystarcza.

Nalesnik byl… hmmm.. restauracyjny, nieco przysmazony inaczej, ciezko mi opisac, ale najwazniejsze dwie rzeczy:
Smak – 7/10 – a jestem wybredny, wiec generalnie bardzo, naprawde bardzo smaczne danie
BG – 100% oceniajac pozniejsze samopoczucie zoladkowe.

Bardzo polecam – acz, warto wczesniej zadzwonic, pogadac z szefem, przypomniec, ze dla nas BG to nie moda, tylko zdrowie.
http://restauracja-krakow.com/index.php
pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pleomorfa » Wt 10 lis, 2015 07:05

Dałeś im znać o Menu bez Glutenu?
Wiesz jakiej mąki używa? Bo może bym się wybrała na zwiady g:D
Tylko ja skrobi pszennej bg nie jadam, stąd pytanie o mąkę.
Ostatnio edytowano Wt 10 lis, 2015 10:15 przez pleomorfa, łącznie edytowano 1 raz
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

Postprzez Anula80 » Wt 10 lis, 2015 10:01

Wybierz się Pleomorfa i daj znać, może będzie nowe miejsce na naszej mapce :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80

Postprzez pawelski » Wt 10 lis, 2015 14:28

pleomorfa napisał(a):Dałeś im znać o Menu bez Glutenu?
Wiesz jakiej mąki używa? Bo może bym się wybrała na zwiady g:D

mąka Schar.
Nie, nie dałem znac - byłem w lekkim stresie co do potencjalnych nastepstw i nie przyszło mi do głowy.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pleomorfa » Wt 10 lis, 2015 20:43

Dzięki za informację :).
Rozumiem. Jak będę mieć okazję i możliwość to chętnie wstąpię zobaczyć :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

bar w krakowie z piwem BG

Postprzez ruse » Cz 10 gru, 2015 15:00

Witam,

Gdzie w Krakowie znajduje się bar/pub gdzie można napić się piwa bezglutenowego ?
ruse
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pawelski » Pt 11 gru, 2015 12:29

W strefie piwa na Kazimierzu, ul. Józefa 6
http://www.strefa-piwa.pl/
Powinni miec Celie i Bernarda. Mozna wczesniej do nich zadzwonic i podpytac, zeby sobie uzupelnili zapasy.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pleomorfa » Pt 11 mar, 2016 10:30

Długo się zastanawiałam czy napisać im opinię na forum, ale nie otrzymując odpowiedzi po tygodniu stwierdziłam, że trzeba innych ostrzec :batman:

Kraków, ul. Borkowska. Rodzinna restauracja "Kto Wypuścił Skowronka?"
Wybrałam się tam razem z glutenową rodziną, która jest przywiązana dosyć do tradycyjnych smaków, skuszona bliskością lokalizacji, menu oraz zapewnieniami pana, że mają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu posiłków dla alergików, że wszystko jest robione w innej części kuchni - czyli de facto mąka może sobie latać (jedynie piec opalany drewnem mają jeden dla glutenowych i bezglutenowych, ale przecież to nie problem - według nich), że mąka jest ziemniaczana i kukurydziana, więc jest ok, w menu widnieje piękny napis "makarony, gnocchi oraz pizzę na specjalne życzenie klienta przygotowujemy w wersji bezglutenowej" (przy czym pizza tak jak mówię w tym samym piecu co normalnie, nie zdziwiłabym się jakby również w tym samym czasie, tylko na innych tackach, więc problemu nie ma). Oczywiście w mailu z zapytaniem poinformowałam ich o istnieniu Menu bez Glutenu, że ludzie by się nie bali itp. Na pytanie o markę mąk jakich używają już mi nie odpowiedzieli, ale stwierdziłam, że może nie chcą wyjawiać u kogo się zaopatrują.
Stało się! Dotarłam i tam.
Zamówiłam sobie wodę mineralną niegazowaną, gnocchi (na mące kukurydzianej), podsmażanego fileta z indyka (bez sosu) i miks sałat. Czyli nic, co mogłoby mi zrobić krzywdę z innego powodu niż zanieczyszczenie. Pan wcześniej mnie zapewniał, że jeszcze nikt z celiakią się nie skarżył, że zawsze wszystko w porządku (jego zapewnienia się intensyfikowały z każdym moim pytanie np. o skrobię pszenną bg - na którą mam alergię). Powiem szczerze, zastanawiam się teraz czy ja mam takiego pecha, czy może jestem jakaś dziwna, ale po zjedzeniu posiłku tam przez kilka dni męczyłam się z okropnym bólem, biegunkami i wszystkim, co z tym związane. Już nawet nie pamiętałam, że tak gwałtownie reaguję na gluten, a nic innego to na pewno nie było. Jedzenie było smaczne, tylko co z tego?

Na mojego kolejnego maila pytającego o certyfikowane mąki (z zaznaczeniem, że ziemniaczana i kukurydziana łatwo ulegają zanieczyszczeniu i normalne najczęściej mają gluten, a wszystkie ich potrawy bazują na tych dwóch mąkach), o możliwość zanieczyszczenia przy przygotowaniu i informującego o zaistniałej sytuacji nie doczekałam się już odpowiedzi.

Mają potencjał, tylko mam też wrażenie, że jest tam też pewna doza lekceważenia problemu, a przecież gluten to nie tylko mąka pszenna i chleb w posiłku.
pleomorfa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gdzie nas lubią lub nie lubią