Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: pawelski »

wczoraj sprawdzilem Rice Bar na ul. Podbrzezie w Krakowie.

Gwarantują 100% bezglutenowosci w swoich daniach i nie ma się w zasadzie do czego przyczepic.
Wszystkie dania z ryzu lub z makaronu ryzowego bezglutenowego oczywiscie.
Dodatki mięsne, wegetarianskie i deserowe równiez bez zagęszczania mąką.

Smak - oceniam 6pkt na 10pkt. Ale w tym przypadku nie sam smak jest najwazniejszy. Wazne, ze mozna na szybko zjesc i zdrowo i bezglutenowo i niedrogo.
Sprzedawcy/wlasciciele doskonale wiedzą czym jest gluten i jak go unikac.

POLECAM!
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: lomuri »

Polecam restaurację ,,Zielony Bar" w Rumii Janowie. Pani go prowadząca pracowała kilkanaście lat w Green way i można bezglutenowo i smacznie zjeść :)

Czy ktoś jadł może w słynnej naleśnikarni ,,Manekin"? Mają w ofercie ciasto ziemniaczane lub kukurydziane ale nie wiem jak wygląda sprawa z farszem . Super by było móc tam naleśniczka przetrącić :D
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

lomuri, tu znajdziesz wszystkie placówki, gdzie można bezpiecznie się posilić:
http://www.menubezglutenu.pl/
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Anula80 »

lomuri, skąd jesteś? Skoro piszesz o Rumi, to stawiam na woj. pomorskie. Ja szukam czegoś bliżej Gdańska, żeby wyjść z koleżanką. Na razie bez powodzenia :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: lomuri »

Anula80, jestem z Gdyni. Mam ten sam problem co ty ;/. Spróbuj może w tej Rumii, choć wiem ze jechać zapchaną skmką godzinę w jedną stronę na obiad to się nie chce. Ja postaram się dowiedzieć czy w ,,Manekinie" dali by radę zrobić bezglutenowego naleśnika - to byłby jakiś wariant dla nas :D
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Anula80 »

W Gdyni jest Restauracja Trio, gdzie można bezglutenowo zjeść
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: lomuri »

to też sobie sprawdę. A byłaś tam? ;) przeczytałam też że w Costa na dworcu w Głównej są dostępne ciastka i ciasta bezglutenowe.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Justyna1982 »

Ja kiedy odwiedzam Gdynię jem w Bio Way Pysznie i zdrowo. Fakt dla mięsożerców nic nie ma bo to wege bar/restauracja. Personel zorientowany w temacie a jak nie jest pewny co do danej zupy (zupa dnia zmienia się) sprawdzają w recepturze :) na pewno zupa serowa jest bg do tego z drugich dań z tego co pamiętam - placki, pieczeń z soczewicy, zapiekanka ziemniaczana ... Zresztą sami sprawdzajcie choć na ich stronie dania nie są oznakowane ale na miejsu każde danie bg było oznaczone znaczkiem. Sporo mają a do tego kącik dla dzieci. Nie wiem czy właściciele mają osobiście coś wspólnego z dietą bo kiedyś w rozmowie z pracownikiem tak jakoś można było wywnioskować. Mąż ostatnio był w galerii tam tez ostatnio otwarli Bio way ale podobno słabo doprawione dania my jedliśmy zawsze na ul Władysława.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

o Trio w Gdyni słyszałam same dobre rzeczy, Ci którzy tam jedli relacjonują wrażenia ze ślinotokiem :)

tu jest przykład:
http://www.jedzniemarudz.pl/celiakia-w- ... o-w-gdyni/
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Anula80 »

Jeszcze w Trio nie byłam, ale kto wie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: lomuri »

Ja się niedługo skuszę - na walentynkową kolację jak znalazł.W większości chodziliśmy do pizzy hut ale cóż, pozostaje mi tylko zaślinić im wycieraczkę i pójść dalej ;)
Bezglutenowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 30 sty, 2013 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Bezglutenowa »

W Warszawie polecam Restauracje Rodzinną OLIWKA, na danie czeka się około 20 minut, trzeba rezerwować wcześniej stolik. Pizza jest pyszna i bezglutenowa. Dzieci mają kącik zabaw. :)
mgr inż. Nauk o Żywności Wioleta Zysk
bszydlowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 06 lis, 2008 20:15
Lokalizacja: Toruń

Restauracje dla Celiaka

Post autor: bszydlowski »

Zapraszam wszystkich do nowootwartego sklepu, restauracji, kawiarni i cateringu Celia Cooking dla bezglutenowców mieszczącego się przy ul. Dziewulskiego 21 na Rubinkowie (po dawnej Adrii). www.celiacooking.pl
W ofercie znajdziecie Państwo szeroki asortyment produktów bezglutenowych, niskobiałkowych oraz dla diabetyków wiodących firm oraz produktów własnego wyrobu. Celiacooking prowadzi jedyną restaurację i Catering w Toruniu przygotowujące dania w 100% bezglutenowe. Od dziś możesz spokojnie, bez obaw spotkać się w restauracji - kawiarni i skosztować pysznych wypieków, ciast, dań obiadowych i wielu innych, a po smacznym posiłku również kupić produkty bezglutenowe i niskobiałkowe (w tym wyroby własnej produkcji).

Gorąco zapraszam. Sam cierpię na na celiakię. Wiem jaki mamy problem z tzw. wyjściem do knajpy czy zamówieniem cateringu bezglutenowego.

Bartosz Szydłowski
Celiacooking
www.celiacooking.pl
ul. Dziewulskiego 21
87-100 Toruń
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: Leeloo »

Zaraz powiadomie rodzine z Torunia, beda testerami :)
Awatar użytkownika
kamikagdansk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 15 kwie, 2014 09:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Restauracje dla Celiaka

Post autor: kamikagdansk »

lomuri pisze:Polecam restaurację ,,Zielony Bar" w Rumii Janowie. Pani go prowadząca pracowała kilkanaście lat w Green way i można bezglutenowo i smacznie zjeść :)

Czy ktoś jadł może w słynnej naleśnikarni ,,Manekin"? Mają w ofercie ciasto ziemniaczane lub kukurydziane ale nie wiem jak wygląda sprawa z farszem . Super by było móc tam naleśniczka przetrącić :D
Hej, ja też jestem z Rumi, ale mieszkam w Gdańsku, niedługo umieszczę na moim blogu listę wszystkich znanych mi miejsc trójmiejskich z bezglutenowym menu. A ta restauracja Zielony Bar ma jakieś oznaczenia co jest bezglutenowe czy trzeba porozmawiać z personelem i ustalić co jest bezpieczne?
ODPOWIEDZ