Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

W maju byłam w restauracji Trio w Gdyni. Bezglutenowe dania w menu raczej proste - ja jadłam dorsza i był całkiem ok. Obsługa zdecydowanie uświadomiona.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magnoliah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 22 gru, 2010 01:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Magnoliah »

Witajcie ;)
odwiedzam ostatnio bezglutenowe knajpki w warszawie, przy okazji różnych wojaży..
Polecam zajrzeć do Vege miasto, na tyłach Chmielnej. jadłam co prawda tylko zapiekane ziemniaczki + warzywa +zupę-krem z brokułów, ale wszystko było pyszne i wyglądało bardzo fajnie.. pożerałam wzrokiem też danie mojej glutenowej przyjaciółki :) bardzo pozytywnie.
Zapiecek - także w porządku, choć klimat i ceny bardziej eksluzywne..
wybieram dania niskobudżętowe, od jakiegoś czasu skoczyłam ze studenckim życiem i muszę zjeść coś a la obiad :)
Groole - też fajnie, choć ostatnio ich nie znalazłam i trafiłam do Vege.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

byłam niedawno w restauracji Festiwalowej w Opolu na ul. Kościuszki, Pani która obsługiwała , na pytanie czy jakaś tam potrawa ma mąkę poszła po kucharza, a ten opowiedział mi co mogę- z tego co było do wyboru, i powiedział również, że jak bym ich uprzedzała o moich "odwiedzinach" to mogą robić coś specjalnie dla mnie- byłam zachwycona podejściem. Także z czystym sumieniem - polecam,
zastanawiam się czy nie skontaktować się z ich szefem i uświadomić go o naszej akcji - menu bez glutenu- myślę, że było by warto
Obrazek
leaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 02 cze, 2012 14:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: leaster »

anikam - napisz do szefa kuchni restauracji w Opolu, jak najbardziej, chociaż ja tam pewnie nie zajadę bo za daleko.
A przy okazji - wiecie coś jeszcze o restauracjach w Trójmieście gdzie podają bg potrawy?
magdalaena - a coś innego niż ryba można zjeść w Trio? Niecierpię ryb.
Ostatnio zmieniony pt 20 lip, 2012 23:26 przez leaster, łącznie zmieniany 1 raz.
aby dziecko było szczęśliwe, szczęśliwa musi być matka
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

leaster pisze:magdalaena - a coś innego niż ryba można zjeść w Trio? Niecierpię ryb.
Menu bg składało się z kilku różnych dań, mięsko też było.
Generalnie - nie jest to knajpa moich marzeń, ale szansa na ciepły bezglutenowy obiad na wybrzeżu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
fucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec/Kraków

Post autor: fucja »

Nie wiem czy ktoś już pisał na ten temat, ale w Krakowie na Kazimierzu jest bar wegetariański, który ma oznaczone potrawy bezglutenowe. Jedzenie bardzo smaczne, a ceny, jak na standardy bezglutenowe bardzo przystępne. Gorąco polecam, oto link do strony http://www.chili-cynamon.eu/
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Chocolate Club w Warszawie

Post autor: Arterius »

Witam,

dzisiaj byłem w Chocolate Club w Wola Parku w Warszawie, mają parenaście czekoladek bezglutenowych. Polecam
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

Magnoliah - Groole się przeniosło z Nowego Światu na Śniadeckich, sprawdź sobie na mapie bo to też Centrum a warto do nich zajrzeć. Dodają nowe smaki - polecam łososia, małmazja. Pojawiły się też domowe ciasteczka, ale jeszcze nie bg. Podrzuciliśmy szefowej przepisy i będą się z nimi zmierzać :)
Ostatnio byłam w restauracji witariańskiej Surya - było prze-py-sznie. Byłam z koleżanką glutenową ale diabetykiem. Też znalazła coś dla siebie i poprawiła deserem. Mówiła, że po raz pierwszy od 8 lat, od zdiagnozowania, zjadła coś słodkiego poza domem, czego nie przygotowała sama. Jadłam placek ziemniaczany z sosem i patrzyłam łakomie na jej lazanię z cukinii ale by mi się nie zmieściło :) Zielona herbata też podana doskonale - bez fusów. Polecam bez zastrzeżeń. A jeszcze wczoraj ujął mnie ich manager. Rozmawiałam z nim dwa lata temu, kiedy to było Sadhu, wegetariańskie ale z potrawami glutenowymi. Zapisał sobie mój nr telefonu i teraz się odezwał, żeby mnie zaprosić :), że są już bezglutenowi i mogę bezpiecznie jeść. Miło :) Od siebie dodam, że nie dość, że bezpiecznie to jeszcze na prawdę przepysznie.
Obrazek
Brida4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob 06 paź, 2012 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Brida4 »

Poznań - Friendly Food - Bomba knajpa, całkowicie bezglutenowa :D
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Mam pytanie czy ktoś zna jakieś miejsce na bezpieczne jedzonko w Bielsku-Białej, wybieram się tam na parę dni :)
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

W czwartek byłyśmy z koleżanką w restauracji Pod Baranem w Krakowie. muszę przyznać, że ciągle trzymają formę. Pierogi ruskie obłędne, w skali 1- 10 co najmniej 11 :)
Do tego podali nam czekadełko, odświeżony, ciepły, mięciutki chleb bezglutenowy i miseczkę smalczyku.
Rewelacja!
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Wybieram się niedługo do Lublina - czy wiecie, gdzie mogę coś bezpiecznie zjeść na mieście?
Szukałam, kopałam i szperałam na forum, ale jedyne posty dot. restauracji w Lublinie są sprzed 8-9 lat, więc wolałabym je zweryfikować, zanim udam się w ciemno do którejś z nich.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie mógłbym zjeść obiad bezglutenowy na mokotowie?
W pracy nawet mikrofalówkę nam już zabrali, a na samych zimnych posiłkach długo nie pociągnę.

Czy korzystacie z baru sałatkowego oferowanego przez sieć PizzaHut ? Czy składniki takie jak warzywa, owoce, są bezpieczne? Podobno ich sos czosnkowy nie zawiera glutenu ?

Bardzo dziekuję i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn 03 cze, 2013 11:40 przez nomado, łącznie zmieniany 1 raz.
Na diecie bezglutenowej od zawsze
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Nowa restauracja z menu bezglutenowym w Krakowie
Restauracja Trattoria Unicorno
Kraków, ul. Sodowa 7
www.trattoriaunicorno.pl

ZDECYDOWANIE POLECAM KAZDEMU Z NAS
Jest wyodrebnione menu bezglutenowe (podobnie jak "pod baranem"), nie ma pierogów, ale sa makarony, dania obiadowe w tym kotlet schabowy i nalesniki.
Spróbowalem zupe krem z pomidorów z mozarella, golabki i nalesniki. Wszystkie dania wysmienite.
Nalesniki lepsze wg mnie niz "pod baranem".
Kelner oczywiscie doskonale zorientowany w temacie glutenu, w restauracji mozna równiez kupic chleby, bo szefem restauracji jest wlasciciel Bezglutenu.

Minusem moze byc lokalizacja daleko od centrum, ale majac nawigacje mozna trafic bez problemu, a naprawde warto.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
karnila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 08:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: karnila »

Niedawno odwiedziłam restaurację Trio w Gdyni i jak dla mnie jedzenie było smaczne i przede wszystkim w przystępnej cenie. Cała porcja jedzenia, łącznie z łososiem, była spora i można było się najeść do syta.
ODPOWIEDZ