ZAKOPANE -kwatery ,bezglutenowe jedzenie

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

ZAKOPANE -kwatery ,bezglutenowe jedzenie

Post autor: Jola-Gabrysia »

Wojciech Stoch- Michna Gubałówka 212 a Zakopane
tel 018 20-190-54 0604555553 :P .
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

ZAKOPANE -BEZGLUTENOWE JEDZONKO

Post autor: Jola-Gabrysia »

Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

sprawdzę w czasie ferii czy to prawda
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

Byłem kiedyś w Bukowinie Tatrzańskiej i tam robino dla mojego dziecka dania obiadowe w/g moich wskazówek. Było OK. Zabrałem tylko makaron i pieczywo. Oto namiary:
Popłonyk
0182077553
Przed wyjazdem wszystko ustalałem telefonicznie.
MaciekKrzysztof
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Chyba na majowy weekend uderzymy do Zakopanego. Cos sie tam zmienilo ? Jakies restauracje ? Czy ma ktos namiary gdzie jest ten sklep z półkami uginajacymi sie od zywnosci bezglutenowej, ktory widzielismy w materiale o celiakii w Polsacie ?

[ Dodano: Pon 28 Kwi, 2008 21:56 ]
Długi weekend = Zakopane. Macie jakieś nowe info gdzie dobrze zjeść bezglutenowo ? Sklepy ? Restauracje ? Bary ? Budki z hot-dogami ? Pizzerie ? Cukiernie ? Szewc, tapicer ? ... cokolwiek bezglutenowego....
didusia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 14:32
Lokalizacja: Rzeszów

Zakopane

Post autor: didusia8 »

Więcej informacji tutaj: viewtopic.php?t=2961
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

jedziemy w czwartek naskoki do Zakopanego,z jedzeniem coż,sama będę gotowac dla syna,dostęp do kuchni będzie,także poradzimy.
a jak bym coś znalazła w okolicy w tym temacie,żywienia bezglutenowego to lux,zobaczymy.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Pracuję w Zakopanem i jedynie raz zaryzykowałam wyjście na obiad do restauracji - restauracja pizzeria Adamo na Nowotarskiej 10, gdzie kelner miał jakieś pojęcie o diecie bezglutenowej i po konsultacji dostałam ryż, pierś z kurczaka z grila i surówki :). Gorzej jest z kupnem czegoś do jedzenia także polecam supermarket Alma w Nowym Targu zjazd z Zakopianki - jest tam dział z produktami bezglutenowymi. Na Krupówkach jest Kredens Krakowski, gdzie można kupić wędlinkę i w Tesco przy Dworcu znalazłam chrupki kukurydziane -orzechowe Chip chrup z napisem bez glutenu :)
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Niedawno wróciliśmy z mężem z Zakopanego i powiem Wam że znalazłam restauracje , oczywiście w ostatnim dniu, na Krupówkach na przeciwko Banku PKO o nazwie "Dobra Nasza Kasza". Jadłam przepyszna kaszę gryczaną z marchewką z jabłkiem. Wiem że to nie pełny obiad ale zawsze to lepsze niż nic. Były tez inne dodatki do kaszy z cukinia czy imbirem. Powiem że warto spróbować a ceny bardzo korzystne.
Iza_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 08 lut, 2009 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iza_ »

Ja polecam "Obiady Domowe" w Poroninie ul. Piłsudskiego 106. Pani Maria Orawiec regularnie przygotowuje mi obiady, wszystko domowej roboty. tel. kontaktowy (018) 207-41-34, lub tel. komórkowy (0602) 741-346 (ja jako bezglutek uprzedzam Panią Orawiec, że chciałabym skorzystać z jej obiadów)
Obiad składa się z kompotu, pierwszego i drugiego dania i często z deseru
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Moja córka była w ferie w ośrodku Limba w Poroninie. Porozmawiałam z kucharzem, zostawiłam kilka rzeczy. Codziennie osobno gotowano dla niej obiad. Śniadania i kolacje ze szwedzkim stołem. Zabierała chleb i zawsze coś mogła dla siebie wybrać.
tusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 23 paź, 2012 14:18
Lokalizacja: Podhale

miejsca dla bezglutenowców

Post autor: tusia »

