Kawiarnia "Fantazja", Szklarska Poręba.

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Kawiarnia "Fantazja", Szklarska Poręba.

Post autor: kaczmi »

To nie będzie niestety pochwała, lecz ostrzeżenie - kawiarnia "Fantazja" w centrum Szklarskiej Poręby ma w ofercie dania bezglutenowe, o których informuje w karcie, jak również osobna kartka wisi na drzwiach (czy też szybie przy wejściu), aby łatwo można było zauważyć. Oferta dotyczy gofrów, naleśników (obydwa produkty w wersji bezglutenowej kosztują 50% drożej, niż zwykłe), jak również ciast - prawdopodobnie różnych, my trafiliśmy akurat na Tiramisu. Chcieliśmy zamówić dla synka gofra, akurat tej przyjemności w wersji bezglutenowej często się nie spotyka. Zamówiliśmy - i na szczęście przed zapłatą zacząłem się intensywnie rozglądać po kawiarni i dojrzałem, iż dysponują jedną maszynką do gofrów. A więc pytam - czy ten gofr bezglutenowy będzie robiony na tej samej maszynce, co glutenowe? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!! Ale przecież oczyszczą ją pędzelkiem... Ręce mi opadły. A więc pytam dalej - a bita śmietana, czy jest bezglutenowa? CHYBA TAK, jest robiona na miejscu, że śmietany trzydziestki, ale jakiej, to nie wiedzą... A polewy? Po przejrzeniu opakowań, okazało się, że cytrynowa jest bez glutenu - faktycznie, miała napis "gluten free"... Oczywiście, wobec takiej wiedzy personelu, a przede wszystkim pieczeniu gofrów na "skażonej" maszynce zrezygnowaliśmy z gofrów, panie chciały nam zrobić naleśniki, zapewniając, że będą zrobione na czystej patelni, ale raz, że synek praktycznie codziennie mógł jeść takowe w Orlej Skale, a dwa, że moje zaufanie spadło do poziomu "0"... Na odchodne zapytaliśmy, czy ktoś z personelu ma uczulenie na gluten, odpowiedziano nam, że "szefowej przyjaciółka, a tak w ogóle to sprzedajemy bardzo dużo bezglutenowych smakołyków". Niestety nie polecam, dla mnie typowe miejsce, które chce zarobić na bezglutenowcach, gdzie właściciel kupując mąkę bezglutenową myśli, że to wystarczy, aby oferować odpowiednie dania...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarnia "Fantazja", Szklarska Poręba.

Post autor: Leeloo »

Kaczmi, przykra sprawa, ale prawidłowa reakcja i dobrze, ze to tu poruszyles. Trzeba tępić takie zachowania, jestem ciekawa, czy wyciagną wnioski po Waszej zapewne nietypowej wizycie..parę takich uświadamiających klinetow i myślę, że zmieniliby albo menu albo procesy w kuchni
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarnia "Fantazja", Szklarska Poręba.

Post autor: Leeloo »

Kaczmi, a powiedz jakie ceny tych "bezglutenowych" przysmaków?
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawiarnia "Fantazja", Szklarska Poręba.

Post autor: kaczmi »

Leeloo, wyglądali niestety na takich, co uwagami się nie przejmują, co sugeruje ich podsumowanie "że dużo bezglutenowych smakołyków sprzedają". Co do cen dokładnie nie wiem, w karcie były opisane jako "bezglutenowe 50% drożej" i na naleśniki nie zwróciłem uwagi, a gofr z bitą śmietaną i owocami smakował bodajże 13zł, a więc wychodzi na to, że bezglutenowy 19,50. Wątpię, żeby przy ich nastawieniu na kasę drożej liczyli jedynie za samego suchego gofra, a resztę w normalnej cenie...
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kawiarnia "Fantazja", Szklarska Poręba.

Post autor: sekunda »

Byłam na feriach w Szklarskiej Porębie, odwiedziłam też Fantazję. Chyba się coś zmieniło, bo spotkałam się z przychylnym nastawieniem personelu. Mają wafle bezglutenowe do lodów. Ale lodów stricte bezglutenowych już nie. Jako bg polecają sorbety, skład mają ok, pani podała mi kuwetę z lodami abym sobie poczytała. Jednak i sorbety i reszta lodów stoją w jednej ladzie, nakładane są też tą samą lyżką. Gofry smażą nadal na jednej gofrownicy, natomiast patelnia do naleśników bg jest już osobna. Odważyłam się zjeść sałatkę owocową z musem i mus, wypić kawę. Kelnerki bardzo miłe i chętnie odpowiadają na pytania dotyczące sposobu przyrządzania potraw. Prosiłam aby nie wetknęli mi ozdobnego wafelka do deseru i zawsze moja prośba była spełniona. Ceny, faktycznie, mają nie najniższe, ale chyba porównywalne z innymi kawiarniami. (Np. najtańsze naleśniki 2 szt. z dżemem i kleksem bitej śmietany to 11zł, do bg trzeba dopłacić 4zł).
ODPOWIEDZ