Wrocław Nudle w pudle - jedzenie na wynos i na telefon

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kukułka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob 04 wrz, 2010 17:29
Lokalizacja: Wrocław

Wrocław Nudle w pudle - jedzenie na wynos i na telefon

Post autor: Kukułka »

Dostaliśmy niedawno do skrzynki ulotkę Nudle w pudle, które właśnie powstały niedaleko, na ulicy Hallera (w "Ogrodach Hallera" - nowych budynkach koło Carrefour). Mieli w ofercie dania orientalne z makaronem ryżowym i gryczanym, więc postanowiłam udać się tam i podpytać. Wizyta informacyjna zakończyła się pełnym sukcesem - jedna z prowadzących lokal pań jest dietetyczką, obie doskonale wiedziały, czym jest gluten, że może kryć się wszędzie, wiedziały które sosy są OK, i że makaron gryczany zawiera mąki mieszane więc go odradziły. Przez telefon można z nimi uzgodnić pudełko bezglutenowe i dostać je do domu i na dodatek zapłacić za nie kartą (!). Wyszłam stamtąd niemal śpiewając.
Wczoraj spróbowałam w praktyce - rewelacja! Szybko, bezglutenowo, bezproblemowo i po prostu PRZEPYSZNIE. Ceny w porządku, za moje pudełko zapłaciłam chyba 21 zł. Nudle w pudle są też w innym miejscu we Wro i w kilku innych miastach. Nie wiem czy wszędzie jest tak przychylnie dla diety bg, ale polecam stuprocentowo lokal na Hallera. Jedyny minus, że nie dostarczają wszędzie, ale warto zbadać lokal w centrum, ewentualnie nawet do nich przyjechać.
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Ale super, to ja sprawdzę Noodle w Warszawie g:)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

madzialeno - to daj proszę znać, czy w którychś coś Ci się udało dowiedzieć, bo ja (jeszcze przed przejściem na ścisłą dietę) jadłam nudle kilka razy - ale niestety nie bez przykrości, choć zawsze wybierałam nudle z makaronem ryżowym, bo też udało mi się ustalić, że makaron gryczany mają z mąką pszenną.
ale - jak pisałam - było to przed przejściem na ŚCISŁĄ dietę i niewykluczone, że w moim pudle zaplątał się np. sos sojowy.
ODPOWIEDZ