Witam,
jestem nowa na forum, ale mogę pomóc w kwestii miejsc gdzie robić zakupy, gdzie zjeść, itp.
sama przetestowałam, gdyż dwa lata mieszkałam w Zakopanem, a teraz w Nowym Targu.
Jeśli chodzi o jedzenie, to naprawdę nie jest trudno cokolwiek znależc, są restauracje np. na Krupówkach gdzie głównie podawane są ryby, poza tym właściciele pensjonatów są bardzo otwarci na turystów i przygotują jedzonko według wskazówek. Polecam przede wszystkim pensjonat i restaurację w Białce Tatrzańskiej "U Toporów". Szefową kuchni jest tam moja mama, bardzo dobrze zorientowana w temacie "bezglutenowym", gdyż również dla mnie w domu przygotowuje jedzonko, poza tym zna również dietę niskobłonnikową gdyż choruję również na wrzodziejące jelito grube. Co prawda nie jest to restauracja bezglutenowa, ale po dostarczeniu własnej mąki, makaronu lub pieczywa potrafi przygotować naprawdę smaczny posiłek. Poza tym osoby na diecie bezglutenowej są częstymi gośćmi w pensjonacie i są dla nich przygotowywane osobne posiłki.
W Zakopanem otwarli parę miesięcy temu sklep z żywnością bezglutenową, asortyment niestety nie zachwyca, ale zawsze coś :)
Polecam robić zakupy w Nowym Targu w " Le Clerc", "Alma" są tam działy dla bezglutenowców.
To wszystko co mi w tej chwili przychodzi do głowy, w razie czego służę pomocą
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

GEOVITA Zakopane

Post autor: KLAW »

Drodzy Forumowicze,
Chciałabym opisać Wam swój pobyt w hotelu Geovita w Zakopanem i przestrzec przed pobytem w tym hotelu osoby na diecie bezglutenowej. Mój syn jest bezglutenowcem i chciałam aby miała normalne wakacje.
Pobyt w hotelu rezerwowałam już w lutym 2013r. i oczywiście otrzymałam zapewnienie, że jest możliwość zapewnienia diety bezglutenowej. Tydzień przed przyjazdem jeszcze potwierdzałam przyjazd i przypominałam o diecie bezglutenowej. W dniu przyjazdu oczywiście syn otrzymał gotowane suche mięso, ale pomijam to. Pani Kucharka zapytała mnie czy do rosołu można Synowi zrobić kluseczki, gdy zapytałam z czego będą te kluseczki, odpowiedziała, że z mąki i jajka. Drążąc temat dalej zapytałam z jakiej mąki i otrzymałam odpowiedź, że ze zwykłej mąki. byłam przerażona!!!!
Kilka dni później podeszła do mnie Pani Szef Kuchni i zapytała dlaczego syn nie je wędliny, którą mu proponowali, poprosiłam, aby przyniosła opakowanie od tej wędliny i o zgrozo, w składzie znalazłam MĄKA PSZENNA (GLUTEN)!!!!!
Ostrzegam wszystkich, przed pobytem w tym hotelu. Oczywiście były tez miła akcenty, ale na diecie bezglutenowej to Oni niestety się nie znają!!!!
Awatar użytkownika
Debejki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:58
Lokalizacja: Kraków

Do Klaw

Post autor: Debejki »

Toż to bardzo, żle świadczy o poziomie, jeśli w całej kadrze nie znajdzie się nawet jedna osoba, która wie co to jest gluten. Totalny brak wykształcenia i brak profesjonalizmu.

Chyba zanim się komukolwiek w Polsce uwierzy na słowo (nie mówiąc o tych którzy mają poparcie stowarzyszenia) to po twierdzącej odpowiedzi na pytanie czy możliwa jest dieta bezglutenowa, należałoby poprosić o kontakt z kuchnią i pracowników odpytać.
Awatar użytkownika
NaTatrzańskiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 14:45

Re: ZAKOPANE -kwatery ,bezglutenowe jedzenie

Post autor: NaTatrzańskiej »

Bezglutenowców zapraszam do Poronina NaTatrzańską :)

Byłam ponad rok na diecie bezglutenowej, teraz już nie jestem, ale mam juz doświadczenie jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków bezglutenowych. Chętnie wymienię się również doświadczeniami i przepisami, których mam sporo :)
ODPOWIEDZ