Floryda :)

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Floryda :)

Post autor: edyta »

Czy ktoś był na Florydzie? Co tam ewentualnie jadł?
mamuśka Mariuszka
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Ja niestety na Florydzie nie byłam, za to w zeszłe wakacje byłam w Stanach (Boston, NY, Waszyngton). Muszę powiedzieć, że nie miałam najmniejszego problemu z żywieniem. W każdym sklepie w jakim byłam znajdywałam chleb, bułki czy ciastka do zjedzenia (szukaj na dziale z mrożonkami). Inne produkty są na normalnych półkach, oznaczone z daleka Gluten Free. Nie pamiętam już teraz konkretnie jak nazywały się te sklepy. Poza tym polecam restauracje UNO (pyszna pizza bg na spodzie z mąki z grochu!), Outback Steakhouse, no i oczywiście Starbucks z Gluten Free Muffins:D. Wszędzie proś o Menu Gluten Free.
Miłego wypoczynku!
dieta od 14 października 2008r.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Dzięki za odpowiedź. To raczej będzie dwuletni pobyt z przymusu a nie wypoczynek, ale miło wiedzieć, że da się tam znaleźć coś do jedzenia :)
mamuśka Mariuszka
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

W Stanach maja osobne Supermarkety, cale bezglutenowe.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Przypomniałam sobie nazwę tych sklepów, robiłam duże zakupy bg w Whole Foods, Stop and Shop i Trader Joe’s:) Na stronie internetowej tych sklepów możesz znaleźć pełną listę bg produktów tam dostępnych.
Jeśli planujesz dłuższy pobyt to naprawdę nie przejmuj się żywieniem, wszędzie znajdziesz coś dla siebie. Nawet jak miałam ochotę na lody i poszłam do zwykłej lodziarni i zapytałam się czy mają Gluten Free to pani powiedziała, że tak. Tylko nie może mi dać w wafelku tylko w kubku bo nie ma bg wafelków :)
W takim razie owocnej pracy i dobrego życia w prawie bezglutenowym świecie :) !!
dieta od 14 października 2008r.
Cuzco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:59
Lokalizacja: Kraków

Floryda-nie tak kolorowo jak opisuja, ale calkiem przyjemnie

Post autor: Cuzco »

Spędzam trochę czasu na południu stanów.

Konkretnie w stanie Georgia, ale na Florydę dojeżdżamy w celach wypoczynkowych.
Do tej pory zauważyłem, że nie ma dużego problemu z jedzeniem, ale też nie jest tak, że podstawiają nam wszystko na tacy.

Do tej pory udało mi się ustalić co następuje:

SKLEPY:

Publix - sieć sklepów nie interesuje się żywnością bezglutenową. Możecie coś znaleść dla siebie, ale będzie to tam raczej przez przypadek.

Kroger - bodajże niemiecka sieć sklepów.
- Tutaj trochę znajdziecie. blisko wejścia możecie znaleść mały regał z chlebem bezglutenowym. Mogą to być jednak chleby naturalnie bezglutenowe jak np. ryżowe etc. Smak nie jest zły ale nie jest też zachwycający. Dostępne są ryżowe makarony.
- reszta produktów jest rozrzucona po sklepie, np lody bezglutenowe lub sorbet, lub pizza bezglutenowa (ok 5$ za taką małą ale smaczną), tamale. zdarza się, że na jogurcie lub jakimś sosie napisane jest gluten free.
- ogólnie nie spotkałem się tam np. z mąką pszenną bezglutenową, także produkty te są naturalnie bezglutenowe co dla mnie osobiście jest dużym plusem, że takie produkty są łatwo dostępne.
- Dostępne jest piwo imbirowe, bezglutenowe i bezalkoholowe, jednak raczej nie przypomina zwykłego piwa w smaku.

Sklepy ściśle bezglutenowe pewnie znajdują się w dużych miastach, w mniejszych miejscowościach, także tych turystycznych możecie mieć kłopot.

Ktoś wymienił sklep jako STOP&SHOP i inne. Co do tego pierwszego to wiem, że nie ma go na południu USA.


JEDZENIE POZA DOMEM:

Pod tym względem jest już znacznie lepiej.

Ja standardowo żywię się sałatkami z grillowaną wolowinką lub kurczakiem bez mieszanek przypraw: jest wiele sieci restauracji czy raczej fast foodow ktore je oferują i nie trudno jest takie znaleść:
należy do nich conajmniej: SUBWAY i Chick-Fil-A.

odpadają między innymi Guy Harvey's, chyba KFC, Arby's

Na Florydzie i nie tylko, można odwiedzić restauracje wyszukane na google:
Fishbone, Firefly i inne.

Trzeba jednak się też troszkę postarać, bo zdarzało mi się wejść do restauracji (Ocean Grill) i na pytanie o bezglutenowe jedzenie kelnerka robiła wielkie oczy. Mimo wszystko przygotowali wtedy standardowo krewetki na parze, więc dobrze się skończyło.

FISHBONE poznałem. Jest to raczej restauracja, która korzysta z sąsiedztwa oceanu. Na życzenie podają kartę ze znaczkami GF, gdzie około 60-80% dań okazuje się jest bezglutenowa. Analogicznie znaczki znajdują sie przy napojach alkoholowych lub przy deserach etc.
Ogólnie smakuje nieżle :)

Jeśli ktoś lubi piwo, to jest dostępne piwo bezglutenowe. Conajmniej jedna firma - BARD'S TALE sprzedaje swoje piwa na terenie Florydy. Piwa te wytwarzane są bodajże z Sorghum. Według ich strony można je znaleźć w wielu miejscach na Florydzie, trochę trudniej w Alabamie lub Georgii. Jak dotąd nie wiem jak smakuje.

//Poprawiłam nazwę piwa wg prośby autora.
Ostatnio zmieniony czw 15 lip, 2010 07:24 przez Cuzco, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