Końskie - miasto w świętokrzyskim

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Końskie - miasto w świętokrzyskim

Post autor: BeataS »

Jeżdżę czasem do Sielpi - to wieś w pobliżu Końskich. Brakło mi zapasów więc pognałam do miasta na zakupy. Udałam się do starych od lat sprawdzonych sklepów, z myślą, że wszystko będzie OK. Do niedawna /XII 2010/ kupowałam na oko co ładnie wyglądało, tera już nie! Stoję w kolejce przy stoisku z wędlinami i pytam Panią czy może mi udostępnić skład wędlin bo mam alergię. A Pani "coooo?" Więc powtarzam prośbę, a Pani mi na to że są wszystkie zdrowe wędlinki swojskie samo mięsko i nic więcej, a karteczek żadnych ona nie ma bo wędlinami handluje ha ha ha". Uciekłam!
Poszłam do dużego sklepu w wędlinami od WOY'a i tam pyatm również, a Pani mi na to - jak to z czego składa się kiełbasa - mięsko i przyprawy! jaka ze mnie gospodyni skoro nie znam się na tym! - Rozwaliła mnie!! Proszę, żeby nie robiła tak wielkich oczu ze zdziwienia tylko dała skład - a ona na to mnie nikt nie dał to sama nie mam co dać, a kiłbasa jak kiełbasa do wszytskiego dobra to ile Pani podać?" Uciekłam!
Jeśli ktoś wie czy jest sens zgłaszać takie cuda do sanepidu, czy nie to proszę o info
Do WoY pisałam, ale milczą - nie mają czym się pochwalić :)
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

no i śmiać się czy płakać...?

może jednak płakac, bo Beata nie miała co kupić...
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

W miejscowosci Konskie sa dwie biedronki, na ul. Warszawskiej i ul. Kieleckiej.
A zatem wedliny z konsopolu na 100% BG mozna kupic.

A w sklepach miesnych niech Was/nas nie dziwi taka reakcja pan sprzedajacych. Beata byla zapewne pierwsza osoba, która o to pytala w ich (tu juz strzelam) kilkunastoletnim stazu za lada chlodnicza.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
ODPOWIEDZ