Gdańsk

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

magda_home
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Gdańsk

Post autor: magda_home »

Słuchajcie!! Dobra widomość dla osób mieszkających w Gdańsku a szcezgólnie na przymorzu!!! W leclerku powiększyli dział od dzisiaj w zasadzie produktów bezglutenowych :) Bajka po prostu są różne przysmaki typu spody do pizzy, ciasteczka różne, różne mąki różnych firm balviten, bezgluten, shar a co mnei najbardziej zadziwiło nawet są wafelki bezglutenowe do lodów :) Dził musze przyznać naprawde się rozrósł bo tak jak chodziłam za tymi bezglutenowymi rzeczami to mało jest ich. Zwłaszcza dla osób takich jak ja, które dopiero raczkują w tej dziecie a dowiedziałm się o niej pół roku temu mając 24 lata. Więc jak zobaczyłam dzisiaj że w końcu któś się nami i naszą dietą zainteresował to aż mi łezka poleciała :) także zapraszam do leclerka ;))))) :)
leaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 02 cze, 2012 14:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: leaster »

magda_home - dzięki za info, właśnie takich wiadomości szukam. Co prawda mam go Gdańska ok. 80 km ale warto się wybrać na porządne zakupy, u siebie w Lęborku w jedynym sklepie ze zdrową żywnością dostanę tylko 2 rodzaje ciastek, 2 r. makaronu, jeden mix chlebowy i to właściwie wszystko. Więcej słodyczy kupię w Biedronce bo dostanę tam żelki Akuku, czekoladę Goplana, wędliny...
aby dziecko było szczęśliwe, szczęśliwa musi być matka
jarecki1704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 15 sie, 2012 19:37
Lokalizacja: słupsk

Post autor: jarecki1704 »

W Słupsku tez jest ten sklep ale oferty takiej juz nie ma ;(
Justyna G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 12 wrz, 2012 14:01
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Justyna G »

Też jestem z Lęborka. Faktycznie jest u nas mały problem z zaopatrzeniem. Jeśli w sklepie ze zdrową żywnością zabraknie np. proszku do pieczenia, to w obrębie kilkudziesięciu km już go nie dostaniemy. Choć czasem można niektóre produkty kupić jeszcze w jednym ze sklepów spożywczych na ul. Staromiejskiej. Poza tym zostaje Biedronka i Lidl, w którym kupuję wędliny i pasztety oznaczone jako bezglutenowe i bezlaktozowe.
karnila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 08:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: karnila »

Dostałam wczoraj w Realu na Przymorzu desery Cavalier firmy Olma. Wcześniej ich nie widziałam tam, ale może kiepsko szukałam.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Gdańsk

Post autor: Anula80 »

A może ktoś wie, gdzie w Gdańsku można się zjeść coś bezglutenowego na mieście? Poza Mc Donald's, gdzie można dostać frytki. Chodzi o to, żeby można było usiąść, zjeść, pogadać. Piwa b/g pewnie nigdzie się nie uświadczy w lokalu, więc o to nawet nie śmiem pytać ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Gdańsk

Post autor: Leeloo »

tu są bezglutenowe placówki, ale niestety w Gdańsku oprócz cateringu na razie nic nie ma:
http://www.menubezglutenu.pl/wojewodztwo-pomorskie
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Gdańsk

Post autor: lomuri »

Świetna wiadomość! :D
Czy ktoś się orientuje, czy mają slep w Gdyni?Szukam szukam info o innych sklepach i znaleźć nie mogę...
agasto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 kwie, 2014 14:58

Re: Gdańsk

Post autor: agasto »

W Gdańsku we Wrzeszczu ul. Wajdeloty jest restauracja Avocado (vegańska i ekologiczna), mają kilka dań bezglutenowych i desery bezglutenowe (puddingi jaglane, ciasta gryczane, kukurydziane itp). Byłam i polecam
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdańsk

Post autor: MadameEmma »

W niedawno powstałej kawiarni 'Retro' w centrum Gdańska jest spore bezglutenowe menu. Nie uczestniczą jednak jeszcze w programie menu bez glutenu.
https://www.facebook.com/RetroGdansk
Przy starówce w Gdańsku jest restauracja 'Pyra' w której też można zjeść kilka bezglutenowych dań. https://www.facebook.com/PyraBarGdansk?fref=ts
W Gdyni mieści się dość znana już restauracja 'Trio'. https://www.facebook.com/pages/Trio-Res ... 40?fref=ts Przy ulicy Starowiejskiej mieści się także duży sklep z ekologiczną żywnością.
Zawsze opcją pozostaje bezpieczne sushi. ;-) :-)

W pubach za to można pytać o cydr. Na pewno w niektórych będzie dostępny. :-)
Ostatnio zmieniony sob 03 maja, 2014 16:08 przez MadameEmma, łącznie zmieniany 3 razy.
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Gdańsk

Post autor: Leeloo »

sushi w sushi-barach absolutnie nie jest bezpieczne. do ryżu dodaje się sos sojowy (jeśli nie jest to sos TAMARI, to wszystkie mają pszenicę w składzie) i ocet ryżowy (bardzo często spotykam się ze wzmianką o śladowych ilościach w składzie).

Sushi domowe z zaufanych, sprawdzonych składników i sosem Tamari jak najbardziej, ale z kupnym trzeba być bardzo ostrożnym.
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdańsk

Post autor: MadameEmma »

Ja zawsze upewniam się czy ryż jest przygotowywany bez sosu sojowego. Zazwyczaj sos jest podawany osobno, w saszetkach lub miseczkach. Tradyjnie ryż do sushi przygotowuje się bez sosu sojowego. Nie spotkałam się z octem ryżowym z oznaczeniem o śladowych ilościach glutenu. Tym bardziej że w nazwie ma 'ryżowy'.
Jesli chodzi o dodatki do sushi, to koniecznie należy unikać paluszków krabowych. Zazwyczaj sa uzywane sztuczne paluszki krabowe, robione z...pszenicy.
Polecam Dom Sushi w Sopocie - tam sushi przygotowywane jest na oczach klienta i można wybrać sobie bezglutenowe dodatki - takie jak łosoś, ogórek, czy awokado. Pozdrawiam.
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdańsk

Post autor: MadameEmma »

Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Gdańsk

Post autor: Anula80 »

Ciekawe, w jakich warunkach są wypiekane te ciasta w Retro. Czy z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdańsk

Post autor: MadameEmma »

Pytałam ich czy są świadomi problemu kontaminacji, odpisali że tak i że są w kontakcie ze Stowarzyszeniem. Nie miałam przyjemności jeszcze u nich jeść, ale się wybieram. Tu więcej o akcji trójmiasto bez glutenu: http://ibedeker.pl/prezentacje/gluten-f ... z31P2V8PWS
https://www.facebook.com/GlutenFreeCity

Uważam że cała akcja idzie w dobra stronę. :)
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
ODPOWIEDZ