Co myslicie o sklepach ze zdrową zywności?:)

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Vaax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 23:02
Lokalizacja: Wrocław

Co myslicie o sklepach ze zdrową zywności?:)

Post autor: Vaax »

Witam.

Piszemy do Was z prośbą o Wasza opinię.
Od paru lat myślimy o tym by założyć sklep ze zdrową żywnością, w tym również żywnością bezglutenową, ponieważ interesujemy się dietetyką. Udało nam się zebrać potrzebne środki,ale zastanawiamy sie czy w dobie supemarketów i możliwości dokonywania zakupów od samych hurtowni jest zapotrzebowanie na tego typu sklepy. Nie piszemy w celach marketingowych, chcielibyśmy jedynie dowiedzieć się co myście o sklepach ze zdrową żywnością i czego od nich oczekujecie. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą opinię:)

Serdecznie pozdrawiamy:)
Jola i Mateusz
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Właśnie z takiego wróciłam, a jestem na początku drogi. Dietę mam w planach i sprawdzam co jest i jak smakuje. Byłam w kilku supermarketach i coś w każdym znalazłam. W Silesia City Center kupiłam nawet chleb z ciekawości Bezgluten w trzech torebkach był zapakowany, kosztował 10 zeta i okazał się spleśniały. Kupiłam też jakieś babeczki - niespleśniałe ale takie sobie smakowo. Stwierdziłam po tej wyprawie, że chyba czeka mnie jednak gotowanie i pieczenie w domciu. A taką miałam ochotę na świeżą bułkę...chyba w wersji bg jest niedostępna...
Co wydaje mi się ważne to:
- jasny podział, żeby nie trzeba było szukać wszystkiego wszędzie
- dobra reklama sklepu, żeby łatwo do niego dotrzeć
- świeże i różnorodne produkty
- dobrze poinformowana pani za ladą
- ceny ziemskie nie kosmiczne
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Generalnie takie sklepy trochę mnie denerwują, bo nie lubię takiej ekologii na pokaz i sprzedawania zwykłych warzyw za kosmiczne pieniądze.

I głupio mi, że po jedzenie bg muszę chodzić do Organic Marketu. Zwłaszcza, że w praktyce żywność bezglutenowa nie ma nic wspólnego z taką ekologią czy "zdrową żywnością", bo to jednak są produkty wysoko przetworzone, produkowane w ściśle kontrolowanych warunkach. Nie dla nas "domowe" wędliny czy ekologiczne uprawy.

A od dobrego sklepu oczekuję:

- starannego wyodrębnienia towarów bg od innych, tak, żeby nie trzeba było zastanawiać się nad każdym produktem.

- dobrego zaopatrzenia (planowe dostawy, dobre warunki przechowywania)

- wiedzy pracowników

- i oczywiście sensownych cen.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Natura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 08 maja, 2009 14:31
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Natura »

Po pierwsze należy zwrócić uwagę, że pojęcie zdrowa żywność w obecnym czasie to nie to samo co żywność ekologiczna jak również nie równoznaczna z produktami bezglutenowymi. Uważam,że powinny powstawać sklepy typowe z żywnością "bezglutenową" i bezlaktozową" bo tylko wówczas będzie pewność że osoby nie tolerujące tych składników mogą się zaopatrywać w takich sklepach. Kupowanie w sklepach ze zdrową czy organiczną zywnością jest dość absorbujące gdyż nalezy czytać etykietki ze składem i bacznie zwracać uwagę czy przypadkiem taki produkt nie zawiera śladowych ilości niedozwolonych składników. Obecnie nawet w niektórych składnikach w kaszkach dla niemowląt mogą znajdować się (co jest zaznaczone) śladowe ilości np. mleka w proszku co eliminuje ten produkt z użycia dla niemowląt nietolerujących białka bądź laktozy.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Drogie, a dla celiaka alergika, jak ja i tak prawie nic tam nie ma :(.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Natura pisze: Kupowanie w sklepach ze zdrową czy organiczną zywnością jest dość absorbujące gdyż nalezy czytać etykietki ze składem
Dla mnie wystarczy nazwa firmy i przekreślony kłos. Bezgluten czy Schar nie produkują przecież nic glutenowego.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Natura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 08 maja, 2009 14:31
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Natura »

