Gdansk restauracja z bezglutenowym jedzeniem

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bettan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 12 sie, 2006 12:22
Lokalizacja: hiszpania

Gdansk restauracja z bezglutenowym jedzeniem

Post autor: bettan »

W Gdansku na ul.Dlugie Ogrody 8 restauracja "Kuchnia Polska"serwuje bezglutenowe jedzonko.
Narazie nie maja jeszcze bezglutenowego pieczywa czy pizzy ale obiecali,ze zaczna w niedlugim czasie serwowac.
mozna zjesc z zup Polewke Gdanska (cos w rodzaju gulaszowej)lub pomidorowa,ktora na pewno nie jest zageszczana.
Ja jadlam polewke i piers z kurczaka smazona z bananami-pycha.Ceny sa przystepne pomidorowa 7zl. polewka 8zl. a kurczak z bananami 18zl.
W menu mozna wybrac duzo wiecej no i najwazniejsze,ze kucharz wie o co chodzi jezeli chodzi o diete bezglutenowa.
Pozdrawiam wszystkich
bettan
aisza2266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 sty, 2010 22:49
Lokalizacja: ŁOWICZ

Post autor: aisza2266 »

To fajnie jak pojadę na wakacje do Gdańska, przynajmniej będę mogła jak normalny człowiek iść na miasto i zjeść coś :)
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Ja byłam w trakcie długiego weekendu w Wiśle. Chciałm bardzo pochwalić karczmę Wiślanka na ulicy Stalmacha 1. Nie serwują tam jedzenia bezglutenowego, ale kiedy wybrałam sobie z meni filet z kurczaka panierowany w płatkach migdałowych( po przedstawieniu pani kelnerce mojego problemu z glutenem) to okazało się, że jest on wcześniej oprószony mąką i pani sama załtwiła z kucharzem małą modyfikację potrawy. A na drugi dzień udało się zamówić rybę gotowaną(której wogóle nie było w meni). Na prawdę jestem pod wrażeniem profesjonalnej i nad wyraz życzliwej obsługi :) tego lokalu. Polecam :) No i widać jak się chce to można :>
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Gdańsk Długie Ogrody 8 - brak bezglutenowego jedzenia

Post autor: rafjas »

Witam,

Przy okazji pobytu nad morzem (7.07.2010r.) zawitałem do Gdańska a tam do Restauracji Kuchnia Polska ul. Długie Ogrody 8

Zostałem poinformowany, że bezglutenowe jedzenie mogą przygotować np. jak obsługują zorganizowane wycieczki po wcześniejszym zamówieniu.

W bieżącym menu brak potraw bezglutenowych !

Musieliśmy się obejść smakiem :-(

Pozdrawiam
rafjas
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Potwierdzam, niestety...
Przygotowują tylko dla dużych grup, nie chcą się "bawić" z pojedynczymi osobami.
Obrazek
ODPOWIEDZ