Wakacje gdzie ???

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

To ja dla odmiany napiszę gdzie nie jechać - Hotel Ziemowit Ustroń. Pomimo iż mają umowę z Wojewodą Śląskim na turnusy rehabilitacyjne w tym przestrzeganie diety bg nie mieli o niej pojęcia z perełek co dostałam do jedzenia- chlebek żytni (samo zdrowie), musli owsiane, drożdżówka pszenna ja to tam jeszcze zrozumiałam oddałam na kuchnię po kolei zakazane potrawy ale syn jak widział to był przekonany, że bg a tu mama mu sprząta spod nosa jedzenie :( Omijajcie to miejsce z daleka.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Justyna :zdziw: , skargę napisz, bo kasę dostaja i mają sie stosować...
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Pismo już poszło zaraz jak przyjechałam do domu nie ma ze mną tak łatwo :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Justyna1982 pisze:Pismo już poszło zaraz jak przyjechałam do domu nie ma ze mną tak łatwo :)
I dobrze, bo to normalnie chamstwo i złodziejstwo. wrrrr....
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

AndziaMamusia Raz jeszcze dziękuję za informacje, ale donoszę z bólem, że niestety otrzymałam informacje od nich, iż nie podejmą się przygotowania posiłku bg dla jednej osoby.
Trochę mnie to zmartwiło, ale pojechałam (żywiłam się własnymi obiadkami, bg produktami) i jak widać ;) wróciłam cała, zdrowa bez rewolucji żołądkowych i glutenowych. :D Ostatniego dnia tylko już w drodze powrotnej zaryzykowałam i zaszalałam, a mianowicie pochłonęłam duże frytki i loda z polewą w plastikowym kubeczku w słynnej "restauracji" z logiem dużego M. To pierwszy mój taki "eksperyment" na diecie (niby te rzeczy w rozpisce alergenów są bezpieczne, ale ja mam zwyczajnie fobie i boje się nawet takim rzeczom zaufać). I wiecie co udało się nie miałam żadnych problemów i objawów :) . To było piękne!
Dlatego podsumowując moje tygodniowe pierwsze wakacje na diecie były genialne i dało się przeżyć uzbrojonym w dwie torby żywności bg :P - tylko było co dźwigać ;)
Pozdrawiam
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

dzuzka86 pisze:AndziaMamusia Raz jeszcze dziękuję za informacje, ale donoszę z bólem, że niestety otrzymałam informacje od nich, iż nie podejmą się przygotowania posiłku bg dla jednej osoby.
Trochę mnie to zmartwiło, ale pojechałam (żywiłam się własnymi obiadkami, bg produktami) i jak widać ;) wróciłam cała, zdrowa bez rewolucji żołądkowych i glutenowych. :D Ostatniego dnia tylko już w drodze powrotnej zaryzykowałam i zaszalałam, a mianowicie pochłonęłam duże frytki i loda z polewą w plastikowym kubeczku w słynnej "restauracji" z logiem dużego M. To pierwszy mój taki "eksperyment" na diecie (niby te rzeczy w rozpisce alergenów są bezpieczne, ale ja mam zwyczajnie fobie i boje się nawet takim rzeczom zaufać). I wiecie co udało się nie miałam żadnych problemów i objawów :) . To było piękne!
Dlatego podsumowując moje tygodniowe pierwsze wakacje na diecie były genialne i dało się przeżyć uzbrojonym w dwie torby żywności bg :P - tylko było co dźwigać ;)
Pozdrawiam
Szkoda, że się nie udało :( Ale super, że dobrze się bawiłaś :))) I dzięki za info :) Dobrze, że Ci chociaz powiedzieli, że się nie podejmą, a nie wciskali glutenu potajemnie ;)
Ostatnio zmieniony wt 17 wrz, 2013 08:29 przez AndziaMamusia, łącznie zmieniany 1 raz.
grudka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: grudka »

Cieszymy się że się udało :)
roko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 10:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: roko »

Ja byłem w tym roku w Chorwacji w Splicie . Pogoda gwarantowana , przez całe 2 tygodnie było po 40 stopni. Widoki przepiękne, woda taka że wszystko widać z brzegu :)) Było świetnie polecam ! :D
Lyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyra »

Na wakację polecam Hiszpanię z przyległościami. Kuchnia w dużej mierze naturalnie bezglutenowa, oparta na warzywach, mięsie, owocach morza, warzywach, ryżu. Do tego sieć sklepów mercadona (jak mówi moja koleżanka taka ichniejsza biedronka, tylko lepiej zaopatrzona) ma w stałej sprzedaży ponad 700 produktów oznaczonych sin gluten. Sieć współpracuje stale z katalońskim stowarzyszeniem celiaków, nawet na paście i sokach jest oznaczenie, że bezglutenowe.
My byliśmy w tym roku na teneryfie. 2 tygodnie obżarstwa: sery, wędliny,słodycze, jogurty, pizza, chipsy. W mercadonie kupowaliśmy tylko produkty sin gluten, wiadomo - nie ma takiego napisu, to produkt jest niedozwolony i już, żadnego czytania etykiet :)
W zwykłym sklepie lody algida - 2/3 sin gluten.
Produkkty specjalistyczne (chleb, makaron, bułki) kosztują mniej wiecej tyle co w polsce schaer.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacje gdzie ???

Post autor: Adrian »

Strona internetowa restauracji MESA w Dźwirzynie nad morzem http://www.mesa.pl/ mają potrawy bezglutenowe i są w programie MENU BEZ GLUTENU :)
danka.heniek@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 20:07

Re: Wakacje gdzie ???

Post autor: danka.heniek@wp.pl »

Jestem w tej chwili w Pensjonacie Tajemniczy Ogród , w miejscowości Frydman .Polecam , dieta bezglutenowa bez zastrzeżeń ,właścicielka bardzo dobrze zna temat, jest tu bardzo miło , warunki dobre , tereny przepiękne.
agasiechnice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014 19:28

Re: Wakacje gdzie ???

Post autor: agasiechnice »

Nad Morzem polecam Ośrodek wypoczynkowo rehabilitacyjny BRYZA w dźwirzynie. Właśnie wróciłam i polecam . Trzeba przy rezerwacji zgłosić chęć takiej diety. poza tym w samym dżwirzynie restauracja MESA ma duży wybór posiłków bezglutenowych.
ODPOWIEDZ