Jeżeli jesteś bezglutenowcem to prawdopodobnie nie możesz też spozywać produktów mlecznych, a w tym wypadku kłos może być przekreślony lecz produkt(np. ciastka)zawierać mleko w proszku lub serwatke itp. Dlatego uważam,że należy czytać skład produktu, no chyba że jest to sama mąka.
Nie chcę tu promować książek do czytania,ale aby udowodnić osobom ze stwierdzoną celiakia,że nie jest to żadna choroba genetyczna lecz ziarno udoskonalone dużą zawratością białka(nie tylko przez szukanie coraz lepszych odmian,ale i odmian genetycznie modyfikowanych), które robi spustoszenie w organiźmie proponuję zapoznac się z ksiązką DR Adamo "Jedż zgodnie z grupa krwi" podtytuł Cztery grupy krwi cztery diety". Dowiecie się co możecie jeść,pić, a nawet są przepisy. Obecnie każdy człowiek ma produkty, które jedzone upośledzają mu układ trawienny. Jednym objawia się to w dzieciństwie ( gdy nie jest jedzony w nadmiarze) innym w dorosłym życiu, gdy jedzenie przez lata da wreszcie znać. Z glutenem i białkiem krowim jest ta niedogodność, że produkty te od poczatku życia małego dziecka są jedzone w nadmiarze, gdyż trudno się dziwić, aby chleb czy mleko miało zaszkodzić?. Dlatego najszybciej ujawnia się proces złego matabolizowania tych produktów. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Natura pisze:Jeżeli jesteś bezglutenowcem to prawdopodobnie nie możesz też spozywać produktów mlecznych,
A skąd takie mniemanie? Tolerancja mleka jest sprawą indywidualną.
Natura pisze:Nie chcę tu promować książek do czytania,ale aby udowodnić osobom ze stwierdzoną celiakia,że nie jest to żadna choroba genetyczna
I słusznie, lepiej nie promuj takich książek.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Natura pisze:Jeżeli jesteś bezglutenowcem to prawdopodobnie nie możesz też spozywać produktów mlecznych,
mogę. Kiedyś robiłam małą sondę i wyszło, że ok. 1/3 forumowiczów nie je "tylko" glutenu, 1/3 glutenu i laktozy, a 1/3 ma jeszcze inne ograniczenia.
Natura pisze:a w tym wypadku kłos może być przekreślony lecz produkt(np. ciastka)zawierać mleko w proszku lub serwatke itp. .
Akurat produkty bg są bardzo dobrze oznakowane - np. inne kolory dla osób chorych na fenyloketonurię.
Natura pisze:Nie chcę tu promować książek do czytania,ale aby udowodnić osobom ze stwierdzoną celiakia,że nie jest to żadna choroba genetyczna lecz ziarno udoskonalone dużą zawratością białka
Bo to po prostu nieprawda. Nie siej takich mitów na naszym forum.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Iza_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 08 lut, 2009 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myslicie o sklepach ze zdrową zywności?:)

Post autor: Iza_ »

Vaax pisze:Witam.

Piszemy do Was z prośbą o Wasza opinię.
Od paru lat myślimy o tym by założyć sklep ze zdrową żywnością, w tym również żywnością bezglutenową, ponieważ interesujemy się dietetyką. Udało nam się zebrać potrzebne środki,ale zastanawiamy sie czy w dobie supemarketów i możliwości dokonywania zakupów od samych hurtowni jest zapotrzebowanie na tego typu sklepy. Nie piszemy w celach marketingowych, chcielibyśmy jedynie dowiedzieć się co myście o sklepach ze zdrową żywnością i czego od nich oczekujecie. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą opinię:)

Serdecznie pozdrawiamy:)
Jola i Mateusz

Moje oczekiwania?
Ze względu na dietę bezglutenową oczekiwałabym od takiego sklepu podawania dokładnego składu mięs, no oczywiście żaby wędliny były bezkonserwantów nie tylko z nazwy.
Dobrze, żeby w asortymencie były sery żółte i białe bez wypełniaczy.
No i jakby jeszcze przy tym wszystkim ceny były normalne to byłoby wybornie.

Mam bardzo złą opinię o sieciach typu Organic (wiele razy kupowałam bardzo drogą wędlinę, która po 2 dniach w lodówce pokrywała się lepką mazią), małe sklepiki gdzie sprzedawca ma kontakt z klientem i dokłada starań, zeby klient dostał świeży zdrowy produk bardziej mi odpowiadają.

Podsumowując oprócz produktow bezglutenowych, widziałabym wędliny i sery z dokładnym składem.
marcellinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 19:02
Lokalizacja: Koszykowice

Post autor: marcellinka »

dla mnie w sklepie ważne są:
- brązowy ryż, kasze (jaglana, gryczana niepalona, kukurydziana)
- strączkowe (soczewice, ciecierzyca, fasole)
- suszone owoce niesiarkowane (w większych opakowaniach - bo w wielu sklepach są w małych, a ceny są z kosmosu)
- dobre oleje tłoczone na zimnoe sprzedawane w lodówek
To chyba podstawowe rzeczy. Co mnie przyciąga do sklepu, gdzie robię zakupy: bardzo dobra znajomość asortymentu przez sprzedawcę, ogromna jego życzliwośc (nie jest wlaścicielem) i cierpliwość. Do innego sklepu, tego typu, nie chodzę, bo jest tam niemiła obsługa i mają stare rzeczy. Ważne są dla mnie ceny - bywa że sklepy ze zdrową żwynością mają bardzo wysokie ceny. Kupują w fimach, które pakuję w malutkie opakowania troszkę towaru i dają wysokie ceny (typu małe opakowanie czerwonej soczewicy za 7-8 zł :039: ) . Ważne jest też w miarę dobre zaopatrzenie sklepu i otwartość sprzedawcy, by sprowadzać rzeczy o które prosi klient.
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

otóż to-ceny! Jesli ide do jedynego sklepu w mieście, bo skonczyła mi się bułka tarta i widzę tam na półce bułke tartą bezglutenową o 5 zł droższa niz sprzedaje sklep internetowy to trafia mnie szlag!
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

hihi, ostatnio upolowałam niezłą promocję :D Potrzebowałam na wyjazd jakiegoś w miarę ludzkiego pieczywa. W Organicu w Złotych Tarasach leżała sobie bagietka Schaera w promocji - za 8 zł, bo termin ważności miała za 3 dni chyba. Bagietka była podwójna, to znaczy dwie długie bagietki w jednym opakowaniu.
Ale uwaga - cena wyjściowa to było 19,80 zł :kosci:
Ostatnio zmieniony pn 25 maja, 2009 22:07 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
marcellinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 19:02
Lokalizacja: Koszykowice

Post autor: marcellinka »

Sheep pisze:Ale uwaga - cena wyjściowa to było 19,80 zł
:galy:
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Ja takie promocje "upolowałam" w swoim Realu. Raz ciastka kruche, a drugim razem chleby i bułki - wszystko z Glutenexu o 50% taniej, bo termin upływał za 5 dni. :)
ODPOWIEDZ