Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Sheep pisze: Kiepska opinia tyczy się głównie złego traktowania pracowników, wymuszonego zapewne też presją niskich cen.
Nie wydaje mi się, żeby Biedronka traktowała swoich pracowników gorzej niż inne sklepy podobnej wielkości.
Rafal_tata pisze:Można oczywiście czytać etykiety, ale 100 procentową pewność uzyskasz dopiero po rozmowie z technologiem producenta.
Jesteś strasznym optymistą ;-) Po pierwsze główny technolog może kłamać.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Pamiętam, jak Sheep nieraz pisała, że takie myślenie to najkrótsza droga do paranoi- całkowicie się z tym zgadzam. Jeżeli zaczniemy wszystko i wszystkich podejrzewać, zastanawiać się wiecznie kto kłamie a kto nie to zwariujemy. Można jeszcze nic nie jeść, albo żywic się eko-produktami w szokujących cenach. To kwestia indywidualnego wyboru. Ja nie chcę nikogo krytykować, ale jeżeli zaczniemy tak analizować każdy produkt, który niby nic złego w sobie nie ma, ale: może być gorszej jakości/ktoś mógł tam coś wcisnąć i nie powiedzieć/ zanieczyszczony,a nie napisali itp., to w zasadzie nic, co jest na rynku, się dla nas nie nadaje. Znam takie przypadki, ale to już skrajność. Oczywiście, najlepiej by było kopic sobie farmę z krowami, kozami i drobiem i samemu produkować dla siebie szynki, kiełbasy czy ser- marzę o tym, ale jestem realistką :) Może za 20 lat? Na razie jestem zdana na producentów, którym siłą rzeczy muszę zaufać, jeżeli ni chcę umrzeć z głodu. Amen.
Ostatnio zmieniony śr 03 mar, 2010 09:45 przez Lolypop, łącznie zmieniany 1 raz.
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Magdalaena pisze:
Sheep pisze: Kiepska opinia tyczy się głównie złego traktowania pracowników, wymuszonego zapewne też presją niskich cen.
Nie wydaje mi się, żeby Biedronka traktowała swoich pracowników gorzej niż inne sklepy podobnej wielkości.
A jednak... piszą o tym nawet w Wikipedii...
Można oczywiście czytać etykiety, ale 100 procentową pewność uzyskasz dopiero po rozmowie z technologiem producenta.
Jesteś strasznym optymistą ;-) Po pierwsze główny technolog może kłamać.
Przesadzasz, ale pewnie wiesz o tym :) Główny technolog nie może kłamać, może ewentualnie się pomylić, ale chyba tylko w trakcie rozmowy tel. Jeśli da Ci coś na piśmie, lub podpisze się w mailu to już jest grubsza sprawa...
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Rafal_tata pisze:
Magdalaena pisze:
Sheep pisze:.
Nie wydaje mi się, żeby Biedronka traktowała swoich pracowników gorzej niż inne sklepy podobnej wielkości.
A jednak... piszą o tym nawet w Wikipedii...

Noo, a nie pamiętacie, że to wlaśnie o Biedronce napisano dziesiątki artykułów gdzieś tak na początku tego wieku? Śmieszne stawki godzinowe, niepłacenie za nadgodziny, brak przerw, nieprzestrzeganie przepisów BHP (kobiety w ciąży dźwigające ciężary) itd?
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Tak, pamiętam, były tego typu jakieś burze w Biedronce, tylko nie jestem pewien, czy to zaważyło w jakiś sposób na produkty?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Pewnie, że nie, ale Konspol można poszukać gdzie indziej - dlaczego mam popierać takiego wrednego kapitalistę :diabelek:
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Rafal_tata pisze:Konspol można poszukać gdzie indziej
Nie każdy mieszka w dużym mieście i niestety Ci, którzy mają być może zdrowsze powietrze mają dużo większe problemy z dotarciem do dobrych wędlin w sklepach .
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Cecylio, myślę, że ci, którzy mieszkają poza miastem, mogą znaleźć wędliny jeszcze lepsze niż Konspolowe:)
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Przypomniało mi się jeszcze coś..., ale to może prowadzić do zejścia z tematu :>

Na prowincji czasami zdarza się spotkać jakieś dobre wędliny, czy inne frykasy bez glutenu :P
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

tomaszswiatek pisze: Na prowincji czasami zdarza się spotkać jakieś dobre wędliny, czy inne frykasy bez glutenu :P
Szynka wyprodukowana przez moich sąsiadów z działki na własny użytek. Niemal 100% mięsa, trochę soli peklującej i tyle. W mieście mogę mieć Biedronkę na każdym kroku, i pięć innych sieci, w nich wędliny kilkudziesięciu producentów, a takiej pewności, jak w kwestii szynki z prowincji nie mam nigdzie:)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Magdalaena pisze:Nie wydaje mi się, żeby Biedronka traktowała swoich pracowników gorzej niż inne sklepy podobnej wielkości.
martini pisze:Noo, a nie pamiętacie, że to wlaśnie o Biedronce napisano dziesiątki artykułów gdzieś tak na początku tego wieku? Śmieszne stawki godzinowe, niepłacenie za nadgodziny, brak przerw, nieprzestrzeganie przepisów BHP (kobiety w ciąży dźwigające ciężary) itd?
Ale ja nie mówię, że w Biedronce dobrze traktują pracowników. Ja uważam, że inne sieci handlowe robią dokładnie to samo. Mali przedsiębiorcy takoż.

A gdzieś muszę robić zakupy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Magdalaena pisze:Ale ja nie mówię, że w Biedronce dobrze traktują pracowników. Ja uważam, że inne sieci handlowe robią dokładnie to samo. Mali przedsiębiorcy takoż.

A gdzieś muszę robić zakupy.
A ja myślę, że mali przedsiębiory trochę bardziej boją się PIPu niż prezes - na przykład - Tesco, które ma w Polsce 328 sklepów (sprawdziłam na stronie) :) .
Ostatnio zmieniony śr 03 mar, 2010 22:29 przez martini, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

martini pisze:
Magdalaena pisze:Ale ja nie mówię, że w Biedronce dobrze traktują pracowników. Ja uważam, że inne sieci handlowe robią dokładnie to samo. Mali przedsiębiorcy takoż.

A gdzieś muszę robić zakupy.
A ja myślę, że mali przedsiębiory trochę bardziej boją się PIPu niż prezes - na przykład - Tesco, które ma w Polsce 328 sklepów (sprawdziłam na stronie) :) .
Nie. Duża sieć musi zachować przynajmniej pozory legalności, ewidencji czasu pracy itp., a w małym sklepie jest wolna amerykanka.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Musimy się wszyscy głęboko zastanowić, o co nam właściwie chodzi? Z jednej strony są zachwyty jak to w Anglii w marketach i supermarketach jest mnóstwo bezglutenowego towaru, a z drugiej strony zamiast się cieszyć, że i u nas coś drgnęło zaczynany, według mnie wydumaną dyskusję.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Myślę, że Biedronka wciąż ma w oczach Polaków piętno tandety- niesłusznie zresztą, bo przez ostatnie lata ten sklep zmienił się o 360 stopni. Są towary najtańsze z najtańszych, mocno ryzykowne ... Ale nie przesadzajmy- jest też towar standardowy- jak ze zwykłych sklepów. Może niektórym nie podoba się logo i nazwa sklepu? :P Bo niektórzy moi znajomi uważają, że kupowanie w Biedronce jest...kiczowate! :zdziw: Czego ja oczywiście nie rozumiem...
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
ODPOWIEDZ