Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

I standardowo można zakupić polędwice :)

Dziękuje wszystkim za cenne informacje dotyczące min sera mozzarella, w przyszłym tygodniu wybieram się do Biedronki więc spędzę troszkę więcej czasu na poszukiwaniu bezpiecznych produktów - z którymi mam lekki problem :/

Ja mozzarelle kupowałam firmy Zott - jadł ktoś z Was ją ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Tak Zott jest bezpieczna. W Biedronce nabiał kupuję Zotta i Piątnicy
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

uniaczek pisze:Tak Zott jest bezpieczna. W Biedronce nabiał kupuję Zotta i Piątnicy
Dziękuję bardzo za informację, a co do firmy piątnica to co konkretnie polecasz ?
W przyszłym tygodniu wybieram się do biedronki, i tak do konca nie potrafie ocenić czy dany produkt jest bezpieczny. Pozdrawiam
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

Na Piątnice by uważał, mój syn po śmietanie ma rewelacje żołądkowe, więc innych produktów od nich nawet nie próbowaliśmy. Zresztą skład ma taki, że tego właściwie śmietaną nazwać nie można...

http://supermarket.blox.pl/2012/01/Co-j ... -guma.html
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Śmietana Piątnica do zupy 18% składniki dodatkowe: skrobia modyfikowana kukurydziana, substancje zagęszczające: pektyna, mączka chleba świętojańskiego, guma guar. Nie budzi to żadnego mojego lęku, z punktu widzenia bg jest ok, guma guar zagęszczacza choćby mieszanki mąk bg, pektyna to polisacharyd z owoców, mączka chleba świętojańskiego to tzw. karob z szarańczyna strąkowego pożywnego i zdrowego straka.
Ja nie wydziwiam i kupuję to co ma skład czysty od glutenu by nie popaść w ortoreksję. Zott ma za to cudaczny tekst "naturalna rozkosz" ........
Obserwuję dział informacje od producentów, czytam skład i tego się trzymam. Nie mam czasu by każdy produkt kupować w innym sklepie
Idealna81 co do nabiału w Biedronce to chyba też dostępne są produkty Hochland <mmm>
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

uniaczek Powiem tak, ja śmietany w ogóle nie używam , zastępują ją jogurtem naturalnym ZOTT lub jogurtem greckim , jeśli chodzi o nabiał to jem jogurty te własnie z biedronki co napisane jest,że nie zawierają glutenu oraz kupuje serek do kanapę naturalny lub z czosnkiem ( załączam zdjęcie, mam nadzieje,że jest on dla Nas bezpieczny ? )wcześniej jadłam jogurty owocowe z Jogobeli ,ale nie czułam się po nich dobrze i jadłam firmy Muellera tak większość produktów jeśli chodzi o ser żółty kupuje z Mlekowity gdzie dzięki forum spisałam sobie które są bezpieczne dla Nas do spożycia i te kupuje. Tak jak wcześniej pisałam na forum , ja mam problem z odczytywaniem etykiet niestety :( Zakupy robię w Biedronce kupuje wędliny , w Lidlu ,rzadko robię w Realu bo mam daleko ten sklep a tam tylko 3 produkty z wedlin mogę otrzymać ,a większość zakupów robię przez internet w balvitinie i bezgluten.pl

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz 24 lis, 2013 18:49 przez idealna81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Nie mam obecnie tego serka w domu, ale z tego co pamiętam Delikate też były polecane. Powyżej w temacie piszę jeszcze o serach żółtych Światowid - sprawdziłam je są ok
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Acha w Biedronce znalazłam jeszcze mieszankę studencką bez zarzutu - jedlismy
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

kaczmi pisze:Na Piątnice by uważał
akurat Piątnica jest jedną z najlepszych firm pod tym względem i na nią jedną wcale nie trzeba uważać.

A jeśli ktoś już chce być bardzo uważny, to polecam śmietanę Piątnicy 22% - zawiera wyłącznie ŚMIETANĘ. Wiem, bo od dawna tylko ją kupuję.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

My dwa razy mieliśmy problemy żołądkowe po obiedzie, gdzie śmietana Piątnicy była jednym ze składników, być może przypadek, ale używamy od tamtej pory innych i tylko takich, które mają w składzie faktycznie śmietanę ;) Skoro ta 22% jest "czysta", być może skusimy się jeszcze na próbę z nią w roli głównej...
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Czy woda mineralna POLRIS TRUSKAWKOWA jest bezpieczna dla Nas ???

Czytam skład,ale kompletnie nie wiem nic z niego :(

W załączniku posyłam zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

idealna81, jeśli pytasz o bezpieczeństwo względem glutenu - tak. względem zdrowia- NIE.
to nie jest woda. to mieszanka sacharozy z najgorszymi słodzikami, do tego jeszcze szczypta konserwantu.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Leeloo pisze:idealna81, jeśli pytasz o bezpieczeństwo względem glutenu - tak. względem zdrowia- NIE.
to nie jest woda. to mieszanka sacharozy z najgorszymi słodzikami, do tego jeszcze szczypta konserwantu.
Dziękuje za odpowiedz, ja pierwszy raz ja zakupiłam i ostatni.W związku z tym,że ogólnie mało jem i pije , to nie oszczędzam na żywności i kupuje te droższe rzeczy.Jesli chodzi o wodę mineralna to kupuje żywiec zdrój truskawkową oraz wodę mineralną CISOWIANKA,ale tych wód nie było w biedronce. Jeszcze raz bardzo dziękuje za wiadomość i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

idealna81, nie ma za co.
Żywiec to woda dla małych dzieci i osób z chorymi nerkami. "Smakowe" wody to nie wody. Lepiej rób sobie sama w domu- wciskaj do butelki wody mineralnej cytryne/pomarancze itd.
Cisowianka jest ok, łatwo też dostać Nałęczowiankę, która też jest poprawna.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Leeloo ---> Jest za co, za cenne informacje ;)

Wodę żywiec pijałam tylko latem i to sporadycznie jak zachciało mi się napić czegoś słodkiego , ogólnie pije wodę cisowianke niegazowaną jak wcześniej wspomniałam, również czasem do wody mineralnej dolewam soku z Łowicza który jak wyczytałam na forum jest bezpieczny dla bezglutenowców, piję również soki Foruna bez cukru pomarańcza,jabłko,sok z fortuny 100% jabłko multiwitaminę z tarczyna,raz kupiłam sok z Garden pomarańczowy,a w chwili obecnej piję herbatę Lipton yellow label tea z cytryną oraz Lipton Ice tea Lemon oraz Red,aha...jeszcze piłam herbatę DILMAH w saszetce owocową .

Mam nadzieję,ze piję dobre rzeczy i wolne są od glutenu ???A wodę nałęczowiankę zakupie i posmakuje,ale w wodach mineralnych czystych nie ma chyba glutenu ????

Dobranoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn 25 lis, 2013 23:46 przez idealna81, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