Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Biedronka

Post autor: ryska »

a dla mnie to nie jest ważne, żeby produkty bezglutenowe były w oddzielnym dziale. I tak zawsze czytam składy, etykiety. A przynajmniej mogę swobodnie kupić produkty bezglutenowe, robiąc jednocześnie zwykłe zakupy, no i nie czuję się jak dziwak wchodzący w specjalistyczną przestrzeń, gdzie tylko odmieńcy zaglądają.
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: Biedronka

Post autor: Gos!a »

Myślę, że jeśli robi się w danym sklepie zakupy na bieżąco, to z pewnością nie jest to wielki problem wyłapać jakieś nowe produkty do sprawdzenia, czy takie specjalne jak dla Nas. Sama również zawsze czytam skład produktów :)
Tylko akurat w moim przypadku, nie znam produktów z Biedronki w ogóle, wcześniej nigdy nie robiłam tam zakupów i czułam się tam trochę jak dziecko we mgle :galy: Dlatego ja osobiście preferuję takie rozwiązanie jak osobny regał na szczególne produkty, nie wyobrażam sobie sprawdzania w nieznanym miejscu wszystkiego, każdego opakowania w całym sklepie . Poza tym to oszczędność czasu ;)
Ja tam nie uważam siebie za odmieńca, czy dziwaka, bardziej postrzegam osoby cierpiące na różne choroby jako wyjątkowe, nie sztuką jest być kimś pospolitym i zniknąć w tłumie g:D

Pozdrawiam Wszystkich Odmieńców :D
t-malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 21 cze, 2017 13:59
Lokalizacja: St. Wola

Re: Biedronka

Post autor: t-malgorzata »

Gos!a ja czuję się jak dziecko we mgle, w każdym sklepie. Nie ważne czy jest to Biedronka, czy inny Kaufland. Uczę się dopiero diety bezglutenowej i wszystko jest nowe.
A w Biedronce ogólnie jest nieład, ale nic na to nie poradzimy. W dużej mierze my klienci robimy bałagan w sklepie, bo bierzemy coś i jak się rozmyślimy, to nie odłożymy tam gdzie było, tylko gdzieś po drodze.
Z jednej strony jest logiczne, że wędliny będą na wędlinach, pieczywo na pieczywie, ale i tak ciężko znaleźć coś, szczególnie nie jak nie wie się czego się szuka ;)
Ja mimo wszystko cieszę się, że wiele artykułów bg pojawia się w Biedronce i nie trzeba do specjalistycznych sklepów biegać. Nawet w małych miastach zaczyna się coś pojawiać i mam nadzieję, że będzie tak dalej :)
Obrazek
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: Biedronka

Post autor: Gos!a »

Tak, też prawda. Ale szkoda tylko, że w innych sklepach potrafią nad półką przykleić kartonik w jakimś widocznym kolorze z napisem Bezglutenowe i wtedy nie tracę czasu na buszowaniu w całej ladzie chłodniczej na wędliny <sciana>, a te w dyskontach i hipermarketach wiemy, że potrafią być ogromnych rozmiarów, dla mnie to jeszcze ździebko deprymujące. Ale pewnych rzeczy nie zmienimy. Pocieszam się, że jeszcze jakiś czas i opanuje gdzie i w jakim sklepie znajdują się poszczególne produkty gb :superman:
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Biedronka

Post autor: Thursday »

Gos!a pisze:Jak u Was wyglądają zakupy w Biedronce? Kiedy poszłam tam pierwszy raz na bezglutenowe zakupy, to miałam ochotę zostawić koszyk na środku sklepu i wyjść.

U mnie w tym sklepie nie ma jednego regału wydzielonego na takie produkty, w szafie chłodniczej z wędlinami to samo, a mają je dwie ogromne i mnie takie czasochłonne szukanie igły w stogu siana odstręcza od zakupów ....

