catering dla bezglutenowego i bezmlecznego dziecka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Super.Tylko popierać taką inicjatywę.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Krystyna:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 15 sty, 2010 15:48
Lokalizacja: Kraków / Warszawa

Post autor: Krystyna:) »

Podejrzewam, że nie lubią nas w szpitalach.
Czeka mnie zabieg - więc parę dni spędzę pewnie w szpitalu.
Jak to będzie wyglądało, nie mam pojęcia; na pierwszy dzień wezmę chlebek bg,
a po zabiegu ma być dieta półpłynna - na Boga, z czego. Czy przynieść do szpitala
np. płatki ryżowe do rozklejenia i samej iść do kuchni ;) ?
Jeszcze jest trochę czasu, może jeszcze się czegoś dowiem.
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Szkoda, że firma Mniam Mniam żywi tylko dzieci. Szkoda, że w ogóle na rynku jest taki deficyt lokali gastronomicznych i kawiarni dla osób z alergią i różnymi nietolerancjami. Dopiero gdy przeszłam na dietę zdałam sobie sprawę, że ten problem trochę wyklucza człowieka z życia towarzyskiego...Oczywiście, na siłę się da, ale jest ryzyko. No i kawy z mlekiem sojowym szukałam w całej Warszawie- dalej szukam :/ Umawiając się ze znajomymi w kawiarni muszę zamawiac sok albo herbatę, na którą już nie mogę patrzec. A to dlatego, że kawa bez mleka dla mnie nie istnieje, a krowiego nie mogę. Marzy mi się w przyszłości otworzyc lokal eko-bezglutenowy. Jak moje marzenia się spełnią, to Was wszystkich zapraszam :P
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

OT ;) W coffe heaven można kupić soya latte :) ale to sieciówka... nie każdy lubi :) ale ja tak :p może się gdzieś spotkamy :)
Ostatnio zmieniony sob 27 lut, 2010 19:37 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Lolypop pisze: No i kawy z mlekiem sojowym szukałam w całej Warszawie- dalej szukam :/ Umawiając się ze znajomymi w kawiarni muszę zamawiac sok albo herbatę, na którą już nie mogę patrzec. A to dlatego, że kawa bez mleka dla mnie nie istnieje, a krowiego nie mogę.
Kiedyś widziałam mleko sojowe do kawy w WAYNE'S COFFEE.

A zresztą, któraś z naszych bezmlecznych forumek pisała, że nosi ze sobą mleko sojowe w buteleczce i dolewa do zamówionej kawy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Magdalaenko- nosiłam takie mleko ze sobą w małym słoiczku. Za każdym razem tłumaczyłam kelnerkom, żeby mi nalewały 3/4 kawy do filiżanki, a nie całą, bo mam swoje mleko. Albo zapominały, albo robiły głupie miny. A zanim się doprosiłam mojej kawy, cała kawiarnia przyglądała się , co to za wariatka przyszła ze swoim mlekiem :galy: . Niby nie powinnam zwracac uwagi na innych, niech sobie myślą co chcą, a jednak niemnło jest byc odmieńcem...
Ja słyszałam że taką kawę podają w Sarbucksie, więc bardzo się ucieszyłam, gdy otworzyli go w Warszawie. Na miejscu nikt nie wiedział o co mi chodzi z tym mlekiem sojowym. Za to zaoferowano mi mleko krowie odtłuszczone... Już nie szukam- piję kawę w domu :/
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wracamy do tematu, OK?
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Ok, więc wniosek z tego taki, że trzeba chodzic po mieście z termosem, a najlepiej z dwoma- jednym na kawę i jednym na obiad na przykład. Bo cateringów jak nie było tak nie ma..i tyle.
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
ODPOWIEDZ