Wakacje za granicąz małym dzieckiem na diecie

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mama bezglutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 28 lip, 2009 13:56
Lokalizacja: katowice

Wakacje za granicąz małym dzieckiem na diecie

Post autor: mama bezglutka »

Witam, mam prośbę o pomoc. Moja 4 letnia córka od niedawna jest na diecie bezglutenowej. Chciałabym ją zabrać na tydzień na wakacje na południe Europy. Czy ktoś zna jakieś biuro podróży, którego personel nie zrobi "wielkich oczu" na hasło, że szukamy wyjazdu z dietą bezglutenową? A moze ktoś był już za granicą na zorganizowanym wypoczynku i zna miejsce, w którym można byłoby zarezerwować noclegi? Bedę wdzie=ęczna za wskazówki. Dopiero "raczkuję" w swiecie bezglutenowców
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Polecam wyjazd na własną rękę :)

Nie znalazłam chętnego biura podróży, które sprostałoby mojej bezglutenowej diecie + bezmleczno-bezjajecznej diecie mojej córki ;)

O ile o dania obiadowe i dodatki śniadaniowo-kolacyjne nie musimy się martwić (w opcji all in znajomi się upierają, że zawsze coś znajdę dla siebie), o tyle nie sądzę, żeby ktoś zapewniał pieczywo bg i dawał gwarancję 100% na potrawy np z grilla, że będą bezpieczne :(
Ja wolałam nie ryzykować. Może przy dużo lepszej znajomości języka kraju do którego jadę, ale na dzień dzisiejszy nie.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja też polecam wyżywienie na własną rękę. W Polsce niektóre sanatoria ewentualnie podejmą się żywienia bg, ale co do konkretów też są wątpliwości. Żadne biuro podróży nie zagwarantuje diety.
Jeśli dopiero zaczynacie dietę, to może sensownie byłoby zacząć od krótkiego wyjazdu w kraju ? Wakacje, a szczególnie wakacje zagraniczne, to najtrudniejszy czas dla bezglutenowca i dobrze podchodzić do tego wyzwania stopniowo.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Obrazek
mama bezglutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 28 lip, 2009 13:56
Lokalizacja: katowice

Post autor: mama bezglutka »

Bardzo dziekuję za odzew. Pzodrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