Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

lara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 21:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: lara »

Witam Wszystkich serdecznie! Niedawno wykryto u mnie celiakię, mam 22 lata. Do tej pory zajadałam się drażami orzechowymi i mlecznymi z biedronki, ale teraz muszę zrezygnować z tych pierwszych, ponieważ mają w składzie syrop z pszenicy. Myślę sobie, że skoro na drugich- mlecznych nie widnieje na etykiecie, że syrop jest z pszenicy, to można je jeść. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Napisz do nich z zapytaniem. Jesli będziemy im się naprzykrzać i pytać, to może zauważą potrzebę (naszą) i postarają się o znaczek przekreślony kłos na etykiecie? Piszmy i pytajmy gdzie się da.
lara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 21:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: lara »

Właśnie napisałam, zobaczymy czy odpowiedzą
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Ostatnio spotkałam w Biedronce konserwy rybne firmy Appel - takie same jakie posiada w swojej internetowej ofercie Bezgluten. Co prawda te z Bezglutenu są oznaczone dodatkowo naklejką "produkt bezglutenowy" - ale podejrzewam, że te badania prowadzone są raczej wybiórczo - bo nikt chyba nie sprawdza każdej puszki z osobna?
Jak sądzicie, można skusić się na te biedronkowe konserwy, bez naklejki? (Dodam,że na jednych i drugich widnieje napis Gluten- und Laktosefrei). Taka puszeczka dobra rzecz, szczególnie na wakacyjne wyjazdy, a jakby nie patrzeć, kupując tę samą konserwę w Biedronce zamiast Bezglutenie, oszczędzamy ok 3zł na puszce.
Zdrowe i bezpieczne jedzonko to oczywiście rzecz bezcenna, ale jeśli nie widać różnicy, po co przepłacać? :)
Na diecie od 25.06.2008r.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

estelle00 pisze:Dodam,że na jednych i drugich widnieje napis Gluten- und Laktosefrei
Dla mnie to by było decydujące - producent pisze, czego w produkcie nie ma - więc tylko brać i spożywać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja kupuję w Biedronce naprawdę dużo rzeczy - przede wszystkim nabiał (serki z Piątnicy pod marką Delikate), wędliny - w tym tę nową bezglutenową polędwicę, ogórki kiszone ...
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Tanio może i jest, nie przeczę, bo nie zaglądam :)
Bardziej odstraszają mnie takie rzeczy, o których bywa głośno:
http://www.portalspozywczy.pl/handel/wi ... 15447.html
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Biedronka żyje własną atmosferą. :kosci:
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

Magdalaena pisze:Ja kupuję w Biedronce naprawdę dużo rzeczy - przede wszystkim nabiał (serki z Piątnicy pod marką Delikate), wędliny - w tym tę nową bezglutenową polędwicę, ogórki kiszone ...
Napisz proszę co kupujesz w Biedronce, nigdy nie myslalam ze cos tam znajde dla dziecka z alergia na gluten.
Bede bardzo wdzieczna.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

papisten69 pisze:
Magdalaena pisze:Ja kupuję w Biedronce naprawdę dużo rzeczy - przede wszystkim nabiał (serki z Piątnicy pod marką Delikate), wędliny - w tym tę nową bezglutenową polędwicę, ogórki kiszone ...
Napisz proszę co kupujesz w Biedronce, nigdy nie myslalam ze cos tam znajde dla dziecka z alergia na gluten.
Bede bardzo wdzieczna.
- warzywa i owoce - bezglutenowe jak wszędzie, kupuję jak wyglądają ładnie i są w dobrej cenie np. umytą sałatę, pomidorki koktajlowe
- mleko Prawdziwe 0,5 % (naturalnie bg), śmietanka do kawy Eliza
- ser wiejski i serek do smarowania w takim niby kubeczku, produkowany przez Piątnicę
- sery w plastrach - szczególnie Beniamin wędzony
- czasami śliwki suszone
- wędliny : kumpiak, szynkę szwarcwaldzką (?), polędwicę z kurczaka z przekreślonym kłosem
- mięso - np. pierś w kurczaka
- czasami mrożonki, ale mieszankę chińską mają słabą (tj. mało "chińskich" warzyw)
- styropian Good Food

Ja po prostu przyjmuję, że jeśli producent nie podał informacji o glutenie na opakowaniu, to produkt jest bezpieczny. Dlatego rezygnuję z wędlin paczkowanych, które mają adnotację o glutenie.

W Biedronce lubię to, że wędliny i sery są paczkowane (więc nie muszę się zastanawiać, co było wcześniej krojone), określone produkty zawsze są dostępne i co więcej wszystkie Biedronki w kraju mają ten sam asortyment i układ sklepu, więc na wakacjach od razu kupuję to co znam i nie muszę spędzać pół godziny czytając opakowania.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

A te wedliny to jakiej firmy? Moj Kuba ma alergie na gluten, teraz jeszcze bardziej zaostrzam mu diete i makarony i chleby bez skrobii modyfikowanej bezglutenowej, staram sie sama piec. Wedliny Konspol (maly wybor w marketach), serdelki drobiowe ktore maja certyfikat ze sa bezglutenowe (Spizarnia Marcina w CH Land, metro Słuzew) i taka wedlina pakowana z misiem dla dzieci Indykpol, w Almie. Staram sie piec mieso ale nie zawsze jest czas .... .
Jesli chodzi o mieszanki warzywne mrozonki to gdzies wyczytalam ze jest dodawany gluten zeby sie nie sklejaly.
Pewnie popadam w lekka paranoje, ale wydawalo mi sie ze przestrzegam bardzo skrupulatnie diety a efekty marne, o czym dowiedzialam sie na ostatniej wizycie u lekarki. Oznacza to, ze za dużo "przemycam" śladowych ilości w jedzeniu, więc zaostrzyłam jeszcze bardziej dietę. Ostatnio próbuję zgłębic wiedzę nt. leków w czasie infekcji i preparatów witaminowych. Nie wszystko jest na liście leków bg umieszczonej na forum. Dzwonię to producentów i po raz kolejny sprawdzam iformacje (Mlekovita, Magda - jogurty prebiotyczne, Hochland etc.) Każda konkretna informacja jest dla mnie bardzo cenna.
Dziękuję.
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

Ostatnio w Biedronce niedaleko Belgradzkiej w Warszawie kupiłam ser Harnas Mlekovity polecany przez producenta jako ser do wypieku sernikow. A szukałam w wielu miejscach. Przy bazarku Na Dolku (Natolin) jest sklep "Swiat Wedlin" i wbrew pozorom ze wzgledu na nazwe jest to sklep patronacki Mlekovity, ale wybor taki sobie. Twierdzą że wędliny, które sprzedają są bezglutenowe i mają odpowiednie atesty. W sobotę mają mi je pokazać. Zdam relację.
Luiza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 04 kwie, 2010 21:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Luiza »

a ja powiedziałam Pani w Konsopolu co myśle na temat dużych opakowań tekturowych z przekreślonym kłosem a w środku wędlina,która jest ofoliowana z napisem może zawierać gluten, pani zapewniała, że tylko Biedronce dostały się partie towaru z błędnie oznakowaną folią <:>>
Theo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 24 lip, 2010 22:37
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Theo »

Są jeszcze te wędliny w Biedronce, bo nie mogę ich znaleźć.
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Theo pisze:Są jeszcze te wędliny w Biedronce, bo nie mogę ich znaleźć.
Za to w Intermarche są ale spotkałem te surowe wędliny jedynie ... a w Biedronce w mieście Łodzi to w nie każdej są już ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
ODPOWIEDZ