Rzeczywiście tak to wygląda, nie ma jednej półki na produkty bezglutenowe, ale nie przesadzajmy. Jest OK!
Moim zdaniem zaszła i tak kolosalna zmiana (na przykład patrząc rok wstecz). <lala>
W biedronce jest bardzo duży wybór dla nas i można wyjść ze sklepu z pełnym koszykiem i do tego nie zapłakać się przy kasie. Swoją drogą, myślę że dzięki temu że nie ma specjalnego działu, produkty są ogólnie dostępne dla wszystkich konsumentów, nie tylko dla wąskiego grona i dzięki temu nie musimy przepłacać.
Więc cieszmy sie tym co jest.
No i nowy biszkopty mniam :burger:
flops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 16 gru, 2016 09:28

Re: Biedronka

Post autor: flops »

W Biedronce będzie zawsze dziko bo to taki charakter sklepu - wot, dyskont, rzucą w pudłach rzeczy i wio. Byłoby naprawdę fajnie gdyby kiedyś zdecydowali się na mały dzialik lub lepsze oznaczenia jak na przykład w Auchan. Ale biszkoptami mnie zaskoczyli - kątem oka w gazetce zobaczyłam. Bardzo dobre.
t-malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 21 cze, 2017 13:59
Lokalizacja: St. Wola

Re: Biedronka

Post autor: t-malgorzata »

flops nie wiem jak ma Auchan, bo takowego w okolicy nie mam, ale dzisiaj zaskoczyło mnie mile, jak w Kauflandzie zobaczyłam, że przy cenówkach są oznaczenia produktów bezglutenowych. Jest narysowany przekreślony kłos.
Mogliby coś podobnego w Biedronce wprowadzić, to byłoby łatwiej znaleźć coś w ogólnym nieładzie :-)
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedronka

Post autor: Adrian »

W Biedronce znowu pojawiło się piwo bezglutenowe "Kustosz" po 1.99 zł :)
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Biedronka

Post autor: md573 »

Znalazłam dziś w Biedronce filety śledziowe a'la Matjas w oleju MARINERO ze znakiem przekreślonego kłosa oraz mrożone frytki ze słodkich ziemniaków z napisem "produkt bezglutenowy" (ale bez znaczka), niestety nie zwróciłam uwagi z jakiej firmy.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedronka

Post autor: Adrian »

W Biedronce ponownie pojawiły się bezglutenowe sosy firmy Barilla :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Biedronka

Post autor: ryska »

Nie zdziwcie się, jeśli nie znajdziecie więcej w Biedronce pizzy bezglutenowej. Wczoraj schodziłam 3 Biedronki, w których zawsze była (i to nie są Biedronki na zadupiach). Nie tylko nie było pizzy, co nawet nie było miejsca po nich ani metek z ceną. Wygląda to tak, jakby w ogóle wycofali ją z asortymentu.
A po makaronach kukurydzianych też nie było śladu.
W mojej najbliższej Biedronce nie ma też biszkoptów.

Jeszcze się okaże, że za mało ludzi kupuje te bezglutenowe i nie opłaca im się ich mieć w ofercie i wycofują wszystko.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedronka

Post autor: Adrian »

ryska pisze:Nie zdziwcie się, jeśli nie znajdziecie więcej w Biedronce pizzy bezglutenowej. Wczoraj schodziłam 3 Biedronki, w których zawsze była (i to nie są Biedronki na zadupiach). Nie tylko nie było pizzy, co nawet nie było miejsca po nich ani metek z ceną. Wygląda to tak, jakby w ogóle wycofali ją z asortymentu.
A po makaronach kukurydzianych też nie było śladu.
W mojej najbliższej Biedronce nie ma też biszkoptów.

Jeszcze się okaże, że za mało ludzi kupuje te bezglutenowe i nie opłaca im się ich mieć w ofercie i wycofują wszystko.
W mojej Warszawskiej Biedronce cały czas jest pizza bg.
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Biedronka

Post autor: ryska »

no a w moich 3 była i nie ma po nich śladu
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Biedronka

Post autor: Thursday »

ryska pisze: Jeszcze się okaże, że za mało ludzi kupuje te bezglutenowe i nie opłaca im się ich mieć w ofercie i wycofują wszystko.
Nie straszcie nawet. Biszkopty to mój "comfort food" z dzieciństwa. Jak go zabraknie to będzie smutno strasznie :smutasek:
Oby to był tylko taki przejściowy okres w dostawach.
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Biedronka

Post autor: pawel879 »

W Nowym Sączu biszkopty były jakieś 2 miesiące temu teraz brak, chyba że ja nie widzę ;) Pizza jest od czasu do czasu.
ODPOWIEDZ