Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
occinella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 22:11
Lokalizacja: Białystok

Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Post autor: occinella »

Przebywam właśnie z rodziną nad naszym morzem w Niechorzu. Tradycyjnie zarezerwowałam pokój z kuchnią, żeby samodzielnie przygotowywać posiłki ze względu na dietę syna. Podczas rozmowy z właścicielką pensjonatu, w którym mieszkamy dowiedziałam się, że w Niechorzu jest ośrodek wczasowo-rehabilitacyjny, w którym można wykupić sobie wyżywienie bezglutenowe. Zadzwoniłam tam dzisiaj, żeby potwierdzić informację. Zapytałam o obiad bezglutenowy, pan potwierdził, że oczywiście można taki zjeść. Trzeba tylko ich uprzedzić wcześniej (najlepiej dzień wcześniej lub tego samego dnia rano). Koszt obiadu 25 zł. My już jutro wyjeżdżamy, więc nie przetestuję, ale może komuś się ta informacja przyda, w końcu są wakacje :) . Podaję namiary: Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny "Natalia" ul. Trzebiatowska 3A Niechorze tel. 512029719
Obrazek
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Dobrze wiedzieć :) Może za rok skorzystam :)
Obrazek
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Post autor: basiag »

Bylam w niechorzu nawet dzwonilam do tego osrodka, Pan ktory odebral telefon nie bardzo chcial sie zgodzic na zywienie bg dla osob spoza osrodka, mowil ze woli gotowac tylko dla swoich gosci jednak po dluzszej rozmowie, powiedzial ze zrobi wyjatek bo wie jaka ta dieta jest trudna, powiedzial mi zebym zadzwonila dzien wczesniej , oczywiscie nie dodzwonilam sie nikt nie odbieral telefonu, wiec jak przyjechalam do niechorza poszlismy z mezem i corcia poszukac tego osrodka ale po przejsciu 0,5 km z nawigacja w reku hehe wyszlismy prawie z miasta a osrodka ani widac, nie wiem gdzie ten osrodek sie znajdowal dalam za wygrana, nie chialo mi sie szukac dalej ze wzgledu ze mala marudzila a i goraco bylo i powiem wam ze wcale nie potrzebny byl mi ten osrodek z zywieniem bg, prosilam w barach, restauracjach np. rybke z pieca byla bez zadnej panierki a i poprosilam bez przypraw,ziemniaki i surowki, jadlam tez rosol z ziemniakami, pani w barze polecila mi pieczen gotowana bez sosu i przypraw i ziemniaki i sorowki pyszne bylo, zero objawow i samopoczucie doskonale :) takze jak mowilam ze cos bez glutenu to personel mial pojecie o czym mowie i nie zawiodlam sie ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Post autor: Leeloo »

brawo basiag!

bez łaski, my sobie wszędzie poradzimy.

swoją drogą..to jak zostałaś potraktowana świadczy o tej placówce.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Post autor: basiag »

Leeloo pisze:brawo basiag!

bez łaski, my sobie wszędzie poradzimy.

swoją drogą..to jak zostałaś potraktowana świadczy o tej placówce. ja takim mówię stanowcze NIE. "woli gotować dla SWOICH gości" pewnie, oczywiście, bo kasa najważniejsza, jak zawsze. Co za problem żywić osoby z zewnątrz, które przecież za to zapłacą i są elegancko zapowiedziane? Chciwość i kombinatorstwo.
no owszem, juz po tych slowach, chcialam temu Panu podziekowac za to żywienie, bo ogolnie to juz mi sie nie chialo z nim dalej rozmawiac. Jakieś dziwne podejscie mial niby sie z nim umawialam ze bede caly tydzien sie zywic a on i tak mi kazal dzien wczesniej zadzwonic , bo nie bedzie pamietal o dodatkowej osobie :okulary2: pokrecone to jakies, wazne ze z glodu nie umarlam, glodny da sobie rade w kazdej sytuacji hehehe :D
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
AnLa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 19 sie, 2014 17:35

Re: Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Post autor: AnLa »

Witam,
chciałabym podać wici, że pewna knajpka w Niechorzu jest bardzo otwarta na rodziny "bezglutenowe". Byliśmy tam w lipcu 2014 na wakacjach i knajpka ta wyróżniała się przyjaznym stosunkiem do naszych próśb, gotowała specjalnie na nasze potrzeby a wręcz wychodziła z inicjatywą, co przyrządzić na następny dzień (przychodziliśmy tam z dziećmi po plaży na jeden ciepły posiłek dziennie i Pani Mariola - jedna z kucharek, która sama jest na diecie bezglutenowej - umawiała się z nami na kolejne potrawy;-). Pani Ola, właścicielka knajpki, rozumie ten problem i z chęcią zaprasza rodziny z dietą bezglutenową.
Słowem: dawno nie spotkałam się z tak serdecznym przyjęciem w sprawie "menu bez glutenu". :564:
Adres: Bar u Oli, ul. Nadmorska 6, Niechorze, woj. zachodniopomorskie.
bar w Niechorzu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Niechorze- wakacje nad Bałtykiem

Post autor: Leeloo »

a jak cenowo?
ODPOWIEDZ