Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Adrian »

Ja to czekam na bezglutenowego kebaba w Warszawie :!: :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

kosmos,
wsiadasz w metro Wierzbno/Służew i w 10min jesteś na Natolinie, gdzie znajdziesz restaurację Oliwkę.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: sandyy »

Adrian wtedy to ja do Wawy przyjezdzam na kebaba bankowo :D
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

sandyy, to idziemy razem. Sztachnę się antyhistaminą, a o reszcie zakazów zapomnę na ten jeden wypad :sylwester:
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: sandyy »

To czekamy na kebsa :mikolaj:
Wypasik by byl
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Anula80 »

To ja też przyjadę :D Już mi ślinka cieknie :burger:
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kosmos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 18:25
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: kosmos »

Leeloo pisze:kosmos,
wsiadasz w metro Wierzbno/Służew i w 10min jesteś na Natolinie, gdzie znajdziesz restaurację Oliwkę.
Leeloo to nie wygląda tak kolorowo jak mogłoby się wydawać :)

Obrazek

Sam dojazd w 2 strony to dla mnie MINIMUM 42 minuty. Do tego należy doliczyć kolejne 40 minut na oczekiwanie na jedzenie i samą konsumpcję. Wychodzi minimum 1:20 poza pracą. To za dużo :)
Poza tym nie mam karty miejskiej ... nie kupuję bo wystarcza mi tylko zwykły miesięczny bilet KM.

I co z tym zrobić? Na Służewcu nie ma żadnej kanajpy bezglutenowej.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

to zostają na razie frytki i lody w Macu na Alei Lotników ;)

szybciej byłoby polecieć do Grooli na placu Konstytucji i wziąć danie tzw. Groole CHODU, czyli na wynos.

a jak do tej pory sobie radziłeś? obiady z domu to piękna i zdrowa sprawa. Z bufetem w pracy też trzeba rozmawiać.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: sandyy »

Anula80 pisze:To ja też przyjadę :D Już mi ślinka cieknie :burger:
Bedziemy pamietac :mikolaj: zjazdzik jak nic :564:
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Sheep »

w razie czego, zawsze jest Galeria Mokotów, z makiem, organikiem, kuchniami swiata, grycanem, carrefourem, może jeszcze coś by się uszarpało..? Choć nie jest to rozwiązanie idealne.
No i na Mokotowie jest knajpa przy metrze Wierzbno, tam gdzie akademia tańca Hakiel (zapomniałam nazwy knajpy), i filia Nenette tez niedaleko.
Obrazek
kosmos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 18:25
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: kosmos »

Leeloo pisze:to zostają na razie frytki i lody w Macu na Alei Lotników ;)

szybciej byłoby polecieć do Grooli na placu Konstytucji i wziąć danie tzw. Groole CHODU, czyli na wynos.

a jak do tej pory sobie radziłeś? obiady z domu to piękna i zdrowa sprawa. Z bufetem w pracy też trzeba rozmawiać.
Oj nie przepadam za takim plastikowym jedzeniem :) To już wole nic nie jeść :) ... Groole CHODU? co to jest? dobre? bezglutenowe w 100%?
Radziłem sobie tak że albo jadłem dopiero po pracy będąc w domu, i tak jadam zwykle obiady, z tym że to już są takie obiadokolacje przecież po o takiej porze czyli około 18 godziny.
Czasem jadam w pracy to co sobie wezmę z domu ale raz że odgrzewane w mikrofali, dwa mamy tak małą kuchnię że szkoda gadać. 3 osoby to już mega tłok i każdy patrzy Ci do miski a tego strasznie nie lubię! Mamy tu taką kanjpę, stołówkę na dole Tawola czy jakoś tak, ale bezglutenowych dań tam nie ma.
Sheep pisze: w razie czego, zawsze jest Galeria Mokotów, z makiem, organikiem, kuchniami swiata, grycanem, carrefourem, może jeszcze coś by się uszarpało..? Choć nie jest to rozwiązanie idealne.
No i na Mokotowie jest knajpa przy metrze Wierzbno, tam gdzie akademia tańca Hakiel (zapomniałam nazwy knajpy), i filia Nenette tez niedaleko.
Tak jak wyżej pisałem nie jadam w maku ;/ a co tam w ogóle można zjeść?
organikiem ? co to takiego?
kuchnia świata? napisz coś więcej co tam można zjeść bezglutenowego? i czy to pewne?
grycanem? j.w.
w Carrefour obiadu raczej nie kupię a zależy mi na ciepłym posiłku :)

