Wakacje dla bezglutenowców

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Wakacje dla bezglutenowców

Post autor: Iza »

Droszy rodzice i wy możecie wyslac swoje pociechy na letni wypoczynek lub tez wybrac sie z nimi. Stowarzyszenie Osób Chorych Na Celiakie I Inne Zespoły Złego Wchłaniania poraz kolejny organizuje wypoczynek letni, dla "bezglutków" Serdecznie zapraszam do zapoznania sie z oferta :irzeczynska@wp.pl
Podczas takiego wypoczynku zapewniona jest dieta bezglutenowa i kazda inna dieta eliminacyjna, opieka medyczna(lekarze z oddziału gastrologicznego) opieka kadry wychowawczej i kierowniczej oraz liczne atrakcje.
Pozdrawiam Goraco
Iza
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Proszę podać nam tą ofertę żebyśmy wiedzieli
Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania
ul. Chrobrego 28, skr. poczt. 547; 66-400 Gorzów Wlkp.

PLAN WYJAZDÓW DLA OSÓB CHORYCH NA CELIAKIĘ I INNE ZESPOŁY ZŁEGO WCHŁANIANIA, ALERGIE POKARMOWE ORAZ ASTMĘ
W 2004 ROKU

KUDOWA ZDRÓJ
Zakwaterowanie w pokojach 3, 4 i 5 osób w każdym pokoju umywalka lub pełen węzeł sanitarny. Na terenie ośrodka plac zabaw, boisko do siatkówki, parking, grill, kawiarnia, bilard, internet cafe. W programie wycieczki autokarowe oraz piesze, aquapark, ognisko, dyskoteki, kulig oraz inne atrakcje. Ośrodek położony w pobliżu szlaków turystycznych.
17.01-30.01.2004
Zimowisko w Kudowie Zdrój. Dzieci i młodzież w wieku od 7-18 lat.
Dojazd zorganizowany autokarem(zbiórka w Gorzowie i Poznaniu)
cena skierowania 850 zl
30.07-12.08.2004
Obóz letni w Kudowie Zdrój. Dzieci i młodzież w wieku od 7-18 lat
Dojazd zorganizowany autokarem(zbiórka w Gorzowie i Poznaniu)
cena skierowania 850 zł.
Cena skierowania obejmuje:
-zakwaterowanie
-wyżywienie(śniadanie, obiad, kolacja), dieta zgodnie z zaleceniem lekarza
-ałodobowa opieka medyczna(lekarz + pielęgniarka)
-całodobowa opieka wychowawcza
-program kulturalno – oświatowy
-transport autokarem

NIECHORZE
Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 , 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem, czajnikiem, szklankami. Na terenie ośrodka plac zabaw, boisko do siatkówki, parking, grill, kawiarnia, siłownia, rehabilitacja( fizykoterapia, hydroterapia, hipoterapia) W programie wycieczki autokarowe oraz piesze, ogniska, dyskoteki, oraz inne atrakcje. Ośrodek położony niedaleko plaży.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z opiekunami i osób dorosłych. Dojazd we własnym zakresie.

Data turnusu
18.06 – 02.07.2004-cena 1100 zł
03.07 – 17.07.2004-cena 1150 zł
02.09 – 16.09.2004-cena 800 zł

15.08 – 29.08.2004
Kolonia rehabilitacyjna dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 –18 lat. Dojazd zorganizowany autokarem(zbiórka w Gorzowie i Poznaniu)
Cena skierowania:1160 zł
Cena skierowania obejmuje:
-zakwaterowanie
-wyżywienie(śniadanie, obiad, kolacja), dieta zgodnie z zaleceniem lekarza
-całodobowa opieka medyczna(lekarz + pielęgniarka)
-całodobowa opieka wychowawcza + ratownik(dotyczy wyłącznie kolonii)
-całodobowa opieka kierownika turnusu
-program kulturalno – oświatowy
-transport autokarem (dotyczy wyłącznie kolonii)
-2 zabiegi rehabilitacyjne do wyboru

Dodatkowe informacje oraz rezerwacja miejsc pod nr telefonów: 095-7258-333; 095-7225775; 0601-160-383. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata zaliczki na konto Stowarzyszenia:
BPH S.A o/Gorzów Wlkp. 48106000760000320000238073 w wysokości 10% ceny skierowania. Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o przyznanym zasiłku pielęgnacyjnym mogą ubiegać się o dofinansowanie w przypadku wyjazdu na turnus rehabilitacyjny w Niechorzu. Wnioski o dofinansowanie dostępne są w Miejskich i Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania
Członkowie Stowarzyszenia Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania mogą ubiegać się o dofinansowanie poprzez Oddziały Terenowe Stowarzyszenia.
Rezerwacja na zimowisko w Kudowie Zdrój do 23.12.2003
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Iza pisze:Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z opiekunami i osób dorosłych. (...)
-2 zabiegi rehabilitacyjne do wyboru
Jestem juz za duża na zimowisko ;-) ale zapytam z ciekawości - jakie zabiegi rehabiitacyjne można stosować przy celiakii ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Słowacja

