Wrocław - Obiadomek

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Witam :) Chciałam również podzielić się z Wami swoją przygodą w Obiadomku. Wygrałam bon i chciałam go wykorzystać. Niestety, gdy wkroczyłam do baru, pani zza lady powiedziała, że nic o żadnych bonach nie wie. Na szczęście inna to usłyszała i powiedziała, że tak, że są takie bony, ale szefowa o nich nie mówiła. Nawet swojego całego personelu nie poinformowała, tylko wybrane dziewczyny.
Ale mniejsza o to, mogło jednej czy dwóch dziewczyn nie być przy tej rozmowie. Jak się zapytałam, co w takim razie może mi Pani zaproponować, powiedziała, że każde bezglutenowe jedzenie trzeba zamawiać z wyprzedzeniem. Zakładam, że szefowa robi bg dania, a dziewczyny je tylko sprzedają, bez wiedzy o co chodzi.
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

W związku z tym, że Wrocław był na mojej urlopowej trasie tylko przejazdem, chciałabym oddać kupon, ponieważ do końca roku na pewno już się nie pojawię. Jeśli ktoś chce otrzymać kupon o wartości 50 zł (wygrany na naszym Expo), niech napisze mi PW, to pierwszej osobie wyślę listem :)
Pozdrawiam.
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

Witam,

Doszły mnie niepokojące słuchy od znajomego kucharza, że Obiadomek (konkretnie kucharze) nie stosuje się do ogólnych zasad diety bezglutenowej w potrawach tam przygotowywanych. Na używaniu mąki bezglutenowej się kończy, reszta produktów jak np. przyprawy zwykłe są używane bez przerwy, a ich wiedza na temat DB ogranicza się do: "coś takiego jest".
Kilka razy zamawiałem tam jedzenie, jako, że nie mam objawów, trudno mi stwierdzić, czy moje obawy są słuszne czy nie, ale pamiętam jak raz chciałem zamówić zupę BG, i był tylko rosół i Pani od razu chciała mi podać z makaronem, więc zapytałem co to za makaron, a Pani, że zwykły i pytanie do mnie: "czy to nie może być?". Uznałem to jako pierwszy i ostatni błąd.
Obiadomek figuruje jako "Menu bez glutenu". Proponuje sprawdzić go jeszcze raz!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Na pewno się tym zajmiemy. A w przyszłości, najlepiej napisać od razu do nas do Stowarzyszenia. Tak będzie szybciej, bo nie codziennie zaglądamy na forum.
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Kontaktowałyśmy się z właścicielką z Obiadomku, powtórzyłyśmy zarzuty Michela. Pani poczuła się dotknięta, ponieważ jak mówi, robi to z zamiłowania i bardzo się stara dopilnować, aby wszystko co wychodzi z jej kuchni było bezpieczne dla osób na diecie. Jak mówi, w sytuacjach wątpliwych osobiście dzwoni do producentów i dopytuje. Gdy na przykład komuś bardzo zależy i bardzo ją prosi o pierogi, to jak mówi, w środku dnia zamyka całą produkcję w kuchni, na czas lepienia pierogów bezglutenowych. Ma stałych klientów, z dużą wrażliwością na gluten, którzy nie zgłaszali nigdy dolegliwości po daniach z jej kuchni.

Wspólnie ustaliłyśmy, że aby formalnościom stało się zadość, powtórzymy szkolenie dla pań gotujących (bo cała obsada kuchni to kobiety - żadnego kucharza tu nie ma).
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

Super, o to mi chodziło, myślę że to definitywnie zamknie sprawę potencjalnych zarzutów.
Lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić jeszcze raz niż późnej cierpieć.

Dziekuję za szybka akcję.
Pozdrawiam,
Wierzba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 03 sie, 2011 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wierzba »

Zamówiłam sobie kolejną porcję pierożków z Obiadomku, cały kilogram, ale tym razem z serem. Pyszności!! Lepsze to tylko moja babcia robi, ale już ich jeść nie mogę... Muszę zrobić miejsce w zamrażarce.

Muszę powiedzie, że byłam bardzo mile zaskoczona. Gdy zadzwoniłam dostałam wyczerpujące informacje, na temat z czego są pierożki i z jakim farszem dostępne. Pełen profesjonalizm i znajomość tematu.
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Przypominam się :) Mam do oddania zupełnie za darmo bon o wartości 50 zł do Obiadomku, który wygrałam na Expo. Będąc tam przejazdem nie mieli nic bezglutenowego, tylko na zamówienie, więc bon nie został wykorzystany :(
Proszę o wiadomość PW, wyślę pocztą :)
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Już oddane :)
wronka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 14 paź, 2013 11:28
Lokalizacja: Kędzierzyn

Post autor: wronka »

Byłam tam na obiedzie podczas wizyty we Wrocławiu i rzzeczywiście bardzo kompetentna obsługa i jedzenie smaczne
ODPOWIEDZ