Możesz powiedzieć coś więcej o tej knajpie obok Hakiela? Zainteresowało mnie to. Do metra wierzbno nie mam jeszcze aż tak daleko ...
O Filii nenette tez możesz napisać więcej bo nigdy o tym nie słyszałem :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

Groole są w 100% BG, przy zamawianiu możesz powiedzieć, że jesteś BG i gdyby mieli jakieś nadzienie z glutem, to po prostu go nie dostaniesz. Groole to kozackie wielkie pieczone w piecu ziemniaki z farszem (do wyboru do koloru). A Groole chodu to wersja na wynos:
http://groole.pl/2012/11/03/chodu/

jeśli nie będziemy się sami upominać, to dlaczego mają o nas myśleć? trzeba walczyć, kosmos. Czy to z bufetem w pracy, czy restauracją obok. Próbowałeś?
I wcale bym się nie zdziwiła, gdyby te miejsca były w stanie przygotować Ci danie BG- np surówki, ziemniaki, rybę z folii itd.

Organic to sklep ze zdrową żywnością- dostaniesz tam różne produkty BG. ale nie ciepły obiad.

Nenette to piekarnio-cukiernia, są znakomici, mają w ofercie TYLKO zdrowe słodkości (bez cukru, bez laktozy itd.), wypieki i własne chleby. Mają też miejscówkę na Kabatach przy metrze.

Jednak nie przeskanowałeś Menu Bez Glutenu ;)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Sheep »

Sorry za nieporozumienie ewentualne, wypisywałam po prostu wszystkie miejsca w galerii, w których można dostać coś bg - sklepy też. Grycan to lodziarnia.
Zajrzyj tutaj przede wszystkim: http://www.menubezglutenu.pl/wojewodztw ... ieckie?p=1

A knajpa koło Hakiela nie pamiętam, jak się nazywała, była w programie Menu bez glutenu, natomiast jak tam ostatnio byłam (w czerwcu bodajże) to mieli zmieniać kartę i coś tam jeszcze, więc nie wiem, jak to teraz wygląda, skoro nie widzę ich na stronie Menu bez glutenu. Ale nie zaszkodzi zapytać na miejscu :) Ach, i niedaleko, idąc tą samą stroną Niepodległości, ale przy drugiej głowicy metra, było nowe miejsce z hamburgerami, bardzo hipsterskie - mieli bg hamburgery, natomiast ciężko mi orzec, na ile one były wiarygodne - knajpa raczkowała dopiero, a nie mieli jeszcze wtedy styczności ze Stowarzyszeniem, i obsługa szwankowała.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Sheep »

Dostalam cynk o potencjalnie przyjaznym miejscu na Surowieckiego: http://www.kikfitbar.pl/
Ja nie bylam, ale powinni wiedziec, w czym rzecz.
Obrazek
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: April »

Zna ktoś jakiś bar/tanią restaurację na Mokotowie gdzie mogę zjeść coś bg? Ostatnio będąc na mieście dopadł mnie straszny głód, nie miałam możliwości powrotu do domu więc wpadłam do north fish i zamówiłam grilowanego łososia z frytkami i surówkami i nic mi po nim nie było, jadacie tam?
Obrazek
ODPOWIEDZ