Medjugorje/Bośnia i Hercegowina

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
beti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:33
Lokalizacja: Poznań

Medjugorje/Bośnia i Hercegowina

Post autor: beti »

Byłam w ciężkim szoku jak weszłam do sklepiku i zobaczyłam półkę z bg żywnością w tej małej bądź co bądź miejscowości.
Makarony małe kółeczka a właściwie obrączki,falbanki,spaghetti grube i długie a jakie ciasteczka maślane! - musiałam pilnować starszą córkę żeby nie podjadała!!!!!smaczne i ślicznie wyglądające!były też biszkopty z czekoladą i wafelki orzechowe w czekoladzie i bez , jak nasze princessy.Pycha! makaron miał trochę inny smak ale ten wygląd!!
Moja Ada cieszyła się jak w Boże Narodzenie :lol:
Makaronów i ciastek maślanych nakupiłam tyle że starczyło prawie do świąt a byliśmy tam w sierpniu.
Producentem była jakaś włoska firma brzmiąca niemiecko?kooprodukcja albo tylko pakowali we włoszech? zachowałam opakowanie
Dr.Schar Srl/Gmbh, Via Winkelau 5, I-39014 Postal/Burgstall (BZ)
produzione:
Via Nazionale 4, I-23020 Prata Camportaccio (SO)

Burgstall leży niedaleko miasta Magdeburg, jak byłam parę razy w Niemczech nie udało mi się kupić nic w marketach,ale teraz dzięki wam wiem że źle szukałam,jak pytałam po angielsku(nie znam niemieckiego)o gluten free food nikt nie wiedział,ale nie dziwiłam się bo u nas po polsku przeciętna osoba nie wie gdzie skierować.
beti mama 9-letniej Ady z problemami dietetycznymi i 13-letniej Dagi z problemami dojrzewaj±cej nastolatki ; )
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

No to mnie nie przyszlo do glowy by blakac sie po sklepach w Medjugorje...a ciekawa jestem jak ceny?zaporowe??czy takie podobne do naszych?? Trafilas na jednego z wiekszych producentow zywnosci bezglutenowej i podejrzewam ze w BiH jest nieco taniej(ba! sporo taniej) niz we Wloszech. W Chorwacji moze slabo szukalam, ale nie napatoczylam sie na nic, z reszta wyatarczaly mi ogromne ilosci soczystych owocow w przystepnych cenach(teraz juz ponoc chorwackie ceny nie sa tak przystepne...)
ODPOWIEDZ