OŚRODEK WYPOCZYNKOWY NA MAZURACH DLA ALERGIKÓW ŻYWIENIOWYCH

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dariakamilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 lis, 2012 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY NA MAZURACH DLA ALERGIKÓW ŻYWIENIOWYCH

Post autor: dariakamilla »

Witam serdecznie,
Planuję otworzyć ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny dla alergików żywieniowych, bezglutenowców i osób z nietolerancją pokarmową. Oczywiście dieta będzie konsultowana z dietetykiem. W celu sprawdzenia potrzeb i tego,czy na prawdę ktoś będzie chętny , mam parę pytań:
-czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany wczasami w takim ośrodku,
-czego byście oczekiwali , jakich zajęć,atracji...
No na początku to tyle ;)
Pozdrawiam,
Daria
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Pomysł bardzo fajny ale czy bedą chętni?
Jadąc na wczasy zawsze szukam takich miejsc aby była mozliwość gotowania obiadów samemu. Na szczęście jest tez coraz juz wiecej miejsc gdzie osoby na diecie bezglutenowej lub innej mogę zjeść posiłek.

Zajęcia i atrakcje? hmmm myslę że to samo co konkurencja + zabawy w kisielu (bezglutenowym) ;) - żart.
wiolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 23 paź, 2012 23:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiolek »

Uważam, że pomysł bardzo dobry, coraz więcej ludzi odkrywa u siebie różne nietolerancje. Ja bardzo chętnie pojechałabym na wczasy w czasie których nie będę musiała sterczeć w kuchni, bo co to za wakacje cały rok gotuję, wiec można by od garów odpocząć. Atrakcje jak w innych tego typu ośrodkach, coś dla dorosłych, młodzieży i dzieci, żeby cała rodzina czuła się dobrze.
Celinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 25 kwie, 2012 19:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Celinka »

Uważąm, że pomysł bardzo dobry. Ja również chętnie pojechałabym na wczasy, w czasie, których nie będę musiała gotować i będę szczęśliwa jak pomysł wypali.
mama_Zuzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 23:36
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: mama_Zuzi »

Ja również chętnie skorzystam z takiej formy wypoczynku, tylko pytanie gdzie to miejsce się znajduje?
dariakamilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 lis, 2012 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dariakamilla »

Ośrodek jest w trakcie remontu, będzie znajdować się na Mazurach :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Bardzo dobry pomysł. Chętnie się tam wybiorę z rodzinką,byleby nie było za drogo ;)
emi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emi306 »

Byłoby super! Już jakiś czas temu poszukiwałam takiego miejsca na Mazurach ze zorganizowanym wyżywieniem. Jak jadę na urlop, to chcę trochę odpocząć a nie siedzieć przy garnkach i ganiać za zakupami. Jestem jak najbardziej za!.
dariakamilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 lis, 2012 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dariakamilla »

No właśnie o to mi chodziło :) Ośrodek byłby blisko jeziora, a dieta byłaby z porozumieniem z dietetykiem. Przed przyjazdem oczywiście musiałyby być dostarczone zastrzeżenie odnośnie diety,my byśmy przygotowali plan żywieniowy,plan diety byłby wysyłany do klienta i zatwierdzany ,a potem życzymy udanego wypoczynku :)
kisiel agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 21 lis, 2012 21:03
Lokalizacja: zofibór

Post autor: kisiel agnieszka »

ten ośrodek to strzał w dziesiątkę.Piszę się na to z całą rodziną. :)
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Witam!
Świetny pomysł, czaekam bardzo na to, bo bardzo lubię pobyt nad jeziorem, a Mazury szczególnie. Pozdrawiam, życzę powodzenia...
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Post autor: herbatnick »

Jak najbardziej podoba mi się taki pomysł - a co do atrakcji to na Mazurach lubię kajakować, więc może jakaś mała wypożyczalnia sprzętu? Albo współpraca z wypożyczalnią?

Co do jedzenia to musicie pamiętać, że kuchnia bezglutenowa powinna być całkowicie oddzielona od glutenowej - najlepiej osobne pomieszczenia, osobny sprzęt. Alergie i nietolerancje są różne i na pewno nie wszyscy wczasowicze będą na diecie bezglutenowej. Albo tak jak ja - bezglutek, przyjadę z żoną, która nie musi żadnej diety pilnować.

Ale pomysł jest świetny i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Post autor: herbatnick »

No i chyba panią przestraszyłem tymi wymaganiami co do kuchni... ;(
ODPOWIEDZ