LIDL

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Re: LIDL

Post autor: mJULKA »

Miałam napisać o lizakach z lidla ,które wg mnie są bezpieczne.
Są to lizaki wyprodukowane w Niemczech ,nazwa Emotionali(to chyba nazwa firmy) a lizaki nazywają się Assorted Fruit Lollipops.Jest smak coli i wieloowocowe. Mam akurat owocowe więc podam skład:cukier,syrop glukozowy,regulator kwasowości:kwas cytrynowy,kwas mlekowy,koncentrat soków owocowych 1,2% z jabłek,pomarańczy,limetki,cytryny,wiśni,czarnej porzeczki,jeżyn,malin;naturalny aromat,regulator kwasowości:mleczan sodu;ekstrakty roślinne(kurkuma,papryka,krokosz bawarski),barwniki:dwutlenek tytanu,karminy,kompleksy miedziowe chlorofilin,węgiel roślinny,ekstrakty owocowe i roślinne(marchew,rzodkiew).Może zawierać śladowe ilości mleka.
W torebce jest 14sztuk i kosztują ok.7zł.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Zastanawiam się, czy można jeść pasztety Pikok. Akurat nie mam składu, żeby przytoczyć, ale jak czytałam, to nie było w nim glutenu i nic takiego, co by na niego wskazywało. Tym bardziej, że na wędlinach Pikok jest często napis o śladowych ilościach, a na pasztetach nie ma. Nie wiem, czy na wszystkich smakach, ale chyba na farmerskim nic nie było
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Re: LIDL

Post autor: pentlik »

Spożywa ktoś wymienione wyżej lizaki Emotionali Assorted Fruit Lollipop które są dostępne w Lidlu??:)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Akurat mam pod ręką skład pasztetu wieprzowego z pieczonym mięsem: mięso wieprzowe (30%), tłuszcz wieprzowy, wątroba wieprzowa (20%), rosół wieprzowy (woda, mięso wieprzowe), woda, sól, skrobia ziemniaczana, skrobia z manioku, cebula prażona (cebula, olej słonecznikowy), kminek, aromaty, ekstrakty przypraw, suszona cebula, glukoza, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, substancja konserwująca: azotyn sodu. Może zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych i innych orzechów. Producent: Alimpex-maso, Czechy

Moim zdaniem skład jest czysty od glutenu. Wydaje mi się, że skoro napisali o tych orzechach, to jakby np w aromatach był gluten, to też by go umieścili w śladowych ilościach. Mam nadzieję, że to nie jest tylko moje nabożne życzenie. Jeżeli ktoś uważa inaczej, to proszę pisać

Zauważyłam to, że zarówno marka Pikok z Lidla, jak i np Kraina Wędlin z Biedronki, nie jest przypisana do jednego producenta. Różne firmy produkują różne produkty pod wspólną marką własną
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: LIDL

Post autor: idealna81 »

Anula80 pisze:Akurat mam pod ręką skład pasztetu wieprzowego z pieczonym mięsem: mięso wieprzowe (30%), tłuszcz wieprzowy, wątroba wieprzowa (20%), rosół wieprzowy (woda, mięso wieprzowe), woda, sól, skrobia ziemniaczana, skrobia z manioku, cebula prażona (cebula, olej słonecznikowy), kminek, aromaty, ekstrakty przypraw, suszona cebula, glukoza, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, substancja konserwująca: azotyn sodu. Może zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych i innych orzechów. Producent: Alimpex-maso, Czechy

Moim zdaniem skład jest czysty od glutenu. Wydaje mi się, że skoro napisali o tych orzechach, to jakby np w aromatach był gluten, to też by go umieścili w śladowych ilościach. Mam nadzieję, że to nie jest tylko moje nabożne życzenie. Jeżeli ktoś uważa inaczej, to proszę pisać

Zauważyłam to, że zarówno marka Pikok z Lidla, jak i np Kraina Wędlin z Biedronki, nie jest przypisana do jednego producenta. Różne firmy produkują różne produkty pod wspólną marką własną
Też tak uważam ,aczkolwiek nie jestem pewna i chciałabym aby ktoś bardziej ode mnie doświadczony wypowiedział się na temat tego paszczetu. Mam prośbę ,możesz umieścić zdjęcie tego pasztetu ???
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: LIDL

Post autor: pawel879 »

Cześć

Czy kupuje ktoś łososia wędzonego z lidla "stremel-lachs" niebieskie opakowanie - w składzie: łosoś i sól. Raczej nic podejrzanego tam nie ma.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: LIDL

Post autor: Leeloo »

brzmi ok, ale jeszcze nie próbowałam
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: LIDL

Post autor: idealna81 »

pawel879 pisze:Cześć

Czy kupuje ktoś łososia wędzonego z lidla "stremel-lachs" niebieskie opakowanie - w składzie: łosoś i sól. Raczej nic podejrzanego tam nie ma.
O tym mówisz ....???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Jadłam go i nic mi nie było. Bardzo dobry
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: LIDL

Post autor: Reah »

Dość często kupuję łososie w lidlu i również nie miałam problemów po ich zjedzeniu.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: LIDL

Post autor: idealna81 »

Ja osobiście, w Lidlu nie miałam okazji kupić łososia,ponieważ rzadko robię tam zakupy. Nie omieszkam zwrócić uwagę jak będę w Lidlu również i na łososia i go zakupic. Bardzo dziękuje wszystkim za cenne informacje.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re:

Post autor: idealna81 »

Leeloo pisze:Czy ktos z Was próbował moze pesto z lidla? Sa 2 smaki- pomidorowe i bazyliowe. Sklad wyglada ok, chociaz szkoda, że ma mleko :039:

Ja w ogóle nie próbowałam,ale chętnie spróbuje. Czy o te pesto chodzi ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Katt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: LIDL

Post autor: Katt »

Wędzonego łososia też regularnie kupuję i jest ok :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: LIDL

Post autor: Leeloo »

tak dokładnie o to :)

w składzie oprócz przeklętej laktozy chyba nie ma nic groźnego..?
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: LIDL

Post autor: Adrian »

Czy w Lidlu jest piwo bezglutenowe :?:
ODPOWIEDZ