Chorwacja

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Chorwacja

Post autor: magdusia »

Jade w tym roku do Chorwacji a dokladniej: Korcula;Lumbarda.
To moje pierwsze zagraniczne wakacje na dietce bg,macie jakies doswiadczenia z tym miejscem (np.restauracje,sklepy itp.)???
Ostatnio zmieniony wt 09 mar, 2010 22:23 przez magdusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Już cztery razy byliśmy w Chorwacji, a na samej Korczuli - dwa razy. Niestety, nie natknęłam się nigdy na sklep z żywnością bezglutenową (w supermarketach, też nie). Jak poszukasz, to znajdziesz ryżowe krążki (ale nie wszędzie). My zawsze zabieraliśmy makarony, chleby i mąkę bg. Na co dzień, sami gotujemy, ale zdarzyło nam się jeść parę razy w restauracji. Tak jak wszędzie zamawialiśmy: mięso, ryby lub owoce morza z grilla, risotta, frytki, sałatki. Oni dużo grillują, więc jest co jeść. Sałatki doprawiają prawie zawsze oliwą i octem, ale zdarza się że posypią grzankami. Polecam sałatkę z ośmiornicy :P . Pycha.
Na smażone trzeba uważać, bo czasem jest w panierce czasem nie - a trudno się dogadać.
Zupy rybne często to najczęściej taki rosół rybny z kawałkami ryby - bez zagęszczacza w postaci makaronu - ale jednak trzeba się dopytać.
Praktycznie w każdej "budce" z lodami, mają pudełeczka (oprócz glutenowych wafelków). Ale moja bezglutenowa córka, natrafiła kiedyś na połamane wafelki w swojej porcji lodów w pudełeczku...
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź.
Jednym słowem trzeba wziąć ze sobą kupę jedzonka bg.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
ODPOWIEDZ