Warszawa - Piccola Italia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kysiakos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 07 kwie, 2011 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa - Piccola Italia

Post autor: kysiakos »

Ostatnio wpadliśmy do restauracji na rogu Grójeckiej i 1-go Sierpnia i znaleźliśmy w karcie menu bezglutenowe. Zrobiliśmy wielkie oczy, bo to jeszcze wprawia w osłupienie jak się takie coś widzi. Rozmawialiśmy z panią kelnerką i powiedziała, że wprowadzili takie menu, bo szef ma wielu znajomych na takiej diecie i się o to pytali.
Menu jest raczej dla dorosłych, zresztą nie jest zbyt rozbudowane. Cała sprawa polega na tym, że są tam makarony bezglutenowe a do tego sosy lub warzywa, które albo były bezglutenowe, a może je specjalnie pod to menu przygotowali. Można też poprosić o przygotowanie coś dla dziecka, typu kurczak na oliwie.
Restaurację polecam, a menu bezglutenowego nie próbowaliśmy, może innym razem.
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Post autor: antigluten »

kallistieris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kallistieris »

Niestety już nie podają pizzy bezglutenowej. Podobno nie smakowała. Bardzo szkoda, bo moim zdaniem była bardzo dobra, o niebo lepsza od tego nie-wiadomo-czego podawanego jako pizza w "oliwce" na Ursynowie. Zostały tylko makarony b/g.
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

oliwka niedawno zmieniła menu, tydzień temu jadałam tam pizzę i była bardzo dobra <lala>
Obrazek
reinko81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 20 sie, 2012 12:46
Lokalizacja: Wawa

Post autor: reinko81 »

Witam wszystkich, jestem nowa na forum, bo od niedawna przeszłam na dietę bg. Po kilku miesiącach przyszła chęć na pizzę bg i padło na Piccola Italia. Powiem szczerze, że tak złej knajpy dawno nie odwiedziłam. Przede wszystkim oszukują ludzi podając na stronie o pizzy bg ( jak widzę już od kilku ładnych miesięcy). Obsługa jest słaba, nieprofesjonalna, tu można wymieniać długą listę rzeczy co było nie tak ( dostałam menu bez strony z jedzeniem bg, mimo że informowałam że o takie jedzenie chodzi, na każde podejście kelnera czekało się wieki, mimo że ruch nie był duży, ubiór kelnerek ... a na koniec na prośbę o rachunek usłyszeliśmy "proszę podejść do koleżanki do komputera"). Generalnie przy takich cenach to jak dla mnie spore przegięcie.
Dla porównania dzisiaj byłam w Oliwce i wrażenie totalnie odwrotne, łącznie z wyborem potraw bg. Ale to nie w tym wątku :)
Ostatnio zmieniony wt 21 sie, 2012 20:21 przez reinko81, łącznie zmieniany 1 raz.
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Witam,

byłem pare dni temu w Piccoli i powiem średnio, załapaliśmy się na ostatnie dwa spody do pizzy (mam nadzieję że nie były wczorajsze), co już było dużym sukcesem po jakiś czas wcześniej musieliśmy się z żoną zadowolić makaronem a mieliśmy ochotę na pizzę. Obsługa trochę nie zorientowana, pierwsza kelnerka potwierdziła że są spody BG, po chwili przyszła druga powiedziała że BG pizzy dziś nie ma, ale tuż za nią przyszła pierwsza i powiedziała że są :) zamieszanie. Spody słabe, dość grube, twarde i bardzo zapychające żołądek, po 1/4 pizzy miałem dość.
Dlatego uważam że pizze są dużo lepsze w Oliwce lub proponuję kupić Schara albo zrobić samemu :)
ODPOWIEDZ