Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nexus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 14 lip, 2004 17:40

Restauracje dla Celiaka

Post autor: Nexus »

Mam jeszcze jedno pytanko. A w Polsce sa restauracje dla celiaka gdzie czlowiek moze pojsc i bez obawy zjesc przyrzadzane tam potrawy?. Pytam sie o to bo 23 Lipca jest 1 rocznica slubu i chcalbym sprawic mojej zonie niespodzianke.

Dzieki :shock:
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

nie wiem z jakiego miasta jestes ale mam pewne rest. w warszawie i lublinie, 100% pewne 8)
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Kuba pisze:nie wiem z jakiego miasta jestes ale mam pewne rest. w warszawie i lublinie, 100% pewne 8)

To ja poprosze o adresy takowych restauracji w wawie!!!pliz!
Nelly i synek bez diety:)
Teresa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr 24 mar, 2004 10:05

Restauracje dla celiaka

Post autor: Teresa »

Poproszę o adresy tych w Lublinie.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Adminie przeklej to może do "Hyde parku" albo do "Gdzie nas lubią". thx:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

W związku z tym że pracuję bezpośrednio w kuchniach mam wielu znajomych kucharzy którzy przyzwyczaili się do mojej diety i nie sprwia im to problemu. Czasem kelner może sie zdziwić że chcecie coś jak ja to mówię bez mąki i panierki ale kucharze bedą doskonale wiedzieli.
Warszawa
Restauracja Dom Polski ul. Francuska 11 ( uwaga ! drogo, wymaga rez. ale jedzonko jest wybitne )
Rest. w hotelu radisson ul. Grzybowska ( drogo, standard europejski )
rest. Roma ul. Jasna vis a vis ambasady włoch
rest. Arsenał na Muranowie ( sami wybieracie palcem co chcecie jeść, polecam sałtki )
jest jeszcze kilka ale musze sobie przypomniec :)

Lublin
Rest. Giuseppe Hipoteczna 3
Rest. Galeria Smaku w budynku DOKP od Karłowicza, poproście szefa kuchni Pana Chmielewskiego, zrobi dla was cuda.
Rest. Koncertowa na czechowie jak powiecie to zrobia dokladnie jak trzeba 100% pewnosci

tyle mam nadzieje narazie wystarczy, listę będę uzupełniał na bierząco
Smacznego :D
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Co prawda nie mam zadnych znajomych kucharzy, ale moge dodac jeszcze jedna knajpe w Warszawie. Nazywa sie Monaco, na Sienkiewicza 3. Wlasnie bylam zupelnie w ciemno, i jedzonko bylo pyszne (znalazlam to w sieci jako kuchnie hiszpanska), a i obsluga bez zarzutu. Dokladnie wyjasnilam kelnerce jakich skladnikow nie moze byc w potrawach (bezglutenowe i bezmleczne), ta po konsultacji z kuchnia podala mi kilka potraw do wyboru, z czego wybralam kaczke w pomaranczach - byla pyszna! Dodatkowo rozczulil mnie szef kuchni, ktory po dluzszej chwili zaaferowany wybiegl do nas z pytaniem, czy moze uzyc maki ziemniaczanej :) Ceny maja "warszawskie", ale ich kucharz jest naprawde niezly.
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Jestem z Malborka. Polecam restaurację Quattro przy ul. 17 Marca. Tam, jeśli powie się, że jest się na diecie bezglutenowej, doradzą, co wziąć. Ja jeszcze nigdy nie miałam sensacji po wizycie tam, co zdarzało się po odwiedzeniu np. restauracji wietnamskiej przy tej samej ulicy (ale trochę dalej, lub bliżej, zależy, z której strony patrzeć :D ). W Quattro nie smażą kilka razy na tym samym oleju, więc nie ma obaw, że się zahaczy kawałek zasmażki :) z wcześniejszego smażonka. Jedzenie jest pyszne i duuuuuuużo. Polecam kurczaka Sou Choi (nie wiem, czy tak się pisze, ale sou czoj się mówi :) ), ale jest dużo innych świetnych potraw bez mąki i tym podobnych. Ceny przyzwoite.
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Apsiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 10 sie, 2004 11:41
Lokalizacja: busko

Post autor: Apsiii »

Hmmm... A wiecie cos o "knajpkach bezglutenowych" w Krakowie? Jesli tak, to dajcie siakies namiary.. Pozdrawiam :)
Kochaj, szalej i nie pytaj co dalej!!!;)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Wrocław

Post autor: GosiaM »

Jestem z Wrocławia. Czy zna ktoś jakieś restauracje gdzie można zjeść bezpiecznie w moim mieście?
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

hej jestem tu nowa i na wstępie chcę napisać że strona mi się bardzo podoba .
A teraz do sedna. Będąc w sklepie Ikea, a raczej w restauracji znalazłam bezglutenowy torcik nazywa się Almondy czy cos takiego. W sklepiku można go znaleść w lodówce. Polecam na prawde pyszny :lol:
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Owszem ja juz kiedys(chyba na starym forum) pisalam o torcikach w IKEA; jest ich kilka,(chyba ze 3) i w kazdym jezyku na opakowniau widnieje napis bezglutenowe, poniewaz zasadniczo nie zawieraja ciasta, tylko zmielone migdaly, czy orzechy i mnostwo cukru i czekolady i sa bardzo slodkie i niestety "na zimno" tzn trzeba je transportowac w chlodzie, zeby moc dluzej przechowac, lub spozyc wkrotce po prZywiezieniu do domu. ale sa bardzo smaczne(i pewnie baaaardzo kaloryczne.)
madzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 21:10
Lokalizacja: warszawa

bezpieczne jedzenie

Post autor: madzia »

jadam meksykańskie, tureckie i inne takie wynalazki - polecam el popo, blue kaktusa - zawsze pytam co mi mogą zaoferować bezglutenowego i w w tych południowych, egzotycznych kuchniach to jest około 3/4 menu :-))) :mrgreen:
madzia
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Polecam kuchnie orientalne. Oni tam raczej na ryżu jadą, wiec powinno być ok ;)
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Radzę uważać na dania meksykańskie i nne podobne. To,że danie jest z ryżem nie znaczy że sos nie będzie z maką pszenna, sama sie tak nabrałam, jedząc w knajpce kotleciki tofu, były z maką ziemniaczaną ale sos niestety nie, przez co juz tydzień mam wysypkę :(

Ostatnio czytałam o dwóch typach tortilli, jest pszenna i kukurydziana, tyle, ze oryginalny przepis nie mówi o mące kukurydzianej, a posługuje się meksykańską nazwą i nie wiem czy to nie jest mieszanka mąki kukurydzianej z pszenna , choć nie wykluczone że jest to mieszanka bezglutenowa. Postaram się to sprawdzić. pozdrawiam

ps. polecam Smaki Świata w Krakowie nie daleko Teatru Słowackiego można wybrac cos bezglutenowego, porcje są na prawdę spore :D
Pozdrawiam :)

--
www.ewakuta.pl
ODPOWIEDZ