Post autor: Kuba »

mam kilka informacji dla podroznikow :wink:
bedac ostatnio kilka razy na Slowacji przetestowalem troche restauracji i dan ktore nasi sasiedzi serwuja. Ogolnie w rest. nie ma wiekszego problemu z zamowieniem czegos bez maki ect i tu dwa kluczowe slowa : maka to MUKA a zasmazka to ZAPRAZKA, kelnerzy troche sie dziwia ale nie stwazaja problemow. Ich zupy sa na ogol bez "dodatkow", polecam kapustową polivke lub czosnakowa tzw. czesnaczkę lecz trzeba dodać ze bez pieczywa i sucharkow. Powiedzenie gdziekolwiek ze jestes na diecie BEZLEPKIEJ ( tak u nich nazywa sie nasza dieta ) niewiele daje , u nich chba nie ma wielu bezglutenow :) , choc jednym z nich okazal sie kelner w hotelu w ktorym mieszkalem, to pozwolilo mi przez tydzien bezstresowo jesc na miejscu. Gosc nawet czestowal mnie swoim pieczonym chlebkiem. ;)
I jeszcze male info - w marketach np. tesco maja chlebek ryzowy , ryzowo-kukurydziany w stylu naszego goodfood-a.
pozdrawiam, i zycze milych wypadow np. na narty.
I jeszce jedno, nasi sasiedzi procz piwa ktore nam nic przyjemnosci z wyjazdow nie daje maja calkiem dobre swoje wina ( tansze niz u nas ) np na stoku varene czerwienne ( grzane czerwone ) kosztuje 30 SK czyli jakies 3,50pln za 200ml . Sprobujcie u nas sie napic w Szczyrku che che
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

byłam w Kudowie

Post autor: Karolina »

Witam!!!
Byłam w Kudowie 12 lat temu ( jak ten czas leci..), nawet 2 razy i było baaaardzo fajnie. Chleb był tak pyszny, że na zmianę (przy stoliku kilka osób siedzi) biegaliśmy, żeby nam dokroili. A wtedy było bezpłatnie :) Teraz widzę więcej atrakcji, więc chyba jeszcze lepiej jest :) Polecam zwłaszcza mamom dzieci, które nie mogą jechać na tradycyjne kolonie. Poza tym okolica przepiękna i super pod każdym względem.
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

Witam, Stowarzyszenie Osób CHorych Na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania informuje że powoli kończą sie miejsca na kolonie i turnusy rechabilitacyjne.
Dominika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 lut, 2004 22:35
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów

Post autor: Dominika »

Iza pisze:Witam, Stowarzyszenie Osób CHorych Na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania informuje że powoli kończą sie miejsca na kolonie i turnusy rechabilitacyjne.
Przy wyborze numeru 0-95 722-57 -75 słyszę w słuchawce "nie ma takiego numeru" a na numer 0-95 7258-333 nie mogę się dodzwonić :( . Chciałam wiedzieć, czy moja rezerwacja (2 osoby) jest aktualna i dlaczego nie przysły do mnie żadne dokumenty? Będę próbowała jeszcze się dodzwonić. Proszę jednak o maila z jakąś wiadomością.
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

rok 2005

Post autor: Beatka i Marek »

bardzo prosimy o informację na temat wyjazdu na wczasy rodzinne w 2005 roku :lol:
Pozdrawiamy Beatka i Marek
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: buba »

No to ja dodaję info o wakacjach dla dorosłych bezglutków.

Byłam z mężem na urlopie w Dworku 50 Dębów w Starym Resku (Pojezierze Drawskie, zachodniopomorskie). Rodzinna atmosfera i kucharka znosząca cierpliwie moją dietę.

Chleb przywiozłam własny. Śniadania i kolacje były w formie szwedzkiego stołu i zawsze mogłam znaleźć coś dla siebie. Obiady uwzględniały dietę (dzień wcześniej obsługa konsultowała ze mną składniki).
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

WAKACJIE I FERIE

Post autor: Jola-Gabrysia »

Gospodarstwo agroturystyczne Farfurnia :D
JANINA IMICHAŁ KACPRZYKÓW BESKID NISKI GMINA DUKLA ZAWADA RYMANOWSKA 40 D TEL. 013 43-30-183
050233-77-68
proponują bardzo ciekawe spędzenie czasu a co najważniejsze -BEZGLUTENOWE JEDZONKO :P
morkisowie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 14 mar, 2004 12:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: morkisowie »

A gdzie można pojechać na kilka dni w okolicach Wielkopolski z rodziną i jeśćbezglutenowo? Może jakieś agrowczasy?I nie latem tylko w styczniu lutym?
będę wdzięczna za odpowiedź.Bo chciałabym chociaż raz nie gotować i naprawdę wypocząć.Bo co to za wakacje jak trzeba nosić swoje jedzenie do restauracji?! :cry:
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

a czy z Warszawy są jakieś w tym roku turnusy dla dzieci na diecie bezglutenowej?
Proszę poradzcie,bo chciałabym syna wysłać.Wcześniej syn jeżdził co roku na kolonie,ale wtedy nie miał objawów Celiaki,nic nie wskazywało na to.Teraz kiedy wiemy i jesteśmy świadomi tego,nie chcę oddzielać syna od rówieśników,zwłaszcza to się pokazuje jak dochodzi do jakiegoś wyjazdu,no nie mówię tu o wycieczkach klasowych 1-dniowych,bo tu radzimy;-}
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Polecam wejść na stronę www.bezgluten.pl
Na głównej stronie jest okienko wypoczynek letni z dietą. Jest tam 5 albo 6 propozycji wyjazdów dla osób na diecie bezglutenowej. Mam nadzieję, że znajdziesz coś fajnego dla syna. :)
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Zapraszam na kolonię bezglutenową do Ciechocinka.
Informacje na p.w. dla bogusia oraz w dziale -wydarzenia
ODPOWIEDZ