HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomek Łódź
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 30 sty, 2014 22:55

HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Tomek Łódź »

Wpisujcie hotele, w których byliście i była prawdziwa dieta bezglutenowa (śniadania, obiad, kolacja) z kilkoma daniami do wyboru. Dania bezglutenowe powinny być oznaczone "przekreślony kłos" kucharz powinien być przeszkolony i wiedzieć powinien wszystko na ten temat. Obsługa powinna wiedzieć co zawiera gluten i co może jeść osoba na diecie bezglutenowej.
Tomek Łódź
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 30 sty, 2014 22:55

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Tomek Łódź »

Ja byłem z rodziną na Węgrzech w miejscowości Heviz w hotelu Helios http://www.hunguesthotels.hu/en/hotel/h ... astronomy/
Polecam ten hotel. Jedzenie bezglutenowe do wyboru. Śniadania, zupy, obiado-kolacje, desery. Potrawy oznaczone. Stolik z chlebem i ciastani tyklo dla bezglutenowców. Napiszczie czy ktoś zna również inne hotele np. Grecja, Chorwacja, Włochy, Bułgaria, Hiszpania, itp w których można spędzić wakacje z pełnym wyżywieniem bezglutenowym najlepiej do wyboru. Nie chodzi mi o hotele w których wytłumaczyć można kucharzowi jak ma przygotować potrawę bezglutenową: żeby nie zabielał zupy mąką, żeby kotlet nie był w panierce z bułki, żeby makaron był ryżowy a nie pszenny itp. Chodzi mi o hotele nastawione na dietę bezglutenową posiadające odpowiednie zaplecze i wiedzę.
mamaAnuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 18 lut, 2015 12:25

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: mamaAnuli »

Witam, mam pytanie do Tomka: czy lecieliście samolotem czy pojechaliście samochodem? Jeśli samochodem to jaką trasę polecasz?
Czy z hotelu można się dostać nad Balaton komunikacją publiczną ?

pozdrawiam
Mama Ani
mamaAnuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 18 lut, 2015 12:25

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: mamaAnuli »

Witam, wygląda na to że nikt nigdzie nie jeździ..... hotele w Europie deklarujące że zapewniają dietę są to raczej 4-5 gwiazdkowe , rzadko 3-gwiazdkowe czyli DROGIE :(
Ja w tym roku zrobiłam mały resarch i nie stać nas na razie na taki wyjazd w 4 osoby - dlatego pakujemy auto, słoiki itp. i w drogę :)

Ciekawa jestem na ile można zaufać hotelom chociażby z listy biura 24Holiday ? Itaka też przesłała mi parę propozycji... może kiedyś ....

pozdrawiam serdecznie
Aneta
Awatar użytkownika
olalala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 29 lip, 2015 18:35

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: olalala »

Też była w Hunguest Hotels. Potwierdzam zapewniają bardzo dobre wyżywienie dla osób z dietą bezglutenową. Poza wyżywieniem to bardzo przyjmeny hotel.
olalala
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Joanna Struzik »

Witam :)
Ja byłam w tamtym roku, w maju, w Grecji, na wyspie Rodos w hotelu Doreta Beach, 4-gwiazdkowym. Hotel nie ogłasza, że zapewnia dietę bezglutenową. Pierwszego dnia poszłam na stołówkę ubrana w naszą stowarzyszeniową koszulkę "I'm free, gluten free". Z dietą nie było problemu zawsze coś dostałam np. saute, czy coś z grilla. Menadżer bardzo o mnie dbał. Polecam. :)
Monika1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 28 maja, 2015 14:09

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Monika1988 »

Powiem szczerze, że to jest bardzo trudne żeby znaleźć taki hotel szczególnie za granicą. My rok temu byliśmy w Chorwacji. Ja poprostu na obiad jadłam surówki ziemniaki frytki.. A na śniadanko miałam swój chleb i wtedy sobie coś wybierałam. No i jadłam dużooo owoców :) W tym roku jedziemy do Grecji i niby w Biurze podróży zaznaczyły, że jestem bezglutenowcem ale zobaczymy. Najwyżej znowu tydzień wegetariański :) Ale tam mi to nie przeszkadzało :)
Pozdrawiam
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Michel »

Ja opowiem ze swojej perspektywy. Prawie zawsze podróżuje organizując wszystko sam, zazwyczaj śniadanie mam w hotelu i tu znajdę sporo rzeczy bg (oczywiscie chleb zabieram ze sobą, ew. kupie jak jest w danym kraju), obiady i kolacje jadam już w knajpach, których na świecie jest bardzo dużo. Na hotel all incl odważyłem się raz w Heviz na Węgrzech, poza tym mimo, że szukałem dla ciekawości to zaczynają się od 4*. Oczywiście zawsze się można dogadać, ale to już może być ryzyko dla celiaków.
Ale wchodzimy w takie czasy, że powoli to się zmienia na lepsze.
mamaAnuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 18 lut, 2015 12:25

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: mamaAnuli »

