KRYNICA

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

KRYNICA

Post autor: edyta »

Witam!
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z tą miejscowością???
mamuśka Mariuszka
katarzynak81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt 15 maja, 2007 13:54
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: katarzynak81 »

Krynicą, ale jaką ?
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Skleroza ze mnie :) Krynica górska oczywiście.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Moja córka była na koloniach letnich ze szkoły w osrodku gromady. Kierowniczką kuchni jest osoba też bezglutenowa / oczywiście córka miała ze sobą chleb mąkę makaron /.Zajęła się moją córką jak własną za co jej z całego serca dziekuję .
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Jolu-Gabrysiu Twoja córka była w Krynicy Górskiej? Jak się dokładnie nazywa ośrodek?
katarzynak81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt 15 maja, 2007 13:54
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: katarzynak81 »

Byłam w sanatorium w Krynicy Górskiej ale dla "dorosłych" niestety było to już 8 lat lemu, także nie mogę powiedzieć jak jest teraz. Jednak "wtedy" nie zabierałam ze sobą żadnego jedzenia, wszystko łącznie z chlebkiem (100%) bezglutenowym dostawałam na stołówce. Zupki miałam gotowane osobno, fakt że najczęściej z ryżem albo sama woda z warzywkami ale dla jednej osoby - że im się chciało. Z drugim też nie było problemów, chyba że kucharki pomyliły talerze ale łatwo to było zauważyć bo wtedy wszyscy mieli to samo (na talerzu oczywiście).

ps. Miło wspominam panie ze stołówki bo naprawdę się starały. Pamietały mnie, o mnie i najważniejsz o mojej diecie. Myślę że do dziecka będą podchodzić jeszcze uważniej i odpowiedzialnie w końcu w takich ośrodkach wiedzą co to jest dieta (niekoniecznie bezglutenowa) i do czego może prowadzić jej nieprzestrzeganie.
Ostatnio zmieniony wt 05 lut, 2008 01:33 przez katarzynak81, łącznie zmieniany 1 raz.
Nika791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 15 kwie, 2008 19:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nika791 »

Hej:) A pamiętasz może jak się nazywało to Sanatorium?

Pozdrawiam
maMima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 kwie, 2008 11:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maMima »

Witam,
Na forum jestem wprawdzie bardzo początkująca, ale doświadczenia z Krynicą owszem mam. W tym roku byliśmy z synkiem w "Prometówce". Pierwszy raz nie musiałam w kuchni tłumaczyc na czym polega problem z dietą bezglutenową.
Pozdrawiam.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: KRYNICA

Post autor: Justyna1982 »

W Krynicy Górskiej sklep z całą półką wypchaną produktami Bezgluten i stojak z przyprawami Dary Natury na ul Pułaskiego dzisiaj odkryłam
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Zyzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 23 sty, 2017 19:18

Re: KRYNICA

Post autor: Zyzio »

Dzień dobry, to mój pierwszy post na Forum. Witam wszystkich. Jestem diagnozowana pod kątem celiakii. Znam, oczywiście, wynik już z góry... Dołączam do zacnego grona Celiaków. :)
Jadę w lutym do Krynicy Zdroju. Czy macie Państwo jakieś świeższe informacje nt. miejsc bezglutenowych? Ja będę w hotelu Panorama, jednak będę wdzięczna za wszelkie informacje o restauracjach, barach, pubach - wszystko, co Państwo wiecie.
Dziękuję :)
ODPOWIEDZ