Hiszpańskie wyspy

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Hiszpańskie wyspy

Post autor: edyta »

W zeszłym tygodniu wróciłam z Majorki i chciałabym się podzielić wrażeniami.
Nie będę tutaj pisać o zabytkach, pięknym morzu czy pogodzie, tylko co dla nas ważne... o jedzonku :))
Byłam pełna obaw wybierając się tam z małym, bo wprawdzie sama już przejechałam Hiszpanię wzdłuż i szerz, ale wiadomo, że to nie to samo co z dzieckiem, bo stary to się i chlebem chrupkim zadowoli. Oczywiście zabrałam ze sobą ciastka i pieczywo bezglutenowe oraz stosowne płatki, a tu się okazało że zupełnie niepotrzebnie. Na śnadanie mleko, warzywa, margaryna bezmleczna nawet!!! jakby ktoś potrzebował ,itp bez ograniczeń reszta jak to na śniadanie. Obiadokolacja wiadomo :) jak to w Hiszpanii - masę warzyw, grilowane ryby, grilowane mięso, frytki jak zapewniali bezpieczne, ryż z wody, i nawet nie bedę wyliczać, ale jak to u nich minimum mąki, i wiele do wyboru za każdym razem.
No i najważniejsze.... w sklepach, popularnej sieci na Majorce MERCADOS jest wszystko co może sobie wymarzyć głodny celiak.... chleb, bagietki, kilka rodzajów płatków bezglutenowych, kiełbaski, sery żółte, nie mówiąc już o sałatkach itp., babeczki bezglutenowe, rogaliki bezglutenowe, ciastka ciasteczka, piwo!!! dosłownie wszystko z kilku firm bezglutenowych z całego świata w zwykłym miejscowym sklepie. Na dodatek w niemieckich Sparach gęsto rozmieszczonych wzdłuż plaży bez problemu znajdziecie produkty bezglutenowe firm niemieckich i hiszpańskich. OCZYWIŚCIE WSZYSTKO WYRAŹNIE OZNACZONE :)))
Więc jeśli ktoś myślał nad wakacjami w tych rejonach to polecam!
Ostatnio zmieniony pn 12 mar, 2012 11:04 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Boomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 06 kwie, 2006 02:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boomer »

dobrze wiedziec na przyszłośc :D dzieki za info ;)
_____________________________________

Na_diecie_od_Stycznia_2006 . . .
Iza_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 08 lut, 2009 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura

Post autor: Iza_ »

Polecam na Fuerteventura miejscowość Costa Calma i Hotel Costa Calma Beach ( www.sbhoteles.com)

Na pierwszym posiłku powiedziałam jednemu z kucharzy i przekazałm informacje na piśmie co moge, czego nie mogę jeść i ... miłe zaskoczenie.
Kucharz wiedział ,co to jest Celiakia i zawiadomił szefa kuchnia i ... zapowiedział, że wszystkie potrawy z bufetu od następnego posiłku będą podpisane i ... od następnego posiłku przy wszystkich daniach zdatnych do jedzenia dla bezglutka była karteczka "NO GLUTEN"

Absolutna rewelacja!!!

Oprócz tego szalenie miła obsługa. Cisza, spokój pod palmami, bardzo miłe wakacje w środku zimy :)

Pozdrawiam

Iza
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

Ciekawa jestem czy też będe miala takie miłe dośwadczenia i wspomnienia. Lecę za tydzień na Lazarote, a o wrażeniach napiszę. :D
easyrider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 15 gru, 2009 09:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: easyrider »

Wprost nie do uwierzenia. Może ten kucharz miał jakieś bardzo osobiste doświadczenia?
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Barbara M pisze:Ciekawa jestem czy też będe miala takie miłe dośwadczenia i wspomnienia. Lecę za tydzień na Lazarote, a o wrażeniach napiszę. :D
Ja lecę 20 marca, już mam maila z hotelu, że część dań jest oznakowanych jako bezglutenowe, a w razie kłopotów szef kuchni z nami ustali więcej szczegółów.
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

ja wybieram się w tym roku, mam nadzieje ze nic się nie zmieniło przez te 4 lata;P może ktoś ma świeższe informacje i chciałby się podzielić?
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
karnila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 08:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: karnila »

Bylam w tym roku na Majorce w hotelu Club Marthas. W ofercie hotelu byla adnotacja o diecie bezglutenowej na zyczenie i na miejscu rzeczywiscie o to dbali. Nie musialam im tlumaczyc co to jest celiakia. Odnioslam nawet wrazenie ze niektorzy wiedzieli wiecej o diecie bezglutenowej niz ja, ale pewnie wynikalo to z tego, ze ja 3 dni przed wyjazdem zostalam zdiagnozowana.
W hotelu codziennie na sniadania dostawalam chleb bezglutenowy, pieczywo chrupkie, ciasto, herbatniki. Jesli chodzi o obiady i kolacje to szef kuchni lub inna osoba kazdorazowo informowala mnie ktore potrawy sa bez glutenu. Dodatkowo moglam im powiedziec jakie danie sobie zycze (np. spagetti) ktore przygotowywane bylo specjalnie dla mnie, gdyz w tym czasie bylam jedyna osoba na diecie bezglutenowej w hotelu. Jedynym malym minusem byl fakt ze nie moglam zamowic dan bezgluenowych z pizzerii ktora byla na terenie hotelu, ale i tak czulam sie tam komfortowo.
ada_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ada_c »

Właśnie przed kilkoma dniami wróciłam z Majorki. Byłam w miejscowości Cala Millor (piękna plaża...), na pólnocnym wschodzie wyspy. Mieszkałam w hotelu Cala Millor Garden, w którym na życzenie możliwa jest dieta bezglutenowa (trzeba uprzedzić przy rezerwacji). Byłam na All Inclusive, i wyglądało to tak:
generalnie posiłki na zasadzie szwedzkiego stołu, ja "na specjalnych zasadach" dostawałam:
- na śniadanie: chleb, różne ciastka i herbatniki, deser sojowy, płatki, do tego: ciepłą świeżo podgrzaną/podpieczoną bagietkę i croissanta! Wszystko bezglutenowe, smaczne i można sie najeść do syta:) Do tego normalnie, jak wszyscy: jajka, jajecznica, sery itp.
- na obiad i na kolację: to, co zamówiłam, możliwe były np. różne mięsa, drób, ryby, ryż, frytki itp., specjalnie dla mnie osobno gotowane. Do tego normalnie: warzywa, owoce itp.
Cała obsługa zna się na celiakii i troszczy się bardzo starannie o gości-celiaków.

Wszystkie hotele z sieci "Garden" współpracują z hiszpańskim stowarzyszeniem celiakii, i oferują na życzenie dietę bezglutenową.

BARDZO POLECAM ten hotel, wakacje bez żadnych problemów z jedzeniem!

Ja byłam z biurem podróży TUI, generalnie w swojej ofercie TUI ma także dwa inne "bezglutenowe" hotele z tej sieci na Majorce: Alcudia Garden i Aparthotel Playa Garden & Spa. Może ktoś z Was skorzysta jeszcze w tym sezonie, albo w przyszłym roku - zachęcam.
ODPOWIEDZ