sushi w Warszawie

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

sushi w Warszawie

Post autor: malawiedzma_87 »

piszcie jeśli znacie jakieś sprawdzone restauracje ;) ja wysłałam maila do kilku suszarni z zapytaniem czy da się u nich zjeść coś bezglu i czekam na odpowiedź..jak dostanę to na pewno umieszczę :)
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

niestety...do tej pory restauracje, do których pisałam nie mają w meni sushi bez glutenu..pomóżcie ;/
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

To chyba nie będzie takie proste,bo przy sushi używa się sosu sojowego a ten przeważnie nie jest bez gluteniu :(
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JanuszSk »

Wystarczy sie zaprzyjaznic z jedna wybrana restauracja. Najlepiej mala tak aby byl bezposredni dostep do kucharza i byla w miare stala obsluga, zeby nas pamietala.
Trzeba miec swoj sos w lodowce (bezglutenowy Tamari), unikac wasabi i imbiru i jesc tylko proste rzeczy, unikajac oczywiscie innych sosow. Ja tak robie i jest w porzadku. I jak wchodze to nawet nie musze nic mowic i dostaje to czego oczekuje.
Mam oczywiscie na mysli ich podstawowe sushi, innych dan, zup, salatek unikam bo tam jest wiecej podejrzanych skladnikow - marynowane warzywa, dziwne sosy.
Smacznego!
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

wszystko fajnie tylko nie napisałeś gdzie chodzisz, a myślę że wiele osób by to zaciekawiło :) myślę ze wiekszym problemem od imbiru czy wasabi jest to że używa się octu spirytusowego a nie ryżowego...z resztą...już sama nie wiem czy w końcu gluten przechodzi podczas destylacji czy nie? jak jest z octem spirytusowym? jak jest z wódkami?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

malawiedzma_87 pisze:używa się octu spirytusowego a nie ryżowego...z resztą...już sama nie wiem czy w końcu gluten przechodzi podczas destylacji czy nie? jak jest z octem spirytusowym? jak jest z wódkami?
IMHO nie przechodzi podczas destylacji. Ja pijam wódki (raczej okazjonalnie w postaci drinków niż czystą) i jem warzywa w occie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JanuszSk »

O ocet tez pytalem kucharza i wiem ze uzywa ryzowego. Co i tak nie daje 100% gwarancji bo czytalem etykiety na kilku takich butelkach octu ryzowego jak sam chcialem kupic i trzeba bylo sie nachodzic za takim co zawiera sam ocet ....

Z Magdalaena nie bede sie spieral bo nie wiem jak jest, ja uwazam odwrotnie i unikam i octu i wodki (oczywiscie zbozowej :-) )

A miejsce na sushi podam tylko prosze mi nie zjadac mojego sosu sojowego tylko przyniesc sobie swoj :-)

Sushiyao
Grzybowska 2 lok 12 - trzeba wejsc w taka alejke wglab budynku, naprzeciw duzej budowy "Grzybowska4"
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Mam prośbę:
Możemy nie wałkować w kółko tych samych tematów??? Sprawa octu, wódki i piwa jest osobistą sprawą każdego celiaka - czy wierzy w wyniki badań i zapewnienia producentów.
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

przepraszam że pytam..ale nie do końca zrozumiałam jakie są wyniki badań...o niektórych sprawach piszecie przez 10 stron i w każdym poscie jest inna opinia..dlatego pytam po raz setny o to samo..dla Ciebie może wszystko jest oczywiste..ale ja się uczę i nie chcę nic zaniedbać..dlatego jeśli to nie problem to proszę rozwiej moje wątpliwości bo ja już nie wiem jak jest z wódkami i octem..
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

malawiedzma_87 pisze:przepraszam że pytam..ale nie do końca zrozumiałam jakie są wyniki badań...o niektórych sprawach piszecie przez 10 stron i w każdym poscie jest inna opinia..dlatego pytam po raz setny o to samo..dla Ciebie może wszystko jest oczywiste..ale ja się uczę i nie chcę nic zaniedbać..dlatego jeśli to nie problem to proszę rozwiej moje wątpliwości bo ja już nie wiem jak jest z wódkami i octem..
Ale problem jest w tym, że każdy musi poczytać, zastanowić i sam zdecydować.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JanuszSk »

Tylko, ze chyba kazda opinia wyrazona na kazdym forum, takze tym, jest odzwierciedleniem wlasnej - a nie czyjejs - wiary, opinii, doswiadczen.
Jakby to bylo zabronione to kazde forum - takze to - byloby puste. Zabrakloby dozwolonych tematow.

