Celiakia a Belgia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Porteparole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 27 lip, 2012 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Celiakia a Belgia

Post autor: Porteparole »

Witajcie, świeżo zdiagnozowano u mnie celiakię i dopiero zaczęłam stosować dietę, wybierać odpowiednie produkty itp. Próbuję sobie radzić, chociaż początki jak we wszystkim, nie są łatwe. Za miesiąc wybieram się na rok do Belgii, celiakia nieco popsuła mi plany, muszę przyznać. Chciałabym zapytać czy ktoś był tam i orientuje się jak w tym kraju wygląda sprawa z dostępnymi produktami bezglutenowymi, restauracjami itp. Ogólnie rzecz biorąc czy jest problematycznym wyżywienie się tam wg naszej diety ;)
glutenfreeladynl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 05 maja, 2014 11:46

Re: Celiakia a Belgia

Post autor: glutenfreeladynl »

Witam, moje doswiadczenie z zywnoscia bezglutenowa w Belgii w miastach: Bruksela (Brussels), Brugia (Bruges), Oostende: http://glutenfreelady.nl/category/trave ... 7EivfmSx64
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Celiakia a Belgia

Post autor: ganika »

Z tego co się dowiedziałam, w Belgii nie ma restauracji certyfikowanych przez tamtejsze stowarzyszenie. Natomiast jest strona www.glutenfreebelgium.be, na której bezglutenowcy zamieszczają informacje o restauracjach, które przetestowali i sklepach, w których można kupić produkty bg. Jest też sieć restauracji EXKI, w których podobno można zjeść dania bg (maja własną stronkę, można wyszukiwać poszczególne lokalizacje).

Nie udało mi się przetestować żadnego z tych miejsc, bo mój ostatni pobyt w Belgii był bardzo krótko i przetrwałam go dzięki własnemu prowiantowi. Liczę, że ktoś jeszcze będzie miał praktyczne doświadczenia i się nimi podzieli.
ODPOWIEDZ