Jedziemy w tym roku do Hiszpanii na Costa del Sol. Hotel Bali z oferty Itaki, mamy mieć dla córki wyżywienie bezglutenowe - po powrocie napiszę jak było, w razie co myślę że w tym akurat kraju zawsze coś będzie można kupić na mieście .
Wszystkim życzę wypoczynku od kuchni w wakacje :)
Aneta
Vladka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 15 cze, 2016 19:21
Lokalizacja: Warszawa (Bielany)

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Vladka »

Witajcie, ja skuszona dobrymi opiniami o wyżywieniu i faktem, że przy potrawach umieszczają informacje o alergenach wybieram się do Grecji - Korfu, hotel Primasol Louis Ionian Sun. Już po czasie dokopałam się do starych postów, z których wynika że potrafią zadbać o celiaków m.in dlatego że sami mają celiaków w swojej ekipie. Zamelduję we wrześniu jak się spisali. Póki co hotel potwierdził swoje wsparcie w zakresie potrzeb żywieniowych :)
Vladka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 15 cze, 2016 19:21
Lokalizacja: Warszawa (Bielany)

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: Vladka »

Nie wiem na ile lista jest aktualna ale dorzucam, może komuś się przyda http://www.glutenfreehotelsguide.com/city.php?id=15
ankaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 20 lip, 2016 20:46

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: ankaka »

Odkąd mąż jest na diecie bezglutenowej jeździmy na wakacje do Włoch. Do tej pory najlepszym hotelem był hotel Gallo w Tignale nad jeziorem Garda- http://www.hotelgallo.com. Super bezglutenowe jedzenie ( śniadania i obiadokolacje), obok hotelu pizzeria z bezgutenowym menu ( właściciel ma syna chorego na celiakię)

W tym roku byliśmy nad jeziorem Como, ale specjalnie podjechaliśmy do Tignale aby zjeść tamtejszą bezglutenową pizzę - super :)

Generalnie Włochy są rewelacyjne pod względem jedzenia bezglutenowego, świadomość diety jest nieporównywalnie większa niż w Polsce, ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni do naszych specyficznych wymagań i szczególnie w agroturystyce robią wszystko by sprostać naszym wymaganiom,
mamaAnuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 18 lut, 2015 12:25

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: mamaAnuli »

Wróciliśmy z wakacji , hotel Bali Benalmadena Hiszpania, wyjazd z Itaką. Ogólnie rzecz ujmując było ok.
Przede wszystkim czuć było że temat diety nie jest obsłudze obcy. Przy potrawach były karteczki z oznaczonymi alergenami . Podczas kolacji zawsze ktoś z pracowników kuchni pokazał nam które dokładnie potrawy są bez glutenu, wśród nich warzywa ryż tortille ziemniaczane paella oraz kilka rodzajów mięsa (także w sosach) i mięso grilowane. Miałam stresa z tymi sosami ale postanowiliśmy zobaczyć jak zareaguje córka która po zjedzeniu glutenu zawsze ma biegunkę - nie miała jej ani razu. Do tego brała świeżego pomidora lub sałatę. Oprócz tego na kolację w barze dla dzieci były ser żółty i wędlina oznaczone jako bezglutenowe i osobno ustawione . Na życzenie przynoszono pyszną chrupiącą i jeszcze ciepłą bagietkę (w zabezpieczonej torebce papierowej) albo muffinki (także w hermetycznym opakowaniu). Na desersą lody Algidy z oznaczeniem sin gluten. Na śniadanie zwykle przynosiliśmy dla córki swoje płatki do mleka wędlinę pasztet ale głównie dlatego że akurat na to miała ochotę. Można było wybrać jajka, jogurty z oznaczeniem sin gluten oraz ser żółty bg. Poza tym można było poprosić o pieczywo czy muffinki jak podczas kolacji.
W sklepach pełno jest produktów bg w tym lodów i to takich które u nas są z glutenem :)

W hotelu jest dużo rodzin z dziećmi, baseny są czyściutkie, jeden specjalnie dla małych dzieci super wyposażony! Okolica bogata w atrakcje dla dzieci, np. Tivoli World, park La Paloma delfinarium (moje córki pływały z lwem morskim) akwarium, aqua parki w sąsiednich miejscowościach.

mama Ani
kubaNH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:27
Lokalizacja: Kraków

Re: HOTELE W EUROPIE Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ (PEŁNE WYŻYWIENIE)

Post autor: kubaNH »

hotel milano w Val di Sole, bylem polecam

http://www.nartywalpach.pl/oferty/?regi ... tel=milano

tu chyba tez maja na zyczenie, ale nie bylem
http://www.nartywalpach.pl/oferty/?regi ... orsogrigio

ogolnie we wloszech nie ma problemu, przed wyjazdem na narty prosze biuro by zapytali czy hotel zrobi danai bezglutenowe, w wiekszosci nei problemu, trzeba tylk ozadbac o chleb bezglutenowy we wlasnym zakresie.

bylem jeszcze w tych hotelach i bylo dobrze:
http://www.nartywalpach.pl/oferty/?regi ... el=solaris
http://www.nartywalpach.pl/oferty/?regi ... =capannina
ODPOWIEDZ