To samo dotyczy czestotliwosci pojawiania sie pewnych temnatow - albo jest wolne forum, albo ktos sobie uzurpuje prawo do ich reglamentowania .......

A chyba powszechnie wiadomo czy naduzywanie jakiejkolwiek wladzy - malej czy duzej - jest czyms dobrym czy zlym.

Dobranoc.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

@malawiedzma_87, wątki na których dyskusje o occie trwają przez 10 stron są przeważnie stare. Gdybym chciał usunąć wszystkie wątpliwe informacje, na forum pozostałoby jakieś 30% postów, poza tym nie wiem kto ma na takie moderowanie czas. Tak niestety wyglądała historia zdobywania informacji na temat zawartości glutenu - Nasz kraj jest pod tym względem bardzo młody i zacofany, każdy na własną rękę szukał informacji i podawał je na forum. To jest jednocześnie plus i minus każdego forum, że każdy ma prawo do napisania czegoś... Dlatego też, @JanuszSk, powstały regulaminy i zasady panujące na forach (nie tylko tym, ale na 99% podobnych), więc moderowanie forum oraz napominanie użytkowników, aby czytali wszystkie informacje nie jest nadużywaniem władzy, a tylko wyegzekwowaniem przestrzegania tych zasad.
Jaki jest więc problem z octem, spirytusem i np. piwem. Otóż problem polega na tym, że opinie są rozbieżne, a teoria mija się czasem z praktyką:
- w occie spirytusowym dochodzi do fermentacji spirytusu, ale wg teoretycznych zasad wytwarzania go nie ma możliwości przedostawania się glutenu do produktu końcowego (dr Renata Podraza Sekretariat Naukowy Instytutu Chemii Organicznej PAN)
- Niestety, badania alkoholi wykazywały np. w niektórych wódkach zawartość glutenu - prawdopodobnie przedostawał się on przy destylacji, której proces był albo niedokładny, albo zmodyfikowany przez producenta w celu uzyskania swoistego smaku produktu (informacje z laboratorium CZD oraz dr Grzenda-Adamek z Krakowa)
- podobnie jest z piwem - poprzednie testy wykazywały co prawda, że jest dużo gatunków piwa, które można uznać za bezpieczne, natomiast kwestionowany jest w tym wypadku sam rodzaj testu, który podobno nie nadaje się do produktów zawierających słód jęczmienny i dodatkowo alkohol.
Tak więc, jak widać, trzeba samemu wybrać, które informacje uznaje się za wiarygodne.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Może jeszcze na dodatek lista składników, ale powinniście ją, jako użytkownicy forum, znać:
viewtopic.php?t=2781
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Jak już wszyscy producenci będą wiedzieć co to jest gluten i dlaczego szkodzi niektórym ludziom, jak już część z nich zacznie regularnie badać swoje produkty pod kątem zawartości glutenu, jak już będziemy mieć porządne prawo, które nam zagwarantuje, że producenci nie będą dodawać glutenu bez powiadamiania nas o tym na etykiecie, bo ich to będzie słono kosztować itd itd - wtedy już nie będzie trzeba przeglądać 50 stron...

Teraz niestety mało jest pewników w naszej sytuacji, nie możemy byc pewni nawet destylatów i alkoholi. Teoria bowiem wciąż mija się u nas z praktyką i nikt się tym nie przejmuje.
Dlatego tak jak pisał Rafał i Magdalaena - teraz niestety każdy musi zadecydować sam.

Żeby Was pocieszyć - na pewno będziemy rozmawiać oficjalnie z producentami, mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja będzie klarowniejsza.
Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JanuszSk »

Rafal_tata - BARDZO konkretne podsumowanie wlasnego stanu wiedzy. O to mi chodzilo (choc rozumiem ze i tak moj post zostal juz usuniety) - zeby ludzie, ktorzy wiecej czytaja ode mnie czy od przecietnego celiaka krotko sie wypowiedzieli. I potwierdzili ze jest chaos. Bo to jest chyba lepsze, niz akceptowanie wypowiedzi od - nie obrazajac nikogo na tym forum - laikow, ktorzy twierdza: tak to jest biale. A inni twierdza - nie to jest jednak czarne. A potem czyta to kilka tysiecy ludzi i nie wiec co z tym zrobic. I nawet duzo lepsze od Twojej poprzedniej wypowiedzi, ze niech kazdy sobie zdecyduje sam.
Jasne - kazdy na koniec dnia cos sobie zdecyduje. Ale ten watek i wiele wiele innych pokazuje ze jest po prostu chaos informacyjny, prawny czy jaki tam jeszcze i nalezy zalecic ostroznosc niz raczej rzucanie moneta.
ODPOWIEDZ